בעיות בכיתת מחשבים.

פניות יטופלו על ידי הרפרנט המחלקתי או על ידי יו"ר ועדת מיחשוב. הכתובת לבעיות כלל אוניברסיטאיות הוא מרכז החישובים טל' 7171

מנהל: dcohen

בעיות בכיתת מחשבים.

הודעהעל ידי infinity » 09:58 29/07/2009

בוריס שלום,

א. לאחרונה הציבה בכיתת המחשבים חברת מפעיל מדפסת. על מנת שהמדפסת תעבוד דרושה תוספת של שני חיבורי רשת: אחת למדפסת ואחת למכשיר בו מעבירים את כרטיס הצילום.

ב. אין נקודות רשת לחיבור מחשבים ניידים בעזרת חיבור ethernet ויש צורך עבורם בהוספת שקעי חשמל.

ג. מצב תחזוקת המחשבים בכיתת המחשבים נורא ואיום. הזמן הנדרש לעלית מחשב הוא כשתיים-שלוש דקות (windows), והגדרות הבסיס לא נוחות (הודעות חוזרות על validtae של המדיה פלייר, אישורי התקנה לPDF של adobe, אין נגן פלאש בFirefox, הודעות על אייקונים מיותרים בדסקטופ, כונן D לא מוגדר במחשבים רבים וכן מפורמט לעיתים ממידע שנשמר עליו).

ד. אבקש להעביר את השרת האלטרנטיבי בחדר למקום אחר ולאפשר להשתמש בעמדה בעזרת מערכת ההפעלה windows עקב העמוס הגדול
בחדר המחשבים בתקופת הבחינות במיוחד.

ה. אין Matlab, Orgin וFirefox בכל העמדות.

ו. בחדר המחשבים ציוד מחשבים ישן שאינו משימוש ומאוחסן מתחת ומעל לשולחן עליו יכולים לעבוד סטודנטים.

ז. בגלל שאין מספיק נקודות חשמל אחת העמדות נותקה ע"י סטודנטים לטובת המחשבים הניידים שלהם (על המקלדת שלה יש כיתמי אוכל רבים).

דניאל אריעד
ועד שנה ג'
המחלקה לפיסיקה
infinity

Re: בעיות בכיתת מחשבים.

הודעהעל ידי amirber » 10:33 29/07/2009

כיתת המחשבים היא חדר לימוד עיקרי וחשוב לי ולתלמידים נוספים רבים ובסה"כ מדובר באחד הבונוסים שניתנים לנו מהמחלקה. מספר נקודות שאותן לדעתי צריך לחדד בהודעה שלך:

הצורך במדפסת מאד משמעותי לנו, חבל שכבר שנה שהמדפסת מחכה מחוץ לחדר המחשבים וההתקנה שלה תחסוך לנו הרבה ריצות למרתפי בניין 33, לדעתי כדאי להוסיף על הדרך גם פח מיחזור לנייר ואם אפשר גם סורק בכלל טוב.

בתקופה האחרונה יש תפוסה יותר גבוהה בכיתה ובאמת הוספת האפשרות לעבודה עם וינדוס על המחשב הראשון מימין תוסיף עמדה לעבודה (ניסיתי כמה וכמה פעמים להשתמש בלינוקס ופשוט מצאתי שזה פחות נוח לי וכך גם הרבה אחרים) יהיה נחמד אם אפשרות ברירת המחדל תהיה וינדוס ולא לינוקס.

הגדרות הבסיס לא נוחות לעבודה, מתקבלות הרבה הודעות מערכת מיותרות של וינדוס וזמן העלייה ארוך מאד. ישנם מחשבים שלאחר עבודה של שעתיים שלוש במטלאב פשוט נתקעים ואחרים לא. בכלל חשוב שתוכנות הבסיס יותקנו על כל עמדות המחשב.

מדובר בכיתה שיושבים בה הרבה ובאמת יש מקלדת אחת שעל מקשי המספרים שלה יש מעט ליכלוך סה"כ הכיתה מאורגנת ונקיה.

ariad כתב:בוריס שלום,

א. לאחרונה הציבה בכיתת המחשבים חברת מפעיל מדפסת. על מנת שהמדפסת תעבוד דרושה תוספת של שני חיבורי רשת: אחת למדפסת ואחת למכשיר בו מעבירים את כרטיס הצילום.

ב. אין נקודות רשת לחיבור מחשבים ניידים בעזרת חיבור ethernet ויש צורך עבורם בהוספת שקעי חשמל.

ג. מצב תחזוקת המחשבים בכיתת המחשבים נורא ואיום. הזמן הנדרש לעלית מחשב הוא כשתיים-שלוש דקות (windows), והגדרות הבסיס לא נוחות (הודעות חוזרות על validtae של המדיה פלייר, אישורי התקנה לPDF של adobe, אין נגן פלאש בFirefox, הודעות על אייקונים מיותרים בדסקטופ, כונן D לא מוגדר במחשבים רבים וכן מפורמט לעיתים ממידע שנשמר עליו).

ד. אבקש להעביר את השרת האלטרנטיבי בחדר למקום אחר ולאפשר להשתמש בעמדה בעזרת מערכת ההפעלה windows עקב העמוס הגדול

ו. בחדר המחשבים ציוד מחשבים ישן שאינו משימוש ומאוחסן מתחת ומעל לשולחן עליו יכולים לעבוד סטודנטים.

ז. בגלל שאין מספיק נקודות חשמל אחת העמדות מנותקת (על המקלדת שלה יש כיתמי אוכל רבים).

דניאל אריעד
ועד שנה ג'
המחלקה לפיסיקה
סע,
יש'ך עוד...
amirber

הודעהעל ידי gata » 12:37 29/07/2009

גם התקנה של הJava Runtime Machine תעזור להריץ APPLETS

amirber כתב:כיתת המחשבים היא חדר לימוד עיקרי וחשוב לי ולתלמידים נוספים רבים ובסה"כ מדובר באחד הבונוסים שניתנים לנו מהמחלקה. מספר נקודות שאותן לדעתי צריך לחדד בהודעה שלך:

הצורך במדפסת מאד משמעותי לנו, חבל שכבר שנה שהמדפסת מחכה מחוץ לחדר המחשבים וההתקנה שלה תחסוך לנו הרבה ריצות למרתפי בניין 33, לדעתי כדאי להוסיף על הדרך גם פח מיחזור לנייר ואם אפשר גם סורק בכלל טוב.

בתקופה האחרונה יש תפוסה יותר גבוהה בכיתה ובאמת הוספת האפשרות לעבודה עם וינדוס על המחשב הראשון מימין תוסיף עמדה לעבודה (ניסיתי כמה וכמה פעמים להשתמש בלינוקס ופשוט מצאתי שזה פחות נוח לי וכך גם הרבה אחרים) יהיה נחמד אם אפשרות ברירת המחדל תהיה וינדוס ולא לינוקס.

הגדרות הבסיס לא נוחות לעבודה, מתקבלות הרבה הודעות מערכת מיותרות של וינדוס וזמן העלייה ארוך מאד. ישנם מחשבים שלאחר עבודה של שעתיים שלוש במטלאב פשוט נתקעים ואחרים לא. בכלל חשוב שתוכנות הבסיס יותקנו על כל עמדות המחשב.

מדובר בכיתה שיושבים בה הרבה ובאמת יש מקלדת אחת שעל מקשי המספרים שלה יש מעט ליכלוך סה"כ הכיתה מאורגנת ונקיה.

ariad כתב:בוריס שלום,

ז. בגלל שאין מספיק נקודות חשמל אחת העמדות מנותקת (על המקלדת שלה יש כיתמי אוכל רבים).

דניאל אריעד
ועד שנה ג'
המחלקה לפיסיקה
gata

הודעהעל ידי naimsh » 08:11 30/07/2009

אבקש לחדד נקודה - בפרט בתקופת הבחינות, כיתת המחשבים משמשת בפועל כחדר לימוד עצמי, לא רק למי שנזקק באותו הרגע למחשבי המחלקה, אלא במידה מסוימת כתחליף נוח לספרייה ולחדרי הלימוד הרועשים, בו יכולים תלמידי המחלקה ללמוד בקבוצות או ביחידים. לכן, סוגיות שהועלו כאן (כמו פח מחזור לנייר, נקודות חשמל ופינוי מקום שתפוס על ידי חפצים ישנים) שאולי אינן קריטיות עבור מי ש"סתם" מעוניין בשימוש אקראי במחשב, הופכות רלוונטיות.
naimsh

הודעהעל ידי amirber » 10:09 03/08/2009

פח למחזור נייר הוצב מחוץ לכיתה,
תודה!
סע,
יש'ך עוד...
amirber

הודעהעל ידי boristz » 13:12 17/08/2009

לציבור הסטודנטים שלום רב
להלן תגובתי:

-התקנת המדפסת הציבורית איננה באחריות המחלקה ומבוצעת על ידי גוף חיצוני הקשור לדיקנט הסטודנטים. בקשה הופנתה אלהם בעבר אתם רשאים לפעול דרכם כך שיזרזו את התהליך.

-תיכנון הבניין של האוניברסיטה קבע את מספר נקודות התקשורת והחשמל. אין נקודות עודפות ואין באפשרותנו להוסיף כאלה. סטודנטים המנתקים את קו התקשורת של המחשב או חשמל על מנת לחבר את הנייד שלהם הם עוברים על החוק. תלמיד שיתפס יענש. ניתן להתחבר בתקשורת רק דרך המערך האלחוטי. ישנה קליטה אלחוטית באיזור הכיתה.

ג. מצב תחזוקת המחשבים בכיתת המחשבים נורא ואיום......
-נושא זה יטופל. להזכרכם התוכנות שנמצאות על המחשב מיועדות למטרות לימודיות בלבד.

ד. אבקש להעביר את השרת האלטרנטיבי בחדר למקום אחר ולאפשר להשתמש בעמדה בעזרת מערכת ההפעלה windows עקב העמוס הגדול בחדר המחשבים בתקופת הבחינות במיוחד.
-נושא זה יטופל.

-כפי שידוע לי מותקנים תוכנות אלו בכל העמדות.

-נושא זה יטופל.

ז. בגלל שאין מספיק נקודות חשמל אחת העמדות נותקה ע"י סטודנטים לטובת המחשבים הניידים שלהם (על המקלדת שלה יש כיתמי אוכל רבים).

-ראה הערה ב. כמו כן אין לאכול בחדר המחשבים ובשל התנהגות לא נאותה של הסטודנטים האוכלים בחדר זה הם אלו הפוגעים בציוד. אנחנו איננו שוטרים ואם תספקו מידע על סטודנטים המתנהגים שלו לפי הכללים נטפל בהם בחומרה. מלבד זאת קצת יוזמה ואכפתיות מאחד הסטודנטים שינקה את המקלדת לא תזיק לאף אחד.

-המחלקה מנסה לעודד שימוש במערכת לינוקס אם יש לך הסתגיות מכך תוכל להציגם בפני פרופ' דורון כהן

אבקש לחדד נקודה - בפרט בתקופת הבחינות, כיתת המחשבים משמשת בפועל כחדר לימוד עצמי ........
-כיתת המחשבים היא בראש ובראשונה כיתת מחשבים ולא כיתת לימוד ישנה עדיפות לאלו הזקוקים לעבודה במחשב ולא כהחלפה לסיפריה.

בהצלחה לכם בוריס
boristz

הודעהעל ידי rotemk » 20:02 29/10/2009

כמה הערות:

1. המצב התחזוקתי של המחשבים רע מאוד. אם אין הבדל בחומרה הרי שאין סיבה שהמחשבים ירוצו כל כך לאט (אני משווה את המצב למחשבים במעבדות של מדעי המחשב שנה ב'), זה כבר לא עניין של נוחות אלא בעיה ממש כאשר צריך להריץ מספר יישומים במקביל (נגיד מאטלאב וורד).

2. אם כבר מעודדים עבודה בלינוקס אז למה לא לעבוד עם הגרסא המקובלת והנפוצה - אובונטו. אין שום עניין בלהכריח סטודנטים לעבוד עם כלי זניח. ודרך אגב, איזה יתרון יש לעבודה עם לינוקס עבור סטודנט לפיסיקה (או אפילו פרופ' לפיסיקה)?

3. בנוסף למה שכבר רשמו, לא מותקנים על המחשב היישומים הבאים: אקליפס ל-WINDOWS (ג'אווה ו-C) ואפילו לא JVE. תוכנת mathtype (העולם כבר לא כותב ב-לאטאך) ואיזשהו ישום לכידת מסך (לפעמים חשוב).
rotemk

הודעהעל ידי dcohen » 21:55 29/10/2009

לגבי תמיכת windows- סעיפים 1+3 -
כדאי שתדבר ישירות עם הרפרנט, שזה תחום אחריותו.
תמיכה מרוכזת באחריותי הישירה, ניתנת אך ורק על Linux / Fedora

לגבי 2,3 - אתה ממש לא בענינים ככל שמדובר בקהילה האקדמית (פיסיקה-מתמטיקה).
תסתכל למשל איפה ששמים את כל המאמרים המוגשים לפרסום...

http://arxiv.org
http://arxiv.org/servers.html

הכל ב-Latex ואין שום דבר שיכול להתחרות בו.

עדיין לא ראיתי בעולם מוסד אקדמי שעבר לאובונטו.
למשל SUSE שולט בגרמניה,
ו- redhat / fedora במקומות אחרים.
בגדול כל המערכות האלה קומפטביליות - כולן כמו UNIX.
בשל מסיבות מערכתיות מובנות מאליהם אנחנו נשארים נאמנים לתשתית המוסדית.

לשימוש פרטי בבית שלא במסגרת cluster - זה סיפור אחר.
dcohen

הודעהעל ידי rotemk » 15:46 30/10/2009

"לגבי 2,3 - אתה ממש לא בענינים ככל שמדובר בקהילה האקדמית (פיסיקה-מתמטיקה).
תסתכל למשל איפה ששמים את כל המאמרים המוגשים לפרסום...
http://arxiv.org
http://arxiv.org/servers.html
הכל ב-Latex ואין שום דבר שיכול להתחרות בו."

זה שהארכיון כולל קבצי לאטאך לא אומר שזה הכלי הכי יעיל ונוח שקיים היום. יש גם בנקים שעובדים עם תוכנות שנכתבו בקובול ונשארים איתן - זה לא אומר שקובול היא שפה לגיטימית היום. אני גם מניח שעדיין קיימים מאמרים שנכתבו במקור במכונת כתיבה.

"עדיין לא ראיתי בעולם מוסד אקדמי שעבר לאובונטו."

אוניברסיטת בן גוריון.
במדעי המחשב (אני לומד במסלול המשולב) דורשים עבודה באובונטו וכמובן זאת מערכת ההפעלה על המחשבים במעבדות.

"למשל SUSE שולט בגרמניה,
ו- redhat / fedora במקומות אחרים.
בגדול כל המערכות האלה קומפטביליות - כולן כמו UNIX."

פיתוח ה-redhat הופסק ב-2003 (!)- סימן לחוסר רלוונטיות. פדורה היא גרסא חינמית של הרד הט ובכל מקרה כבר ב-2007 אובונטו הייתה פי 3 יותר נפוצה:
http://www.desktoplinux.com/news/NS8454912761.html
rotemk

הודעהעל ידי dcohen » 16:18 30/10/2009

rotemk כתב:[b]
זה שהארכיון כולל קבצי לאטאך לא אומר שזה הכלי הכי יעיל ונוח שקיים היום.

אבל זה כן... פשוט כנראה מעולם לא כתבת מאמר מדעי.

הדיון הזה לא קונסטרוקטיבי, ואני מטיל ספק בכך שאתה מודע למשמעויות של שינוי תשתית של מערך מחשוב.
מה גם שאני לא רואה שום סיבה להשבית את המחשב שלי (שאני מאוד מרוצה ממערכת ההפעלה שלו)
ואת המחשבים האחרים במחלקה, רק כדי להתקין מערכת דומה שהפכה ליותר פופלרית בשנתיים האחרונות.

דרך אגב - מה שקובע את הקידמה זה לא "רב המשתמשים" אלא האליטה.
לפי הלוגיקה שלך אם רב האנשים עובדים ב WORD אז זה אומר שזה מוצר טוב?
לדעתי הרב הזה מורכב בעיקר מתלמידי בית ספר ומאנשי מנהלה ולא מפיסיקאים.
dcohen

הודעהעל ידי rotemk » 16:37 30/10/2009

הדיון הזה לא קונסטרוקטיבי, ואני מטיל ספק בכך שאתה מודע למשמעויות של שינוי תשתית של מערך מחשוב.
מה גם שאני לא רואה שום סיבה להשבית את המחשב שלי (שאני מאוד מרוצה ממערכת ההפעלה שלו)
ואת המחשבים האחרים במחלקה, רק כדי להתקין מערכת דומה שהפכה ליותר פופלרית בשנתיים האחרונות.

כאשר תשתית המחשוב לא מספקת ברמה שלא ניתן להשתמש במחשבים ברמת השימוש היום יומי זאת בעיה. נוצר מצב שאני צריך לעבוד על המחשב שלי, בעזרת תוכנה לא חוקית, בגלל ש:
1. אומנם יש מאטלאב על המחשבים אבל הם לא באמת מסוגלים להריץ אותו- בגלל תחזוקה בעייתית.
2. יש origin אבל גרסא עתיקה ולא שימושית.
3. אין mathtype ואין שום סיבה לכתוב דו"ח מעבדה ב-לאטאך כאשר יש אפשרות לעשות את אותו דבר עם כלי יותר ידידותי- זה כמו לעבוד עם ה-command line כאשר יש ממשק גרפי.
4. אין אפשרות להכין עבודות במדמ"ח מכיוון שאין מנוע ג'אווה ובגלל שהמחלקה בוחרת להתקין מערכת לינוקס שונה מכל מעבדות הלינוקס האחרות באוניברסיטה.
אם המחשבים לא מתוחזקים (למרות שהם הושבתו לשבועיים בקיץ) אז כן, יש סיבה להשבית את כל המערכת כדי פעם אחת לסדר אותה כמו שצריך. הדיון הזה כן קונסטרוקטיבי מהסיבה שאני לא היחיד שמתלונן.

דרך אגב - מה שקובע את הקידמה זה לא "רב המשתמשים" אלא האליטה.
לפי הלוגיקה שלך אם רב האנשים עובדים ב WORD אז זה אומר שזה מוצר טוב?
לדעתי הרב הזה מורכב בעיקר מתלמידי בית ספר ומאנשי מנהלה ולא מפיסיקאים.]

יש סיבה למה רוב המשתמשים בוחרים בתוכנות מסויימות ולא באחרות: נוחות שימוש, תאימות וכו'. ה-"אליטה" בתחום פיתוח התוכנה משתמשים באובונטו מהסיבה שזאת הגרסא הטובה יותר, בעיקר בתחום הנדסת האנוש. open office או מעבדי תמלילים אחרים עדיין לא תומכים בעברית ברמה של word.

אגב, האם ניסית פעם להשתמש ב-mathtype או ב-microsoft equation 3? אני חושב שתופתע מנוחות ומהירות הכתיבה ביחס לכל עורך לאטאך.
rotemk

הודעהעל ידי dcohen » 17:33 30/10/2009

כאמור הדיון לא קונסטרוקטיבי והבקשה שלך מבולבלת.

רוב הסטודנטים אכן מעדיפים Windows והפנתי אותך לרפרנט אם יש בעיות בהיבט התחזוקתי.
האחריות הישירה שלי כי"ור ועדת מחשוב היא אך ורק על התחזוקה המרכזית של ה LINUX CLUSTER.
למעט אחריות "מינסטריאלית" אין לי אחריות ישירה על המחשבים של הסטודנטים במעבדות ההוראה.

מהצד של צרכי המעבדה האחריות האקדמית היא על ד"ר יעקוב ביטון,
וברור מאליו שאין בכוונתי להתערב במדיניות שהוא קובע.
כך שאם חסרות תכנות שיכולות להקל על הסטודנטים - נא לפנות אליו.

אני ממש לא מבין מדוע התשובה הראשונה שלי לא סיפקה אותך?
ה LINUX של המחלקה, בראש וראשונה משמש את החוקרים,
וכמו כן הוא מחזיק את האתר של המחלקה.
בתור **מחווה** פתחנו אותו גם לסטודנטים.
אף אחד לא מחייב אותך להשתמש בפריבילגיה הזאת...
dcohen

הודעהעל ידי dcohen » 17:55 30/10/2009

הערה:

במבט שני על ההתכתבות אני מבין מה היתה הסיבה לחוסר הקומוניקציה.
את ה- linux הכנסתי לשימושי האישי ואח"כ לשימוש כל המחלקה
כבר לפני הרבה שנים. את התמיכה עבור ה LINUX CLSUTER קיבלנו ממרכז המחשבים.
לדעתי היינו הלקוחות הרציניים הראשונים שלהם באוניברסיטה והם "למדו עלינו" את העבודה.
באופו עקרוני הקמת הCLUSTER ואח"כ התקנת הסרבר המחלקתי היתה על פי המלצותיהם.
הם אנשי המקצוע והם הסמכות ככל שמדובר במסגרת האוניברסיטאית.
אנחנו הלקוחות, ואני באופן אישי (עם האסיסטנטים) מתחזקים באופן שוטף את המערכת.
דרך אגב - אותו הדבר היה גם עם הפורום - בהתחלה התקנו אותו אצלנו ואח"כ הוא הותקן אוניברסיטאית.

בשלב מסוים החלטנו לתת לסטודנטים את האפשרות להנות מה - LINUX CLUSTER
כעקרון הוא מיועד רק לסגל.
על פי מיטב ידיעתי הסטודנטים לא כל כך מנצלים את האפשרות הזו. חבל.

בכל מקרה על פי החלטת המעבדות -- המיחשוב היעודי לסטודנטים הוא על WINDOWS.

עוד הערה - בניגוד לWINDOWS למעשה יש רק התקנה יחידה "במקום אחד" של כל התכנות בlinux .
ההתקנה הזאת היא MOUNTED על כל מחשב שנוסף ל CLUSTER.
כך שכל 30 (?) המחשבים ב CLUSTER, לרבות המחשב שלי, חייבים להיות באותה תצורה.
dcohen

הודעהעל ידי jarondl » 16:48 08/11/2009

אם אתם רוצים שאנשים ישתמשו בלינוקס, לפחות תתחזקו אותו כמו שצריך
בכיתת המחשבים יש fedora 10
עוד 10 ימים יוצא fedora 12 , מה שאומר שכבר פיספסתם מהדורה. (ואולי כדאי אם כבר לחכות 10 ימים לפני שדרוג..)
פעם אחרונה שהפעלתי את אחד המחשבים על לינוקס (הבוקר), היו 212 עדכוני אבטחה ממתינים! זה כבר בעייתי ביותר, ולתקן את זה לוקח בערך חצי דקה.
דבר שלישי וכמעט אחרון זה acroread, שעקב בעיות עם הלינקים במערכת פועל עם קורא אקרובט 5, כאשר על המחשבים מותקנת גם גרסא 9, אך היא לא נגישה.
ככה לפחות חובבי החופש ישתמשו בלינוקס, גם אם את השאר עדיין קשה לשכנע משום מה
jarondl

הודעהעל ידי dcohen » 17:09 08/11/2009

jarondl כתב:אם אתם רוצים שאנשים ישתמשו בלינוקס, לפחות תתחזקו אותו כמו שצריך
בכיתת המחשבים יש fedora 10
עוד 10 ימים יוצא fedora 12 , מה שאומר שכבר פיספסתם מהדורה. (ואולי כדאי אם כבר לחכות 10 ימים לפני שדרוג..)
פעם אחרונה שהפעלתי את אחד המחשבים על לינוקס (הבוקר), היו 212 עדכוני אבטחה ממתינים! זה כבר בעייתי ביותר, ולתקן את זה לוקח בערך חצי דקה.
דבר שלישי וכמעט אחרון זה acroread, שעקב בעיות עם הלינקים במערכת פועל עם קורא אקרובט 5, כאשר על המחשבים מותקנת גם גרסא 9, אך היא לא נגישה.
ככה לפחות חובבי החופש ישתמשו בלינוקס, גם אם את השאר עדיין קשה לשכנע משום מה

לגבי אקרובט - אבקש לבדוק. אין זה קביל שהמחשבים לא יהיו מותקנים כראוי.
אם יש אפליקציות בעיתיות נוספות - נא הודע לי וזה יטופל.

לגבי שדרוג -
על סמך נסיון העבר אנחנו לא ממהרים. כאמור הגרסא הנוכחית מספקת את הסחורה. שדרוג תמיד כרוך בסיכונים.
אני לא מודאג מעניני "בטחון" כיוון שרק השרת הוא קריטי ורק הוא חשוף לעולם -- והוא מתוחזק על ידי מרכז המחשבים.
אם PC של הקלסטר יפול אין לזה השפעה. פשוט נתקין אותו מחדש. זה עדיין לא קרה.

אגב - הבעיה של האקרובט כנראה נובעת משדרוג לא מסונכרן של הכיתה עם שאר המחשבים בקלסטר...
dcohen

הבא

חזור אל ועדת מיחשוב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד