הדרכה לתרגיל בית 6

הדרכה לתרגיל בית 6

הודעהעל ידי kasirershahar » 21:15 01/05/2019

בעקבות שאלות רבות של הסטודנטים אני אתן הדרכה שאני מקווה שתעזור בהבנת התרגיל, אם יש שאלות נוספות או דברים שלא הבנתם אנא שאלו אותי פה.

שאלה 1-
נתון לנו אותו קו תמסורת כמו שפתרנו בתרגול, לכן אנחנו יודעים כבר מה צריך להיות הזרם בכל נקודה. נותר לנו רק להבין מה הקשר בין הזרם למתח ואז לחלק ביניהם לקבלת העכבה של הקו. החישוב מאוד דומה למה שעשינו בתרגול והתוצאה צריכה להיות זהה לתוצאה מהתרגול. בסעיף ב אתם כבר יודעים את העכבות ולכן יכולים לחשב את מקדם ההחזרה במעבר בין התווכים השונים ומכך להסיק את התשובה.

שאלה 2-
בסעיף 1 צריך לחזור על הפיתוח מהתרגול,כלומר להשתמש בחוקי כירכהוף לקבלת משוואה עבור הזרמים בדיוק כמו שעשינו בתרגול רק עם קבל נוסף.
אחרי שתפתרו את סעיף 1 תקבלו משוואה עבור הזרמים שדומה מאוד למה שקיבלנו בכיתה, עם איבר נוסף. כדי לעבור לגבול הרצף תרשמו את המשוואה בעזרת הקיבול וההשראות ליחידת אורך ובעזרת כך תדעו שפרמטרים אלו נשארים קבועים כשעוברים לגבול הרצף וישאר לכם רק לזהות את הנגזרת השנייה בדיוק כמו בתרגול.
בסעיף 3 אם תציבו את הניחוש הנתון במשוואה תקבלו את יחס הדיספסיה.

שאלה 3-
זו כמעט אותה שאלה כמו שפתרנו בתרגול עם השכבה הדיאלקטרית בין אויר לזכוכית. הרבה סטודנטים שאלו מדוע האנרגיה פרופורציונאלית לריבוע של האמפליטודה, התשובה היא שהאמפליטודה של גל אלקטרו מגנטי נותנת לנו את עוצמת השדה החשמלי או המגנטי וריבוע השדה פרופורציונאלי לאנרגיה (הייתם אמורים ללמוד בפיסיקה 2 אבל אם לא למדתם וזה מעניין אתכם יש הסבר בדף הבא בויקיפדיה https://en.wikipedia.org/wiki/Electric_potential_energy תחת הכותרת Energy stored in an electrostatic field distribution), זה לא בחומר של הקורס ואתם לא צריכים לדעת את ההסבר למבחן.

בהצלחה
kasirershahar

חזור אל - פיסיקה 3ב (במקור להנדסת חומרים)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים