עזרה בבחירת קורסים בפיזיקה

פורום זה מנוהל על ידי הסטודנטים בעצמם.
שום דבר לא מצונזר. אין פיקוח מערכתי על הכתוב.

המנהלים: אלון, infinity

עזרה בבחירת קורסים בפיזיקה

הודעהעל ידי boomer24 » 12:09 03/10/2011

שלום לכולם!

אני סטונדנט להנדסת מכונות ואני מתחיל תואר נוסף בפיזיקה.
יש לי עוד שנתיים לימודים במכונות ותוך כדי אני מתכנן להוסיף 4-6 נקז במחלקה לפיזיקה כל סמסטר.
אני מתקשה לסדר את הקורסים מבחינת תזמון סמסטרים משיקולים של ידע מוקדם שדרוש וקושי (מכיון שאני סטודנט חדש בפיזיקה אני לא רוצה להתחיל עם הקורסים הכי קשים).

בסמטסטר הקרוב חושב לקחת את "מבוא לפיזיקה מודרנית" ואחד מהקורסים: "פיזיקה 3", "מכניקה אנליטית" או "יסוד תורת הפונ' המרוכבות" או "מעבדה ב1".
ראוי לציין כי קורסי הקדם במתמטיקה ופיזיקה שלמדתי (חדוא, פיזיקה 1,2) הם במחלקה למכונות ששם הרמה יותר נמוכה לכן צריך לבחור משהו שאוכל להכנס באופן שלא אצטרך להשלים כמויות של לימודים באופן עצמאי כרגע.

בסמסטר ב' אני מתלבט בין: "חדוא של טורים והתמרות", "אלקטודינמיקה 1" או"מעבדה ב2".

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי 2 הסמסטרים הקרובים לגבי אילו קורסים ניתן להתחיל ללא הסתמכות רצינית על קורסים קודמים, ז"א קורסים שיהוו איזה "קבלת פנים" למחלקה לפיזיקה.
boomer24

Re: עזרה בבחירת קורסים בפיזיקה

הודעהעל ידי gadi » 17:28 05/10/2011

שלום וברוך הבא למחלקה!

על רגל אחת-

פיסיקה 3, מכניקה אנליטית ואלקטרודינמיקה הם קורסים כבדים שדורשים רקע די חזק במכניקה (פיסיקה 1) ואלקטרומגנטיות (פיסיקה 2).

מבוא לפיסיקה מודרנית נשמע כמו משהו טוב להתחיל איתו. גם המעבדה זה רעיון לא רע. כל שאר הקורסים שציינת הם קורסים במתמטיקה שלא יזיק להיפטר מהם.

בהצחלה,

גדי.
gadi

חזור אל הפורום החדש של הסטודנטים לפיסיקה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים