שאלה 2 מועד ב 2016

מנהל: gedalin

שאלה 2 מועד ב 2016

הודעהעל ידי גבי » 20:33 10/07/2017

שלום יואב,
בפתרון המצורף לשאלה זו נכתב שלאחר התחשבות בתנאי השפה ניתן לנחש את הפתרון הבא (מחוץ לגליל):

לא ברור לי למה הושמטו איברים מהצורה , אם מניחים שהדרישה היא שהפוטנציאל מתבדר באינסוף (אני מבין שזה קשור לכך שהמטען אינסופי...) איברים אלה לא ישפיעו באינסוף ואני לא רואה סיבה לוותר עליהם.
כמו-כן, בעבודה 3 תרגיל Griffiths 3.25, נפתרת מערכת דומה (רק מעטפת אחת) ובניגוד לתרגיל הקודם בתרגיל זה נטען שהפוטנציאל באינסוף יהיה אפס,אבל יש מטען אינסופי לא?

בתודה מראש
גבי

Re: שאלה 2 מועד ב 2016

הודעהעל ידי yoav3 » 18:53 11/07/2017

חבל שראיתי את זה רק עכשיו. הפתרון לא תקין: איבר של r^2 בפוטנציאל מחוץ לגלילים נראה לי כמו ...עמיר פרץ בתור יו"ר העבודה. אין אר בריבוע כפי שנכתב בפתרון. יש איבר של אחד חלקי אר בריבוע כפי שאתה כותב. אין איבר שהולך לינארית עם המרחק, כי הוא יוצר שדה חשמלי קבוע . שדה קבוע קיים באינסוף אם שמים אותו - וצריך להיות כתוב בשאלה ששמים אותו. לא כתוב בשאלה --אין.

הדרישה הפיסיקלית היא שהשדה רחוק מאוד ממערכת המטענים יהיה אפס (אלא אם, שוב פעם- שמים שדה באינסוף). נכון שהמטען אינסופי - זה אומר שאתה יכול לטייל בציר z במרחק r קבוע ולהרגיש שדה חשמלי. אך כאשר תתרחק בכיוון הרדיאלי-גלילי , השדה יילך וייקטן.
yoav3

חזור אל - אלקטרודינמיקה 1

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד