משלוח אי-מייל לסטודנטים בקורס

עמוד הבית: www.bgu.ac.il/computing
הפורום נועד לצורך שאלות, העלאת רעיונות ודיון בנושאי המחשוב ומערכות המידע באוניברסיטה.
במקרה של פתיחת תקלה יש לשלוח דוא"ל לכתובת helpdesk@bgu.ac.il עם קישור להודעה

המנהלים: amirsol, ak

הודעהעל ידי i.hirshberg » 14:47 15/03/2008

אני לא במיוחד צריך לא moodle ולא highlearn -
אני רק צריך דרך נוחה לשלוח מיילים לסטודנטים הרשומים לקורסים שאני מלמד.
בסמסטר הנוכחי אני משתמש ב-
http://gezer.bgu.ac.il/mass/login.php

אבל יש כאן כמה דברים שניתן לשפר, ואשמח אם הדבר ייבדק:

1. כאשר כותבים הודעה, מקבלים מין חלון פיצפון לטקסט (משהו כמו 5 שורות), וזה מאד לא נוח. האם ניתן להגדיל את החלון? נראה לי שזה העניין הפשוט ביותר לשיפור - אני מתאר לעצמי שצריך פשוט לשנות איזו שורה בקוד ובמקום להקצות 5 שורות בחלון, להקצות, נאמר, 30 שורות.

2. האתר פועל רק באינטרנט אקסלורר, ולא בדפדפנים אחרים. אני מסתדר עם זה (למרות שאני צריך לזכור לעבור לאקספלורר), אבל כמובן שמי שאין לו חלונות לא יכול להשתמש באתר, וזה לא תקין. אני מניח שזה מצריך יותר עבודה מאשר סעיף 1, אבל התיקון הזה מתבקש.

3. באופן כללי, הייתי מעדיף פשוט לכתוב הודעות מתוך תכנת האי-מייל שלי, שנוח לי להשתמש בה, במקום להתחיל לעשות לוג אין לאתר כלשהו ולכתוב הודעה בתוך הדפדפן, בממשק פחות נוח. לצורך כך, היה טוב אילו ניתן היה להשתמש בשירות במתכונת דומה לזו של רשימת תפוצה, כלומר, שתהיה כתובת דואר אלקטרוני מיוחדת המשוייכת לקורס, וכל הודעה מהמרצה שתישלח לאותה כתובת תועבר אוטומטית לכל הסטודנטים הרשומים לקורס.
אני מבין שקיים באוניברסיטה שרת list, אבל אם צריך לבקש מהסטודנטים להירשם לרשימת התפוצה וכו', זה יהיה פחות נוח לשימוש - צריך רשימת תפוצה שמתעדכנת אוטומטית על פי רשימת הסטודנטים בקורס (אם דבר כזה כבר קיים, אשמח לשמוע על כך - אם לא, אני מניח שצריך רק למצוא דרך לגרום לשרת ה-list להתעדכן באופן אוטומטי - אני מתאר לעצמי שזה קצת יותר מסובך מלשפר את גודל החלון מסעיף 1, אבל יותר פשוט מאשר לתקן את הבעיה בסעיף 2).
i.hirshberg

הודעהעל ידי dcohen » 16:38 15/03/2008

דרור ליטן ממרכז המחשבים תקן את בעיית התאימות
ולי אין בעיה לעבוד עם הממשק של mass על לינוקס עם מוזילה.
כך שכרגע לטעמי זה פועל מצוין.

אם יש לי משהו ארוך לכתוב אני כותב אותו בפורום
ושולח באמצעות mass רק את הקישור.
בכל מקרה אני מסכים אתך שהגדלת חלון לא צריך להיות עניין גדול.
dcohen

הודעהעל ידי i.hirshberg » 08:26 30/03/2008

טוב, אני שמח לשמוע שבעיית התאימות תוקנה (אני זוכר שבתחילת הסמסטר ניסיתי להשתמש בפיירפוקס וזה לא פעל, ומאז לא ניסיתי שוב).

זה משאיר את סעיפים 1 ו-3 מההודעה שכתבתי לעיל.

כפי שכתבת, סעיף 1 - הגדלת החלון - זה כנראה עניין פשוט ומהיר מאד לתיקון. אשמח מאד אם ניתן יהיה לטפל בהגדלת החלון לפני סמסטר ב' - אני מלמד שני קורסים מתקדמים יותר אז, ולפעמים אני צריך לכתוב מיילים ארוכים יחסית כשמתעורר צורך להבהיר משהו בתרגיל הבית.

(אני יודע שיש אנשים שמשתמשים באופציות אחרות, כגון פורומים וכד', אבל אני מעדיף להשתמש באי-מייל - אני רק צריך חלון גדול יותר כדי לכתוב את ההודעה בנוחות).
i.hirshberg

הקודם

חזור אל מחשוב ואינטרנט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד