מבחן 2012 מועד ב' תר' 3 סעיף ב'

מבחן 2012 מועד ב' תר' 3 סעיף ב'

הודעהעל ידי benlavy » 19:08 24/08/2014

שלום,

שאלתי היא האם בפתרון אני יכול להניח כי התרומה מהאינטגרל הסגור של Bdl זה רק BL(כאשר L זה אורך הלולאה לאורך ציר Z) כיוון אני מגלה שכיוון השדה הינו z, ואז שרק פאה אחת בלולאת האמפר היא גם בכיוון z והשאר בכיוון r( ובפאה נוספת אין שדה מגנטי בכלל), ואז יש מצב של הכפלה של וקטורי יחידה r*z וזה נותן לי אפס? ולכן רק פאה אחת שורדת ומשפיעה לי על האינטגרל?

תודה רבה!
benlavy

Re: מבחן 2012 מועד ב' תר' 3 סעיף ב'

הודעהעל ידי benlavy » 13:18 26/08/2014

שלום,

שאלתי היא האם בפתרון אני יכול להניח כי התרומה מהאינטגרל הסגור של Bdl זה רק BL(כאשר L זה אורך הלולאה לאורך ציר Z) כיוון אני מגלה שכיוון השדה הינו z, ואז שרק פאה אחת בלולאת האמפר היא גם בכיוון z והשאר בכיוון r( ובפאה נוספת אין שדה מגנטי בכלל), ואז יש מצב של הכפלה של וקטורי יחידה r*z וזה נותן לי אפס? ולכן רק פאה אחת שורדת ומשפיעה לי על האינטגרל?

תודה רבה!
benlavy

Re: מבחן 2012 מועד ב' תר' 3 סעיף ב'

הודעהעל ידי sara » 15:42 26/08/2014

benlavy כתב:שאלתי היא האם בפתרון אני יכול להניח כי התרומה מהאינטגרל הסגור של Bdl זה רק BL(כאשר L זה אורך הלולאה לאורך ציר Z) כיוון אני מגלה שכיוון השדה הינו z, ואז שרק פאה אחת בלולאת האמפר היא גם בכיוון z והשאר בכיוון r( ובפאה נוספת אין שדה מגנטי בכלל), ואז יש מצב של הכפלה של וקטורי יחידה r*z וזה נותן לי אפס? ולכן רק פאה אחת שורדת ומשפיעה לי על האינטגרל?

זה מסלול (חד מימדי) זה לא פאה. אגף שמאל הוא פשוט (שאר שלושת החלקים של הלולאה תורמים אפס בגלל שזה מאונך לשדה או בגלל שהשדה בחוץ הוא אפס).
ואז אתה רק צריך לרשום את כמות הזרם שעובר דרך שטח הלולאה.
שרית
sara

חזור אל - פיסיקה 2א (במקור להנדסת חשמל)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים