שיעורים נוספים

עמוד הבית: www.bgu.ac.il/daroma
כאן המקום לדיון והמשך לימוד בעקבות שיעורים אשר מועברים בבית המדרש, להודעות של תלמידים ושאלות כלליות בנושאי יהדות. הבהרה: הדעות המוצגות בפורום הן אישיות ואינן עמדות רשמיות של בית המדרש. הפורום פתוח לכולם.

המנהלים: אליעזר ב, sharons

שיעורים נוספים

הודעהעל ידי shvager » 04:14 12/01/2009

פניה לצוות ולמי שמוצא את עצמו שותף להרגשתי:

מאד חסרים לי השנה שיעורים נוספים מאנשי סגל "לא קבועים" -
בעצם חוץ מהרב עמית ומאורי [שאני מאד אוהב את השעורים של שניהם] יש את הרב אייל וזהו בערך.
מה עם שיעורים של אליעזר?
אולי יש אפשרות להביא מישהו בסגנון של הרב מיכאל "מיקי" כמו בשנה שעברה?
אם הבעיה הינה טכנית אולי ניתן לפתוח אותה לדיון לצורך העלאת פתרונות [לדוגמא אם יש בעיית תקציב אני למשל מוכן לשלם ואני בטוח שאני לא היחיד]
פשוט צריך לדעתי חוץ מהשיעורים ה"רגילים" וחוץ מהאופציה של פעמיים-שלש בשנה מרצה אורח חד פעמי, גם להוסיף עוד שיעורים שיתנו גוון קצת אחר [שוב-מקור ההשראה לפניה הוא הרב מיכאל]

בנוסף - האם קיימת אופציה להביא את הרב ד"ר מיכה גודמן מהעברית לשיעור חד פעמי אצלינו?
shvager

שיעורים נוספים

הודעהעל ידי ofran » 13:51 12/01/2009

שלום,
ראשית לא ברור לי מי הדובר - אשמח לחתימה בסוף ההודעה - הרי הדברים עניניים ונכוחים.
לעצם הדברים, אכן הגיוון ביחס לשנה שעברה קטן. הדבר נובע מהצורך לצמצם תקציבית בעקבות המצב הכלכלי העולמי שמשפיע גם עלינו. יחד עם זאת אנו משתדלים להביא אחת לחודש וחצי שיעור חיצוני סביב מעגל השנה, והשנה כבר היו הרב ד"ר עודד ישראלי וד"ר אבינעם רוזנק ואנו מקווים שיגיעו עוד אחרים.
זאת הזמנות להציג את עמדתי ביחס לסדרי העדיפיות של דרומא:
דרומא פועל בשלושה מעגלים:
א. קבוצת הלומדים הקבועה בהיקף גדול - בית מדרש בקר ומקתועות הרפואה
ב. קבוצת לומדים קבוע אך לא מחויבת בהיקף קטן - שיעורי הערב
ג. משתתפים מזדמנים בשיעורים כללים בעיקר לקראת חגים.
מעגלים שונים באופים. האחד בעל אופי מעמיק ורציף עם המשכיות, גיבוש חבורה ותחושת שותפות האחרון חסר כל אלה ושני מתמרן בניהם, המעגלים אמנם חופפים בחלקם אך גם מתנגשים - למשל:היכן להשקיע את התקציב ביותר מלגות ללומדים קבועים או בשיעורי ערב נוספים, או האם לבטל שיעור ערב בשביל לקיים אירוע כללי וכד', או דוגמה ממשית: קיום מסיבת חנוכה לתלמידים הקבועים פגעה כמובן בנוכחות באירוע הכללי -אבל החלטנו לקיים את שניהם מתוך הכרה בחישובת שני הדברים.
סדר העדיפויות של בית המדרש הוא כאופן הצגת מעגלי המשתתפים:
במקום הראשון - הלומדים הקבועים והמחויבים
במקום שני - שיעורי הערב
במקום השלישי - אירועים כללים חד פעמיים.
אמנם, כל מקרה נידון לגופו וסדר העדיפויות אינו תורה מסיני, אך הוא בהחלט עיקרון מנחה.
אשמח לשמוע הערות והארות לגבי עיקרון זה וכן הצעות פרקטיות כיצד אפשר לשלב בין המעגלים השונים.
ולבסוף - ד"ר מיכה גודמן (הוא אמנם משמש כרבם של תלמידים רבים, אבל הוא אינו 'רב' במובן המקובל), הוא אכן אחד מיני רבים שיכולים לגוון את שיעורי דרומא ונקווה שתמצא ההזמדנות להביאו כמו עוד אחרים.
אורי
ofran

חזור אל דרומא- בית מדרש לסטודנטים- פורום דיונים והודעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד