עבודה 8 - שאלה 3

עבודה 8 - שאלה 3

הודעהעל ידי genazil » 19:42 25/12/2017

בפתרון הכללי, כאשר x>0 האקספוננט החיובי מתבטל וכאשר x<0 האקספוננט השלילי מתבטל, שתי שאלות:
1) האם עלינו לצפות למקדם שלילי בפתרון?
2) אילו אקספוננטים היו מתבטלים במידה והתרגיל היה הפוך והפונקציית פוטנציאל הנתונה הייתה חיובית וכמו כן גם האנרגיה של החלקיק הייתה חיובית?

תודה,
גנה
genazil

Re: עבודה 8 - שאלה 3

הודעהעל ידי ddani » 20:34 25/12/2017

3_4315

1) האם עלינו לצפות למקדם שלילי בפתרון?

אני חושב שאת שואלת על הביטוי בתוך האקספוננט. אם כך:
יש לדאוג שהפונקציית גל יכולה להיות מנורמלת, אקספוננט שלא דועך נפסל בגלל תנאי השפה (בגלל שהאינטגרל מתבדר).
שאלה למחשבה מה קורה אם את נמצאת בבור אינסופי עם פונקציית דלתא שלילית, אלו אקספוננטים מותרים?

2) אילו אקספוננטים היו מתבטלים במידה והתרגיל היה הפוך והפונקציית פוטנציאל הנתונה הייתה חיובית וכמו כן גם האנרגיה של החלקיק הייתה חיובית?

ראשית אני ממליץ לך לנסות לפתור, כל תנאי שפה כזה או אחר, פוטנציאל כזה או אחר, זה יכול להביע פיזיקה שונה (לפעמים לחלוטין), האלגוריתם לפתרון חוזר על עצמו, הפתרונות עצמם נוטים להיות שונים מהותית בין מקרה א' לב' לג' לד'.

במקרה שאת הופכת את הפוטנציאל משלילי לחיובי אחזיר לך בשאלה, האם אנרגיה שלילית בכלל מותרת?

הפילוספיה בקורס זה להתמודד עם השאלות הכי פשוטות (חלקיק חופשי, חלקיק בקופסא, פונקציית דלתא, בור סופי חיובי, בור סופי שלילי, סופרפוזציה של הדוגמאות שכתבתי וכו) לגלות מהם את הפיסיקה בכדי להבין בעיות מסובכות יותר אחר כך.
דניאל דהן
ddani

הודעהעל ידי genazil » 22:27 25/12/2017

לגבי 1) הכוונה שלי הייתה לA כאשר הפתרון הוא A*exp(-kx).
וב-2) השאלה שלי היא לגבי E>0, ז"א בדיוק ההפך מהתרגיל.
genazil

הודעהעל ידי ddani » 23:03 25/12/2017

לגבי 1) הכוונה שלי הייתה לA כאשר הפתרון הוא A*exp(-kx).

ישנו חופש כיול של פאזה גלובלית לכל פונקציית הגל, אז תכפילי את כל הפונקציית הגל במינוס, בפאזה פאי חלקי 4 זה אותו הפיסיקה.

וב-2) השאלה שלי היא לגבי E>0, ז"א בדיוק ההפך מהתרגיל.

זה תרגיל חדש לגמרי, מומלץ לנסות ולפתור כל וריאציה בעצמכם.

באופן כללי דיברנו על מקרים שהאנרגייה גדולה מאפס (בדר"כ אוסילציות) וקטנה מאפס (בדר"כ אקספוננטים דועכים/מצבים קשורים).
דניאל דהן
ddani

חזור אל - פיסיקה 3א (במקור להנדסת חשמל)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים