ריכוז שאלות 2017 סמס ב מועד ב

ריכוז שאלות 2017 סמס ב מועד ב

הודעהעל ידי coralc » 19:24 29/09/2017

**אזהרה - שאלות דביליות במיוחד**
שאלות הבהרה: כשאומרים גליל חלול הכוונה שההתמד של מרכז מסה שווה MR^2?
וגליל מלא ההתמד שווה 0.5MR^2 ?

חלק א
שאלה 1: למה במקרה של גלגול ללא החלקה אנרגיה קינטית של סיבוב שווה לאנרגיה
קינטית של מרכז המסה? הרי יש לו MGH בהתחלה וזה שווה לסכום האנרגיות הקינטיות הללו.
ולמה לפי חוק שימור האנרגיה, האנרגיה הקינטית של מרכז המסה בתחתית
המדרון תהיה רק חצי של האנרגיה הקינטית ההתחלתית ?
זה מה שפרופ גדלין רשם בפתרון של השאלה

וסליחה על השאלה הדבילית אבל אם אין כוחות חיצוניים וכוחות פנימיים יש עוד סוג של כוחות שקיים כחלק מהקורס שלנו? כי בשאלה 2 אחת מהאופציות של תמיד נכון:
"אם אין כוחות לא משמרים, לא חיצוניים ולא פנימיים, אז האנרגית הקינטית של מרכז המסה נשמרת"

בשאלה 3 התשובה של גדלין 0.5MV^2 = FL
אני מניחה F זה הכוח של הקיר. איך אני מסיקה שהכוח קבוע? כי לפי התשובה של גדלין הכוח קבוע (נראה לי)

חלק ב
שאלה 2
לא ברור לי מה זו המשוואה הזו:
T cos θ1 − N1 sin θ1 − T cos θ2 + N2 sin θ2 = 0 (14
על איזה גוף המתיחות והנורמל פועלת בזווית? המסות הקטנות המתיחות היא במקביל לתאוצה.. ועל המשולש לא פועל מתיחות ואני מניחה שהגלגלת אידיאלית.
גדלין גם ציין יש דרך קצרה:
"שני הגופים מחוברים, אם לאחד תאוצה למטה במדרון לשני תאוצה למעלה במדרון. לשנהים
תאוצה אופקית באותו כיוון. לכן, אם לשני הגופים יש תאוצות והמשולש לא נע, למרכז המסה של
המערכת יש תאוצה אופקית. זה לא יכות להיות כי אין כוחות אופקיים חיצוניים. לכן התאוצות הייבות
להיות אפס, זה יכול להיות רק כאשר
T = m1g sin θ1 = m2g sin θ2 → m1 sin θ1 = m2 sin θ2 "
למה יש להם תאוצה אופקית באותו כיוון? זה לא נשמע הגיוני (וכן ההיגיון שלי לא ככל נכון)

בשאלה 3
איך נשמר תנע זוויתי? על המוט אומנם לא פועל כוח הכבידה אבל על 2 הגופים הנקודתיים והפלסטלינה כן פועל כוחה כבידה והוא חיצוני
ובציר X אין מהירות.
coralc

Re: ריכוז שאלות 2017 סמס ב מועד ב

הודעהעל ידי Tomer Ygael » 00:12 30/09/2017

גליל חלול זה כמו טבעת אז מומנט ההתמד הוא MR^2 ואילו גליל מלא זה כמו דסקה ואם תצטרכו את מומנט ההתמד הוא יהיה נתון.

שאלה1: בגלגול ללא החלקה עבור טבעת האנרגיה הקינטית הסיבובית שווה לאנרגיה הקינטית של מרכז המסה, זה משהו שפשוט צריך לרשום ולראות. אני לא מבין את שאר השאלה.

אני לא מכיר עוד "סוג" של כוחות.

שאלה 3: כתוב בשאלה שהכח קבוע.

שאלה 2: זה שהגלגלת אידאלית לא אומר שלא פועלים עליה כוחות אלא שאי אפשר לחשב את התאוצה שלה ממשוואת הכוחות, הגלגלת מחוברת למשולש ולכן אפשר להתייחס אליה כחלק מהמשולש ככה שכל כוח שפועל עליה בעצם פועל על המשולש. המשוואה הזו היא משוואת הכוחות בציר הX על המשולש.
כי בגלל החבל אז שגוף אחד יורד למטה השני עולה למעלה בציר הY אבל תכלס שני הגופים תמיד נעים לאותו הכיוון בציר הX.

שאלה 3: ההתנגשות רגעית.
Tomer Ygael

חזור אל - פיסיקה 1ב רגיל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים