מגמות בפיסיקה..

פורום זה מנוהל על ידי הסטודנטים בעצמם.
שום דבר לא מצונזר. אין פיקוח מערכתי על הכתוב.

המנהלים: אלון, infinity

מגמות בפיסיקה..

הודעהעל ידי jarondl » 18:53 17/09/2008

שלום לך חכמי השנים המתקדמות יותר בתואר.
בסמסטר ד, חל הפיצול בין המגמות "פיסיקה כללית" ו"פיסיקה ואלקטרואופטיקה". בסמסטר א' כבר התבדלו מאיתנו החבר'ה של מגמת מחשבים.

עד לא מזמן לא חשבתי שההחלטה רלוונטית, כי עצם המחשבה על לסיים שנה א' נראתה רחוקה ולא סבירה.
אבל הינה הגענו..
מישהו יכול לפנות מזמנו כמה דקות ולהסביר לנו מה ההבדלים בין המגמות? זה ממש תואר שונה? זה סתם כמה קורסים שלוקחים בשנה ג'?
יש משמעות מבחינת התואר השני או אפשרויות תעסוקה? (תעסוקה - פיסיקה.. מה חשבתי לעצמי)

בכל אופן תודה מראש על התגובות אם יהיו...
ירון
jarondl

הודעהעל ידי DoReMiFa » 22:04 17/09/2008

עד כמה שאני יודע, יש אנשים שחושבים שלמגמת אלקטרו-אופטיקה יש יתרון על פיסיקה כללית כי עכשיו אלקטרו-אופטיקה זה תחום פופולרי וזה רק יתרום לך בהמשך הדרך. אבל אני לא יודע עד כמה זה נכון כי לא בררתי בעצמי. בנוסף יש אנשים שלוקחים את המגמות השונות כדי להתחמק מקורסי החובה של המגמה הכללית למשל מחלקיקים או יחסות, אבל אני אישית לא ממליץ כי שני הקורסים מאוד מעניינים. בעצמי לקחתי את המסלול פיסיקה כללית ואני מרוצה.
הבחירה במגמה אחרת יגרור שינוי בחלק מקורסי החובה שצריך לעשות. כלומר חלק מקורסי החובה שיש לך יהפכו לקורסי בחירה וחלק מקורסי הבחירה יהפכו לך לחובה.
בהצלחה!
DoReMiFa

הודעהעל ידי avners » 22:09 17/09/2008

אם אני מבין נכון (וזה כמסתכל מהצד שלומד מתמטיקה עם השלמה לתואר בפיסיקה אז לא נאלצתי להתלבט בעצמי ממש) ההבדלים הם בעיקר קוסמטיים ושבמסלול שהוא לא פיסיקה כללית מצמצמים לך את הבחירה קצת. מצד שני יש לתוספת של פיסיקה ו"(שקר כלשהו)" יוקרה מסויימת שקשה להתווכח איתה. אבל באמת שאני אומר את זה כצופה מהצד...
"התמדה זה הכול,
אין שום סיבה להפסיק..."
"איזה כיף", הדג נחש מסבירים את החוק הראשון של ניוטון
avners

לדעתי...

הודעהעל ידי zelnik » 18:39 02/10/2008

אין טעם מיוחד במגמת מחשבים במתכונת הנוכחית שלו (בניגוד לתואר משולב עם מדעי המחשב - זה סיפור אחר). הקורס המועיל היחידי שם הוא כנראה אנליזה נומרית, שיכול להועיל בהרבה דברים. מערכות ספרתיות (מנסיון) וחומרה ותוכנה (מתוך ניחוש) מיותרים למדי.
אני התכוונתי לקחת את המגמה, אבל וויתרתי כשהבנתי שלא יצא מזה כלום.
אם בכלל מישהו מרגיש בכיוון מחשבים או משהו כזה, אז שייקח אנליזה נומרית כבחירה. זה יחסית סביר.

אני בסוף לקחתי את המגמה הכללית, ולמרות שהיא באמת יותר קשה, אני חושב שהיא עדיפה. מצב מוצק הוא אחד הקורסים הכי חשובים בתואר, ויחסות וחלקיקים הם קורסים בעלי ערך מעבר לפיסיקה שלהם, כלומר גם מבחינת המתמטיקה ה"חדשה" שהם מלמדים אותך. לגבי חקר חלל או אסטרונומיה, אחד מהם חייבים לקחת וחבל, לפחות במתכונת שלהם כרגע, שהיא די ברמה לא גבוהה. מצד שני, זה לפחות נותן קורס חובה של המגמה שהוא לא מאוד קשה.

אלקטרואופטיקה, עם הנושא ספציפית מעניין, יכול להיות בחירה טובה, והקורסים כאמור יותר קלים (חוץ ממצב מוצק, אבל שוב, לא הייתי מוותר על הקורס הזה בכל מקרה.) מעבר לזה, אמנם הקורסים האחרים פחות טובים ברובם, אבל יש גוון יותר פרקטי בהם, אז אם זה מדבר אלייך, אין סיבה שלא לקחת את המגמה.

ובקיצור - אם אוהבים חיים יותר קלים או פרקטיקה (בכיוון קצת יותר הנדסי) אז אלקטרואופטיקה, אחרת כללית...

מקווה שעזרתי.

יובל
zelnik

חזור אל הפורום החדש של הסטודנטים לפיסיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד