כנס ועדי כיתות תשס"ח

פורום זה מנוהל על ידי הסטודנטים בעצמם.
שום דבר לא מצונזר. אין פיקוח מערכתי על הכתוב.

המנהלים: אלון, infinity

כנס ועדי כיתות תשס"ח

הודעהעל ידי רכז_אקדמיה_טבע » 20:29 14/11/2007

סטודנטים יקרים!

ביום ד' 21.11.07 , יתקיים אירוע הפתיחה של ועדי הכיתות לשנת תשס"ח.

בתוכנית היכרות עם אגודת הסטודנטים, הסבר על התפקיד וחלוקת צ'ופרים.

כמו כן יהיו נוכחים באירוע נציגי הפקולטה והמחלקות השונות, כך שתוכלו להעלות הערות והארות בנוגע להתנהלות השוטפת ולקבל פתרונות ישירות מפי ראשי הפקולטה.

המפגש יתקיים באולם כנסים א' בבניין 26 בשעה 16:45.

חשוב מאוד: האירוע מיועד לוועדי הכיתות בלבד. לאגודת הסטודנטים אין אינפורמציה, לצערי, על ועדי הכיתות בשנתונים השונים במחלקה לפיסיקה.
מקריאה בפורום זה אני מבין כי יש סטודנטים שמייצגים את השנתונים, ולכן אשמח אם תיצרו עמי קשר באימייל rk_ac_teva@aguda.bgu.ac.il או בטלפון 0506233954 (בשעות סבירות בבקשה..), ונוכל לשתף גם אתכם במידע שאנחנו מעבירים לוועדי הכיתות השונים (וגם כדי שתוכלו להינות מהצ'ופרים שנותנת האגודה לוועדי הכיתות).

להתראות שם!! ועדי כיתות - אשמח אם תאשרו השתתפותכם.

שחר לוי

רכז אקדמיה בפקולטה למדעי הטבע

אגודת הסטודנטים
רכז_אקדמיה_טבע

הודעהעל ידי dcohen » 09:45 15/11/2007

שחר לוי ערך איתי פגישה שבה ביקש להביא לידיעת הסטודנטים לפיסיקה את המכתב הבא:

http://physweb.bgu.ac.il/ARCHIVE/StudentsAgudaVaad.pdf

ברצוני להעיר שבמחלקה לפיסיקה לא משתמשים ב-highlearn אלה במערכת של אתרים+פורום.
נקודה זו הובהרה לשחר, ואם הוא/.אתם תרצו נפתח עבורכם מדורי פורום נוספים.

כעקרון איני נכנס לפורום שלכם אבל במקרה הזה התבקשתי לספק קישור ל-PDF
ולהפיץ את האינפורמציה על הודעה זו ב mass-email

בברכה, דורון
dcohen

בזבוז של זמן...

הודעהעל ידי infinity » 17:53 15/11/2007

אני מוצא את אגודת הסטודנטים במתכונת הנוכחית לא רלוונטית.
ספריית השאלה, חדרי לימוד, חדר וידאו, ארכיון סיכומים, חוגים ואפילו סרטים בערבים צריכים להיות שרותים שהאוניברסיטה מציעה לכלל הסטודנטים הלומדים בה.
בתור סטודנט איני מרגיש כי אגודת הסטודנטים נותנת לי את השרותים להם אני זקוק ומצפה מאגודת סטודנטים. אולי אם היו מספר אגודות ברמה פקולטית או מחלקתית ומעליהם ועד ראשי אגודות שהיה מטפל בנושאים ברמה כלל פקולטית הדברים היו אחרת.
ראיתי בדו"ח התקציבי של האגודה כי האוניברסיטה מתקצבת את האגודה. למה שהאוניברסיטה לא תתקצב אגודה ברמה פקולטית/מחלקתית בהתאם לגודלה כך שאולי בסוף היום נראה את הכסף שלנו מגיע ליעדים שבאמת בראש סדר העדיפויות של הסטודנטים במחלקה לפיסיקה.

אם הייתה למחלקה שלנו אגודה קטנה עם תקצוב מהאוניברסיטה אולי היינו יכולים לארגן מדי פעם ימי כיף ולהוציא את הכסף על נושאים שבאמת חשובים לנו.

* הבהרה: "ימי כיף" - פעילויות העשרה כגון: ארגון הסעות להרצאות מיוחדות בפיסיקה באוניברסיטאות ומכונים בארץ, ארגון הדגמות במכון ויצמן לנושאים נלמדים וגם מנגל על שפת הים בזיקים...
נערך לאחרונה על ידי infinity בתאריך 13:18 18/11/2007, נערך פעם אחת בסך הכל.
infinity

הודעהעל ידי רכז_אקדמיה_טבע » 20:20 15/11/2007

אשתדל להגיב באופן ענייני:
חלק מהשירותים שמנית מוצעים במקביל על ידי האגודה ועל ידי האוניברסיטה, לנוחיותם של הסטודנטים (חדרי לימוד לדוגמא). חלק מהשירותים מוצעים במשותף (חדר הצפייה בוידאו והשאלת התקליטורים לאנשי מילואים הם פרויקטים משותפים של אגודת הסטודנטים ודיקנאט הסטודנטים, שהוא גוף אוניברסיטאי. גם בנק הבחינות הינו פרויקט משותף לאגודה ולמדור המחשוב). שירותים אחרים מוצעים באופן מסורתי על ידי האגודה.

באופן עקרוני, תביעותיך צריכות להיות מופנות למועצת הסטודנטים ולא אלי כנציג מדור אקדמיה (שעל שירותיו אתה יכול ללמוד באתר האגודה. לדעתי האישית גוף כמו מדור אקדמיה חייב להיות חוץ-אוניברסיטאי). יותר מכך - אם ברצונך להוביל שינוי, הצג את מועמדותך למועצה. אם מספיק אנשים יתמכו ברפורמות שאתה מציע, אין סיבה שהן לא יתממשו.
בכל שאלה ובקשה
rk_ac_teva@aguda.bgu.ac.il
רכז_אקדמיה_טבע

הודעהעל ידי infinity » 12:43 16/11/2007

רכז_אקדמיה_טבע כתב:באופן עקרוני, תביעותיך צריכות להיות מופנות למועצת הסטודנטים ולא אלי כנציג מדור אקדמיה (שעל שירותיו אתה יכול ללמוד באתר האגודה. לדעתי האישית גוף כמו מדור אקדמיה חייב להיות חוץ-אוניברסיטאי). יותר מכך - אם ברצונך להוביל שינוי, הצג את מועמדותך למועצה. אם מספיק אנשים יתמכו ברפורמות שאתה מציע, אין סיבה שהן לא יתממשו.

קודם כל, תודה על התייחסותך המהירה.

עברתי פעם נוספת על אתר האגודה (www.bgu4u.co.il) ואכן אני יכול להבין את דעתך האישית, שחלק משרותי המדור צריכים להתבצע ע"י גוף חוץ-אוניברסיטאי כגון נציב קבילות סטודנטים ,שעל פי האתר, פורמלית שייך למשרד הרקטור.

אני לא בטוח שיש טעם לנסות להבחר למועצה. אין לי זמן להיות באינספור דיונים שאין לי בהם אינטרס חזק ואני לא בטוח שזו הדרך לבצע את המהלך.

אני חושב שפתרון יעיל יותר יהיה שהסטודנטים במחלקה שלנו יתאגדו ויקימו אגודה ואז ידרשו את הזכויות המגיעות להם כאגודה (יש לך מושג מה הם? או איפה אפשר למצוא חומר על כך?) ולאחר מכן לדון עם האוניברסיטה וארגון הגג (אגודת הסטודנטים?) בממשק העבודה.

באופן כללי גם נראה לי אבסורד שאני נרשם כל שנה לאגודה אבל בעצם אין לי אפשרות בחירה...
מזכיר למישהו את סוריה ?

אני חושב שעיקר התסכול שאני מביע כאן נובע מכך שבמשך כל השנה הראשונה לא ראיתי
שום התייחסות פרטנית של האגודה ברמה המחלקתית. האגודה לא הציעה בשום דרך נכונות
לתת שרותים פרטניים ומותאמים לצורכי המחלקה וגם עתה לא ברור לי מה הרווח של הסטודנטים
במחלקה מבחירת נציג לוועד.
infinity

הודעהעל ידי רכז_אקדמיה_טבע » 00:13 17/11/2007

נציב קבילות הסטודנטים שייך פורמלית למשרד הרקטור, אך עם זאת הוא נבחר במשותף על ידי האוניברסיטה ואגודת הסטודנטים, וכמו כן המשכורת שלו משולמת במשותף על ידי שני הגופים.

אני לא יודע לאילו זכויות אתה מצפה להשיג כאגודה נפרדת, כך שקשה לי לעזור לך למצוא. אם אתה מחפש מקור להשראה, לפקולטה למדעי הבריאות ישנה אגודת סטודנטים משלה (אסר"ן). ממה שאני שומע לפחות, יש לא מעט תלונות על תפקוד אגודה זו (מצד שני, גם על אגודת הסטודנטים "הרגילה" יש לא מעט תלונות...)

אתה נרשם לאגודה ולא מקבל זכות בחירה - איפה? יש לך זכות בחירה לנציג במועצה. כמו כן יש לך הזכות להבחר. אם האינטרס שלך לא חזק, או אם אתה מאמין שאין מספיק אנשים שיתמכו במטרה שלך, אולי היא לא בהכרח מתאימה.

שוב, אני לא יודע לאיזו התייחסות ברמה המחלקתית אתה מצפה. אם אתה מצפה ל"ימי כיף" לסטודנטים לפיסיקה, אני חושב שזו לא המטרה של האגודה (אבל שוב, יש איפה להציע את זה). אם אתה לא מוצא שום תועלת שנציג המועצה שלך הביא, אז תצביע למישהו שלדעתך יכול להועיל יותר (מה שכן - הייתי מציע לך לשוחח עם נציג המחלקה שלך. אתה נשמע כמו אדם רציני ולכן ראוי שתבדוק מה הוא כן עשה לטובת המחלקה. לא תמיד מודעים לפעילות הזאת).

בברכה
בכל שאלה ובקשה
רכז_אקדמיה_טבע

הבהרה

הודעהעל ידי infinity » 13:20 18/11/2007

:!: "ימי כיף" - פעילויות העשרה כגון: ארגון הסעות להרצאות מיוחדות בפיסיקה באוניברסיטאות ומכונים בארץ, ארגון הדגמות במכון ויצמן לנושאים נלמדים וגם מנגל על שפת הים בזיקים...
infinity

הודעהעל ידי רכז_אקדמיה_טבע » 18:47 18/11/2007

הכל טוב ויפה.
יום "על האש" בזיקים זו התארגנות שלדעתי תצטרכו לעשות באופן עצמאי..
שאר הפעילויות: הכתובת היא חבר המועצה. קח בחשבון שיש לא מעט מחלקות באוניברסיטה, ולאגודה אין כנראה מספיק כסף בשביל להוציא את כולן לימי עיון, גם אם הם רלוונטיים למקצוע הנלמד. (למעשה - לדעתי זו דווקא צריכה להיות פעילות שעל האוניברסיטה לממן, בלי קשר לאגודת הסדטונטים).
בכל שאלה ובקשה
רכז_אקדמיה_טבע

הודעהעל ידי infinity » 02:17 19/11/2007

רכז_אקדמיה_טבע כתב:למעשה - לדעתי זו דווקא צריכה להיות פעילות שעל האוניברסיטה לממן, בלי קשר לאגודת הסדטונטים.

אני מסכים, גם אלו פעילויות שהיה מוטב אילו היו במימון האוניברסיטה.

אתה יכול לעדכן את הרשומות שלך ולהוסיף אותי כחבר וועד (שנתון שנה ב').

אם מישהו מהמחלקה מתנגד הוא מוזמן להוסיף תגובה לשרשור ואם משהו נוסף,
רצוי משנתון שונה, מעוניין להצטרף זה הזמן.

אני מוסיף מטה את התכתובת האחרונה שלנו שאני מוצא רלוונטית ליתר הסטודנטים:

----- Original Message -----
From: רכז אקדמיה - טבע <rk_ac_teva>
Date: Sunday, November 18, 2007 18:35
Subject: ועד כיתה
To: Daniel Ariad <ariadd>

> היי דניאל
>
> ראשית אני אציין שרוב ועדי הכיתות "נבחרים" בדרך שבה אתה עשית זאת,
> הווה אומר פשוט מרימים את הכפפה, וכל עוד אין התנגדות למישהו
> מהכיתה, הם ממלאים את התפקיד. לרוב ועד מונה בין אדם אחד לשלושה,
> ונדיר שיותר משלושה מתמודדים על התפקיד ויש צרך בבחירות (אם כי זה
> קורה מדי פעם...).
>
> אני שמח על ממשק העבודה המוצלח שלך בתוך המחלקה. הקשר עם אגודת
> הסטודנטים לא נועד בשביל לעקוף סמכות בתוך המחלקה, אלא להיפך,
> להביא לשיתוף פעולה פורה. כך לדוגמא אנו מזמינים את ראשי הפקולטה
> וראשי המחלקות להשתתף בכנס ועדי הכיתות.
>
> מבחינת משמעות התפקיד: ועד כיתה מייצג את הכיתה. הדבר בא לידי
> ביטוי בעיקר כשיש בעיות למספר גדול של סטודנטים מהכיתה. דוגמאות –
> לוח מבחנים צפוף במיוחד (ישנם ועדי כיתות שמראש קובעים עם המזכירות
> ומנסים לתאם לוח בחינות לנוחיות כל הצדדים – בהחלט עבודה מבורכת),
> מבחן קשה במיוחד/לא הוגן/לא לפי תקנון הבחינות האחיד (מועד א'
> שאלות פתוחות ומועד ב' מבחן אמריקאי...), אחוז נכשלים גבוה מאוד,
> מרצה שהכיתה לא מרוצה ממנו וכו'.
>
> כמובן שתיתכן גם שנה שלמה נטולת פניות והכל יתקתק כמו שצריך.
>
> לגבי הצ'ופרים: עוד לא נקבע סל הטבות השנה, אך כמו בשנים שעברו, גם
> השנה האגודה תדאג להטיב עם המתנדבים. צ'ופרים שחולקו בעבר: הנחות
> רציניות בחוגים, כרטיסי כניסה לנגטיב, חולצות ועוד (שים לב רק שאני
> לא מתחייב על הסל הספציפי הזה, הדבר עוד נתון להחלטת ועד האגודה
> ונתייחס לכך בפורום ועדי הכיתות)..
>
> לסיכום – גם אם לא נבחרת בפועל, כל עוד אין התנגדות מהכיתה, אני
> אשמח אם תשתתף בפורום, שיתקיים ב21.11 בשעה 16:45 באולם כנסים א'
> בבניין 26. התפקיד לא מחייב ואתה רשאי לפרוש מתי שנח לך (אם כי
> במצב כזה הייתי מציע שתשקול למצוא מחליף קודם).

> נ.ב. – באיזה שנתון אתה?
>
> בברכה
> שחר לוי
> רכז אקדמיה בפקולטה למדעי הטבע
> אגודת הסטודנטים
infinity

הודעהעל ידי eliranta » 12:35 20/11/2007

מי אמר חולצות ??? 8)
eliranta

הודעהעל ידי אלון » 13:33 21/11/2007

כפי שכתוב בשרשור זה, היום יערך כנס ועדי הכיתות לשנת תשס"ח באולם כנסים א' בבניין 26 בשעה 16:45.

בשיחה שערכתי עם רכז האקדמיה של טבע נאמר לי שאף אחד משנה א' (פיסיקה) לא פנה אליו או הביע את מועמדותו לייצוג הכיתה.

אני מודיע על כוונתי לייצג את הכיתה ובזאת מזמין אנשים להביע את התנגדותם אם יש כזו וכן להתנדב לייצוג הכיתה באגודה.

אני רוצה לצטט קטעים מדבריו של שחר בתקווה שאנשים יבחרו להצטרף גם כן,

1) "לרוב ועד מונה בין אדם אחד לשלושה"
2) "התפקיד לא מחייב ואתה רשאי לפרוש מתי שנח לך"
3) "ועד כיתה מייצג את הכיתה. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר כשיש בעיות למספר גדול של סטודנטים מהכיתה. דוגמאות – לוח מבחנים צפוף במיוחד...מבחן קשה במיוחד/לא הוגן/לא לפי תקנון הבחינות האחיד (מועד א' שאלות פתוחות ומועד ב' מבחן אמריקאי...), אחוז נכשלים גבוה מאוד, מרצה שהכיתה לא מרוצה ממנו וכו' "
אלון

חזור אל הפורום החדש של הסטודנטים לפיסיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד