2 שאלות כלליות

2 שאלות כלליות

הודעהעל ידי terit » 11:45 02/10/2017

צהריים טובים.

2 שאלות כלליות של הבנה, צירפתי קובץ תמונה כדי להסביר מה אני לא מבינה ואם אוכל לקבל הסבר להבדלים בין המקרים לכן אשמח לקבל מענה בהתייחסות לקובץ שצירפתי.

לגבי תאוצה רדיאלי, שאלה קצת בסיסית אני קצת לא מצליחה להבין על איזה צירים הם עובדים ומה ההבדלים (בתמונה נתתי 3 דוגמאות), אשמח להבין איך לבחור את הצירים ואיזה שקול כוחות שווה למסה כפול תאוצה רדיאלית.(מספר תרגילים שקול הכוחות של ציר Y שווה לתאוצה רדיאלית ותרגילים אחרים לציר X...כמו שיש בדוגמאות בקובץ. וגם שלא בהכרח שזה אנך או אפקי למרכז המעגל).
וכוח החיכוך, אם יש כוח משיק למעגל, מצד אחד נותן תאוצה אופקית/משיקית (V) עם כיוון הכוח, ומצד שני תאוצה זוויתית (W), נגד כיוון הכוח בדר"כ. אני מתחשבת בחיכוך ככוח שמנסה לעצור את התנועה המשיקית או הזוויתית? מנסה להבין למה כוח החיכוך הוא עם כיוון הכוח ולא נגד...בהתחשב למה שאמרתי.

תודה
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-10-02 at 12.35.11.jpeg
WhatsApp Image 2017-10-02 at 12.35.11.jpeg (227.81 KiB) נצפה 544 פעמים
terit

Re: 2 שאלות כלליות

הודעהעל ידי Tomer Ygael » 15:56 02/10/2017

תאוצה רדיאלית תמיד פועל לכיוון מרכז המעגל, כלומר סכום הכוחות ששווים לתאוצה הרדיאלית הוא של הכוחות שפועלים לכיוון מרכז המעגל עצמו.

כאשר מפעילים כוח בנקודה העליונה של הגוף, הכח ינסה לגרום לגוף להסתובב הרבה יותר מאשר להחליק ולכן החיכוך ינסה למנוע את הסיבוב, במקרה שמפעילים כוח במרכז המסה של הגוף הכח ינסה לגרום לגוף להחליק בכיוון הכח ולכן החיכוך ינסה למנוע את ההחלקה.
Tomer Ygael

חזור אל - פיסיקה 1ב רגיל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים