דף 8 שאלה 1 סעיף ג

דף 8 שאלה 1 סעיף ג

הודעהעל ידי hasong » 10:03 02/02/2018

במקרה שבו E קטן מV0
מצד אחד, קראתי באינטרנט וגם ראיתי ברשימות של אמיר שנמצאים באתר שסיכוי העברה וסיכוי החזרה ניתנים לחישוב על ידי חישוב של צפיפות זרם הסתברות ( למשל הסתברות למעבר ניתן על ידי חישוב זרם הסתברות של הגל העובר לחלק לזרם הסתברות של הגל הפוגע). מכיוון שאנו מקבלים גל ממשי באזור הפוטנציאל זרם ההסתברות שם צריך להיות 0 והוא באמת כזה (ברשימות של אמיר הוא גם מסביר את זה). מצד שני אם זרם ההסתברות הוא 0, כלומר אין סיכוי למעבר => הסיכוי להחזרה הוא 0 - אבל בתשובות מקדם ההחזרה אינו אפס מה שאומר שבפרט הסיכוי להחזרה יוצא לא אפס.

גם אם נסתכל בגישה אחרת, אם ניקח את מקדם ההחזרה שיצא בתשובות ונשתמש בנוסחה מדף הנוסחאות R=|r|^2 כאשר R זה סיכוי לחזרה ו r זה מקדם החזרה נקבל לפי התשובה שלהם ש 2^|r| הוא 1 כלומר הסיכוי להחזרה הוא אחד (בדיוק כמו שיצא בגישה הראשונה) אבל t לא אפס מה שאומר שT לא אפס

לא הצלחתי למצוא את הטעות בפתרון שלי (או בפתרון שלהם) ואשמח אם מישהו יכול להבהיר לי את הסתירות שנוצרו לי פה ..
hasong

Re: דף 8 שאלה 1 סעיף ג

הודעהעל ידי kleeorin » 15:53 02/02/2018

אם יש לך 3 אזורים כך שבאמצעי יש גל ממשי (כי אזור זה אסור קלאסית) אז באמת יהיה בו זרם אפס. אבל מצד ימין ושמאל של האוזר המרכזי יהיה זרם, ואפילו אותו הזרם.
מפה ניתן להבין שהחלקיק מדלג מעל האזור האסור, כך שאמנם לתוך האזור האסור לא נכנסת הסתברות (זרם =0), עדיין הזרם עובר מצד ימין לצד שמאל של העולם.

סיכוי העברה, בסופו של יום, מתייחס לכמה נפלט מהמקור (רחוק מצד שמאל ) ולעומתו כמה נקלט בגלאי (רחוק בצד ימין). היחס ביניהם, זהו סיכוי ההעברה של האלקטרון במערכת.
kleeorin

חזור אל - פיסיקה 3א (במקור להנדסת חשמל)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד