זיהוי מעגלים

זיהוי מעגלים

הודעהעל ידי rotco » 11:05 03/02/2013

בתרגול 8 נתת שתי דוגמאות לחישוב ההתנגדות הכללית.
בתרגיל הראשון, חילקת את הגליל להרבה מעטפות גליליות, וטענת שההתנגדות השקולה תחושב לפי הנוסחא של נגדים במקביל.
בדוגמא השניה, ההתנגדות חושבה לפי התנגדות בטור.
בתרגול 7, יש את השאלה עם הקבל של הרדיו והלוחיות המעגליות, או הקבל הכדורי שחצי ממנו ממולא בחומר דיאלקטרי.
בכל מקרה, לימדתם אותנו (בהרצאה ובתרגול) מה לעשות בחיבור טורי ובחיבור מקבילי.
אבל לא הושם דגש לגבי זיהוי המעגלים!
ציינתי מספר דוגמאות ספציפיות, שאם תוכלי להסביר את ההבדל דרכן, זה עשוי להיות ברור.
תודה רבה
rotco

Re: זיהוי מעגלים

הודעהעל ידי ddani » 13:06 03/02/2013

אני לא מבין מה הכוונה לזיהוי מעגלים,
איני מהנדס חשמל או מהנדס אלקטרוניקה שאני מדבר בשפה כזאת,
אם יש לך שפה שאתה מכיר ויודע לפתור תרגילים של מעגלים אז בבקשה,
כל עוד זה נכון לא עקרוני לי הדרך שהגעת לפתרון.

הראינו את הדרך לחישוב של התנגדות כולל של נגד בעל שני סמטריות בהתחשב איך שהזרם זורם דרכו,
ובאותו האופן דיברנו על גאומטריה של קבל ואיך לחשב את הקיבול הכולל שלהם בהתחשב איך הוא מחובר למקור מתח.

מעבר לזה יכול להיות שהנגד או הקבל מחוברים בדרך כלשהיא למערכת חשמלית.
דניאל דהן
ddani

הודעהעל ידי rotco » 13:25 03/02/2013

גם אני לא מהנדס חשמל, ואני לא מדבר בשפה מקצועית.
אני פשוט מנסה להבין למה באינטגרציה על הרבה מעטפות גליליות, היא אומרת שזה כמו חיבור נגדים במקביל.
נתקלתי פשוט בכמה מעגלים, שלכם אולי זה ברור סוג החיבור (טורי/מקביל),ולי לא
rotco

הודעהעל ידי ddani » 13:27 03/02/2013

זה משהו שאני מתקשה להסביר כאן בפורום כי זה דורש שרטוט.
תבוא היום לשעות קבלה פשוט.

בגדול יש לך כמה נוסחאות פשוטות עבור נגדים:

חיבור טורי:

חיבור מקבילי:

עכשיו עבור גאומטריה מסויימת של חיבור בהתאם לאיך שהזרם זורם דרך הנגד את יכול לעבור לעבור מסכום לאינטגרל,
אם אתה מזהה שאלמנט אורך נשמר ומה משמתנה זה השטח שתלוי באותו משתנה אורך אז את צריך לעבוד לפי חיבור טורי.
אם אתה מזהה שהאלמט שטח שלך דווקא נשמר והאורך הוא המשתנה עבור כל אלמנט שטח קבוע אז החיבור שאתה פונה אליו זה החיבור המקבילי.

ואז הנוסחא הראשונה משתנה לאינטגרל בהתאם לחיבור, ובדיוק באותו האופן יש את הנוסחא של הקבל וכש"דוחפים" מקדם דיאלקטרי עושים את אותה הפרוצדורה.
דניאל דהן
ddani

הודעהעל ידי sara » 17:10 03/02/2013

נראה לי שהבנתי למה הכוונה בזיהוי מעגלים. אם כי התשובה היא אותה תשובה גם לשאלה זו.

ההחלטה בקונפיגורציה מסויימת (בין אם זה הכנסה של חומר דיאלקטרי בקבל ובין אם זה חיבור נקודות מסויימות על גבי נגד לבטריה) היא כך:
אם על 2 החלקים (רכיבים) יש את אותו המתח (הפרש פוטנציאלים) - החיבור הוא במקביל.
(כך הדין לגבי שאלה 6201_2 (נגד) - יש לך רבע מעגל ושלושת רבעי מעגל שעליהם יש אותו מתח V)

אם על 2 החלקים (רכיבים) עובר אותו הזרם או לחילופין יש את אותו המטען אם מדובר בקבל - החיבור הוא בטור.
(כך הדין לגבי שאלה 5201_2 (קבל) - יש לך רבע מעגל ושלושת רבעי מעגל שעליהם יש אותו מתח V)

ממליצה לך לנסות שאלות 5205_2 וגם 6200_2 בתור אימון. שאל את עצמך גם באיזה כיוון עובר הזרם.
שרית
sara

חזור אל - פיסיקה 2ב מוגבר (במקור להנדסת מכונות)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד