פוטנציאלים

פוטנציאלים

הודעהעל ידי שקמ » 23:27 30/08/2016

לגבי פוטנציאלים:
1. האם תמיד צריך לקבוע נקודת ייחוס לפוטנציאל? ואם יש לי מצב שבו באינסוף הפוטנציאל הוא לא אפס, איך קובעים את נקודת הייחוס הזו?
2. מדוע פוטנציאל לא יכול להיות שלילי? אם אני קובע את נקודת הייחוס שלי כאפס, איפשהו בין אינסוף לנקודת המטען שלי, אז באינסוף זה יהיה שלילי וקרוב למטען זה יהיה חיובי. לא כך?
שקמ

Re: פוטנציאלים

הודעהעל ידי simba » 06:36 31/08/2016

1. תמיד צריך לקבוע נקודת ייחוס. אנחנו מצואים את הפוטנציאל ע"י אינטגרציה של השדה. כשעושים אינטגרציה נוסף קבוע אשר יש לקבוע את הערך שלו. גם אם אתה בוחר אותו להיות אפס, אתה בעצם בוחר נקודת ייחוס.

2. כאשר יש מטען באינסוף, (לוח אינסופי, גליל איסופי, תיל אינסופי, וכו') אי אפשר לבחור את הכיול בו הפוטנציאל מתאפס באינסוף. אתה יכול לבחור את הכיול באופן שרירותי.
לדוגמא, עבור תיל אינסופי, השדה תלוי רק במרחק מהתיל (חוק גאוס), ותלוי במרחק מהראשית לפי: (ראה תרגול ראשון כל חוק גאוס). אינטגרציה תוביל אותך לפוטנציאל לוגריתמי שמתפוצץ באינסוף, ולכן אי אפשר לבחור את הכיול באינסוף. לפיכך מקובל לבחור איזה שהוא רדיוס שרירותי בו הפוטנציאל מתאפס, ואז:

3. אין שום בעיה עם פוטנציאל שלילי, אתה יכול לראות שבדוגמא שנתתי שעבור רדיוסים גדולים מ- , הפוטנציל יהיה שלילי
simba

חזור אל - פיסיקה 2ב רגיל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים