שאלה על תרגיל 10

שאלה על תרגיל 10

הודעהעל ידי nagaryo » 15:28 09/01/2018

השאלה:

בתרגיל בית 10 שאלה 4 מבקשים לעשות איזשהו הקשר בין השדה החדשמלי לשדה המגנטי. אני לא מצליחה להבין מה הדרישה שריכה להיות כלומר מה צריך להיות הקשר בין הדשה החשמלי למגנטי כדי שתהיה תנועה מקבילה ללוחות. א
הבנתי שאני יכולה לחשב את השדה החשמלי ע"פ הקבל אבל מעבר לזה אני לא מצליחה להתקדם..

בשאלה 2 צריך לעשות איזשהו קשר בין האנרגיה שהקבל מעניק לחלקיק לבין האנרגיה הקינטית שהוא מתחיל איתה ואז לקב אז זה לתנועה המעגליץ תוכל לחדד לי בבקשה את האנרגיה שמקבל החלקיק מהקבל ואם בכלל זה הכיוון? אני יודעת לחשב את האנרגיה האצורה בקבל אבל הקיבול לא נתון ונראה לי שזה גם לא קשור ככ למה החלקיק עצמו מקבל.

התשובה:
שאלה 4
אם חשבתי את השדה החשמלי בין הלוחות, אז תגלי שהכח החשמלי שהוא יוצר על המטען הוא או למעלה או למטה (עם או נגד כיוון השדה החשמלי, תלוי במטען החיובי, במקרה זה פרוטון חיובי ולכן הכח הוא עם כיוון השדה החשמלי)
במצב רגיל עם יש כח אנכי לכיוון הצנועה, אז יש תאוצה אנכית לכיוון התנועה והמטען יוסת לכיוון התאוצה.
את אמורה ליצור כח מגנטי שיתנגד לכח החשמלי כך שהכח השקול יהיה אפס (ולכן גם התאוצה) והמטען ימשיך בכיוונו ישר.

שאלה 2
החלקיק מואץ כי הוא נע מאנרגיה (או מתח) גבוהה לנמוכה. כפי שאבן נופלת נעה מאנרגיית כבידה גדולה (mgH) לאנרגיה נמוכה (רצפה). ההפרש באנרגיה מומר לאנרגיה קינטית.
את יכולה להשתמש בשימור האנרגיה ולמצוא מה השינוי באנרגיה החשמלית ולהמיר אןתה לאנרגיה קינטית.
האנרגיה החשמלית קשורה למתח החשמלי לפי: U=qV​​, עבור מטען q מסוים שנע בתוך הקבל. שונה מהאנרגיה האגורה בקבל הטעון במטען Q לפי U=0.5QV​​, זוהי האנרגיה שהיינו מקלים מהקבל אם היינו פורקים את כל מטען הקבל Q, למשל במעגל חשמלי, כך שבסוף הקבל נפרק.
nagaryo

חזור אל - פיסיקה 2ג (במקור למדעי החיים)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים