קריאה לתמיכת הסטודנטים

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)

מנהל: Ilana Bar

קורסים בפיסיקה

הודעהעל ידי eli » 22:45 15/07/2007

יהיה נחמד אם יהיה lecture notes לכל קורס בפיסיקה. (במיוחד בפיזיקה 3 שיש רק קישור לספרים)
אני חושב ש lecture notes ממקד את הסטודנט לחומר הנלמד.
לכל נושא בפיסיקה נכתבו המון ספרים, לכן התפזרות על מגוון ספרים, שחלקם לא קיימים בסיפריה, ואלו שקיימים מספרם מועט, איננה דרך נכונה.
דעתי האישית היא שכל מרצה צריך לפרסם lecture notes על הקורס שהוא מעביר.
notes בנושא מבוא מתמטי לקורס לדעתי יכול לעזור מאד, למרות שאנו אמורים כביכול לדעת את הנושאים. (אין צורך לומר לך זאת. כי בקורס קוונטים 2 אני זוכר מספר פעמים שהיית צריך לרענן לנ אתוהאלגברה ולבזבז על זה זמן שיעור.)
אי אפשר להטיל רק ביקורת אז
אני חייב לציין שיש שינויי לטובה באתרים של פיזיקה
eli

הודעהעל ידי amirber » 00:06 16/07/2007

avners כתב:לגעת מדי פעם ממש במאמרים של המגלים עצמם כמו לתת עמודים נבחרים מהפרינקיפיה של ניוטון או את המאמר של איינשטיין על היחסות הפרטית (אם אני לא טועה מדובר במאמר של שלושה עמודים בלבד), לנו הסטודנטים אין תמיד גישה "קלה" למידע הזה והיה עדיף אם היינו מקבלים לפחות הכוונה בנושאים אלו.

אבנר - דבר איתי, רק בתור דוגמא:
את המאמרים המקוריים של לורנץ/ איינשטיין/ מינקובסקי וויל יש לי (לפני חודש פרופסור נחמד חילק לא מעט ספרים). את מאמריו המקוריים של גלילאו על גילוי ירחי צדק וכ'ו שאלתי מהספריה ואני עובד (מאד מאד לאט) על תרגומם בתקווה לפרסם לכבוד שנת ה400. מקור נוסף מצוין למאמרים מעניינים הוא אתר פרס נובל - שם מאוגדות הרצאותיהם של הזוכים, ההסברים שם הנם ברמה לא מסובכת אבל מעמיקה למדי.

בספריה בחדר הסמינרים יש אי אלו ספרים בנושאים קשורים (ביוגרפיה של איינשטיין, ספר המאגד את ה"ניסויים החשובים ביותר במאה ה20" או משהו כזה ועוד דברים שמפריעים להתכונן למבחנים).

אם תיגש לספריה בסביבה של ספרי הפיסיקה יש לא מעט ספרים מעניינים ולאו דווקא קשורים ישירות ללימודים (נדמה לי שראיתי שם גם עותק של הפרינקיפה) ספר מוזר אחר שיצא לי להיתקל בו היה - מדע באמצעות בועות סבון, ספר לא פשוט עם המון הצעות לתוכנות במתמטיקה :)

אני חושש שאם יכניסו את החומר הזה בכוח לא מעט אנשים פשוט ישתעממו ויתהו מדוע "מבזבזים" להם את הזמן - אפילו שלדעתי אלו הדברים המעניינים ביותר.
סע,
יש'ך עוד...
amirber

הקודם

חזור אל ועדת הוראה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד