עוד שאלות:)

עוד שאלות:)

הודעהעל ידי mziv » 09:07 09/06/2017

(הרבה שאלות הפעם:) )
על 4 ו-5:
תחילה אני רוצה לוודא שהבנתי את הבנת הנקרא,
שתי הדיסקיות יכולות להסתובב בחופשיות כלומר כל אחת יכולה להסתובב לבד הן לא ממסתובבות יחד? ואיך הדיסקית החיצונית מחוברת לציר סיבוב רק דרך הדיסקית הפנימית לא? אז זה הופך את מומנט ההתמד של השניה להיות תלויה גם ברדיוס של הפנימית?
ושוב אני מבינה שיש שתי משוואות של שקול כוחות שמתאפס ואחת של המומנט כוח שצריך גם להתאפס השאלה היא איך מתייחסים לזה כגוף אחד? ולפי מה שניסיתי קישרתי בין המתיחות למסה של הגופים ואז רציתי להציב את זה במשוואה השלישית אבל זה ממש לא דומה לאף אחת מהתשובות או יוצא משהו הגיוני.

ובקשר לשאלה 6 אפשר להתייחס לאותו ציר העובר במרכז המסה שקיבלנו בשאלה 3 הפתוחה נכון? כי חשבתי לעשות כך ואז לחשב את המרחק ע"י הורדת אנך לכיוון ציר הסיבוב אבל גם כאן זה לא דומה לתשובות...
mziv

Re: עוד שאלות:)

הודעהעל ידי nagaryo » 10:41 09/06/2017

על 4 ו-5:
תחילה אני רוצה לוודא שהבנתי את הבנת הנקרא,
שתי הדיסקיות יכולות להסתובב בחופשיות כלומר כל אחת יכולה להסתובב לבד הן לא ממסתובבות יחד?

כן הן מסתובבות יחד כגוף אחד

ואיך הדיסקית החיצונית מחוברת לציר סיבוב רק דרך הדיסקית הפנימית לא? אז זה הופך את מומנט ההתמד של השניה להיות תלויה גם ברדיוס של הפנימית?
נכון זה גוף אחד שמורכב משתי דסקות

ושוב אני מבינה שיש שתי משוואות של שקול כוחות שמתאפס ואחת של המומנט כוח שצריך גם להתאפס השאלה היא איך מתייחסים לזה כגוף אחד? ולפי מה שניסיתי קישרתי בין המתיחות למסה של הגופים ואז רציתי להציב את זה במשוואה השלישית אבל זה ממש לא דומה לאף אחת מהתשובות או יוצא משהו הגיוני.

אמור לצאת הגיוני

ובקשר לשאלה 6 אפשר להתייחס לאותו ציר העובר במרכז המסה שקיבלנו בשאלה 3 הפתוחה נכון?
לא זה ציר אחר ולכן מומנט התמד אחר ולא ניתן לעבור מהציר בשאלה 3 לציר הזה למשל על-ידי משפט הציר המקביל, כי הציר אינו מקביל
nagaryo

חזור אל - פיסיקה 1ב מוגבר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד