מספר שאלות מעבודות הבית

מספר שאלות מעבודות הבית

הודעהעל ידי idobal » 20:42 26/01/2019

שלום, יש לי כמה שאלות מעבודות הבית:
1. תרגיל בית 4 שאלה 4 סעיף א', מדוע כאשר אני מוצא פונקציה, כאשר אני מוצא את פי0 ופי1, מדוע אני צריך להניח שיש הפרש פאזה?
2. תרגיל כיתה 4 סעיף ג', מה הכוונה במספר המצבים עד ערך K?
3. רדיוס בוהר לא נתון בדף הנוסחאות, האם צריך לזכור אותו? ומה הוא בדיוק מייצג?
4. תרגיל בית 6 שאלה 1, מדוע במהלך כל התרגיל(בעת נרמול,מציאת הסתברויות וכולי) מתעלמים מה4פאי בחישוב האינטגרל עבור הזוויות ומתייחסים אך ורק לאינטגרל כפונקציה של R? כשבודקים את הנרמול לא יוצא 1 אלא אם מתעלמים מה4 פאי.
5. תרגיל בית 7 שאלה 2, אנרגיית האינטרקציה באלקטרונים, זה מופיע איפושהו במצגות? לא הצלחתי להבין את החישובים.
6. נפח תא פרימיטיבי - האם זה תלוי בסוג התא(קנבנציונלי,FCC,BCC) או שבהגדרה זה a^3 כפול חצי?

תודה מראש.
idobal

Re: מספר שאלות מעבודות הבית

הודעהעל ידי ironi » 08:23 27/01/2019

1. אתה יכול לנסות להציב את אותה פאזה לשני המצבים העצמיים ולראות שאתה מקבל תוצאה שגויה. בהמשך התרגיל תבין שהמשמעות של הפרש הפאזה היא שהמערכת משתנה בזמן לפי פונקציה מחזורית כלשהי שפשוט יש לה תוספת פאזה בארגומנט.
2. אלקטרונים לא יכולים להימצא באותו מצב קוונטי מחוק האיסור של פאולי. כל אחד צריך להיות במצב שונה. מספר המצבים תלוי במספר מצבי האנרגיה ומספר מצבי הספין. בסעיף הזה נותנים לך k שקשור לאנרגיה המקסימלית של אלקטרונים במערכת שנקראת אנרגיית פרמי ואומרים לך לחשב כמה מצבים אפשר לאכלס עד האנרגיה הזו.
3. לא צריך לזכור בעל פה. לא יהיו חסרים לך נתונים מספריים במבחן שתתבקש לשלוף מהזכרון. זו סקלת אורך אופיינית שקשורה לפתרון פונקציית הגל של אטום המימן. תחזור על החומר בנושא.
4. כי פתרון משוואת שרדינגר עבור אטום המימן ניתן להפרדה לחלק זוויתי ולחלק רדיאלי, שכל אחד מהם מנורמל בפני עצמו. אין ביעקוביאן, יש אינטגרל על הפונקציות המייצגות את החלק הזוויתי (שהן הרמוניות ספריות).
5. זה בסך הכל תרגיל שמסביר לך שאי אפשר להשתמש בפתרונות משוואת שרדינגר לאטום המימן במקרה של הליום, כי בהליום יש 2 אלקטרונים. התרגיל מבקש ממך לחשב "נאיבית" בעזרת הפתרונות שראית במצגת ולהבין שזה יוצא שגוי.
6. תלוי בסוג הסריג, מופיע במצגות.
ironi

חזור אל - פיסיקה 3א (במקור להנדסת חשמל)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים