שאלה שהנידה את שנתי

שאלה שהנידה את שנתי

הודעהעל ידי yakirdavid » 07:40 22/07/2011

לגבי פרמטריזציה
אני אקח את הדוגמה שהיתה בבוחן, שמבקשים לעשות פרמטריזציה לקשת דרך הנקודות (0,0,-2) ונק' כלשהי, האם אני יכול לקחת מישור שעובר דרך שני הנקודות האלה והראשית ולחתוך אותו עם המעגל שלי וזה יתן לי את הפרמטריזציה? או שאני צריך לעשות עוד צעד אחרי שעשיתי את זה כי עכשיו קיבלתי את המעגל השלם שהנקודות מונחות עליו וממנו לחתוך את החתיכה הרצויה

בברכה ודאגה לשינתי

יקיר דוד
yakirdavid

Re: שאלה שהנידה את שנתי

הודעהעל ידי shaiwis » 14:49 22/07/2011

אני גם חשבתי על לעשות את זה.
אם תחליט שאתה מבטא את כל המשתנים באמצעות איקס, או באמצעות y, זה לא טוב מספיק כי p לא תוכל להיות או (בהתאמה). אם פי לא יכולה כל נקודה על הספירה, אז זה לא מספיק טוב לשאלה, אז זה דורש כושר המצאה רב יותר...
shaiwis

הודעהעל ידי AssafHasson » 21:11 22/07/2011

לגבי השאלה של יקיר: כמובן שכל מישור שתבחר דרך שתי הנקודות יתן לך קשת אחרת, אבל מכיוון שבשאלה לא הייתה דרישה לקשת ספציפית - זה לגיטימי לגמרי. מובן, שגם אם תעשה זאת תצטרך למצוא את משוואת הקשת שהיא החיתוך, כדי לקבל פרמטריזציה. שים לב שלמעשה תקבל מעגל (מהחיתוך של מישור עם הספירה, ותצטרך לבחור את אחת הקשתות שלה תעשה פרמטריזציה).

לגבי ההודעה של שי, לא ממש הבנתי את הבעיה: הפתרון שיקיר הציע תמיד יתן קשת, שלה אפשר למצוא פרמטריזציה. מובן, שלא תמיד נוכל להציג את הפרמטריזציה כפונקציה של , דווקא, אבל אין בכך שום בעיה.

אגב, הפתרון הפשוט ביותר לשאלה - עכשיו כשאתם כבר מכירים קו-אורדינטות כדוריות - הוא להשתמש בהן.
AssafHasson

הודעהעל ידי shaiwis » 09:11 23/07/2011

נכון, לא חשבתי על הבעיה נכון.
shaiwis

חזור אל - חדו"א של פונקציות מרובות משתנים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד