שאלות לגבי דף עבודה 3.

שאלות לגבי דף עבודה 3.

הודעהעל ידי nagaryo » 16:14 08/04/2017

היי יותם כמה שאלות לגבי דף עבודה 3.
החלק של השאלות האמריקאיות:
3. לא נתון באיזה כיוון זורמים המים וזה יכול לשנות את התשובה: לדוגמא אם השחיין שוחה לרוחב והזרימה לאורך אז מהירותו 5 מטר לשניה ומהירות המים לא תשפיע. אבל אם הזרימה נגד השחיין אז מהירותו ביחס למים תהיה 1 מטר בשניה ואז כבר הזמן שייקח לו להגיע משתנה. אשמח להתייחסות לגבי המים.

זרימת המים היא לאורך הנהר וכיוון שהשחיין שוחה מגדה לגדה אז הוא שוחה לרוחב במאונך. עדין מהירות המים תשפיע כי הוא צריך להתנגד למהירות המים בשביל שיוכל לשחות לרוחב. כלומר הוא נע לרוחב כתוצאה מסכום שני וקטורי מהירות, כיוון מהירותו והסחיפה של המים. נכון אם את שוחה מגדה לגדה ואת רוצה לעשות זאת במסלול הקצר אז כיוון השחייה שלך יהיה בנטייה לכיוון מעלה הזרם בשביל שתוכלי להתנגד לזרם ולא להיסחף איתו ומנגד גם להתקדם לגדה השנייה.

5. ייתכן שיש בתשובות טעות? ברור לי שצריך לגזור את הפונקציה ועדיין זה לא מסתדר עם אף אחת מהתשובות.
גזרת גם את x? אל תשכחי שגם X תלוי בזמן ולכן את צריכה לגזור גם אותו. שימי לב שמתקיים: כאשר את גוזרת את x.

שאלות פתוחות:
שאלה 2 לא רשום התייחסות לאיך רוצים לבטא את הגדלים. מכאן אני מבינה שזה נתון לבחירתי החופשית ?

אם את מדברת על סעיף ג ושואלת האם לבטא בקואורדינטות פולריות או קארטזיות. אז כן זה נתון לשיקול דעתך. בכל מקרה יהיה יותר קל בקארטזיות.
nagaryo

Re: שאלות לגבי דף עבודה 3.

הודעהעל ידי nagaryo » 21:27 08/04/2017

בהמשך לשאלה עם המים. אבל רשום שהוא מגיע לנקודה המקבילה בצד השני בהתאם לאיפה שהתחיל. המצב היחידי שאני יכולה לדמיין זאת זה אם הוא שוחה בקו ישר. ואז זרם המים לא צריך להשפיע כי הוא שוחה רק בכיוון ציר X.

הוא שוחה בקו ישר ובכיוון לרוחב הנהר. כדי שינוע בכיוון הזה צריך שהמהירות שלו תהייה בכיוון הזה. כלומר שהסכום הווקטורי של המהירויות (מהירות השחיין ומהירות המים) יהיה בכיוון הזה.
סתם להמחשה, בכדי שהשחיין יעמוד במקום למשל הוא חייב לשחות נגד הזרם. המהירות שלו היא סכום המהירויות (מהירות השחיין והזרם, מהירויות המנוגדות זה לזה) והיא אפס.
nagaryo

חזור אל - פיסיקה 1ב מוגבר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד