משפט הפונקציות הסתומות

משפט הפונקציות הסתומות

הודעהעל ידי bigbang » 16:42 18/04/2011

בתנאי המשפט ישנה דרישה ש- (איך עושים וקטור עמודה בלטך?). איפה משתמשים בזה בהוכחת המשפט? אם זה שווה למשהו אחר, האם לא ניתן להשתמש במשפט?
זכור לי שנאמר פעם שלכל גרף פונקציה, בכל נקודה, ניתן לייצג חלק מהמשתנים כפונקציה של האחרים. האם אני מתבלבל וזה נכון רק לתנאים של משפט הפונקציה הסתומה, או שיש משהו כללי יותר?

תודה וחג שמח.
bigbang

Re: משפט הפונקציות הסתומות

הודעהעל ידי avners » 09:43 20/04/2011

איך עושים וקטור עמודה בלטך?

קוד: בחר הכל
\begin{pmatrix}
x_{1,1}&x_{1,2}\\
x_{2,1}&x_{2,2}
\end{pmatrix}

איפה משתמשים בזה בהוכחת המשפט?

בהוכחה של הספר של שיפרין זה בפסקה הלפני אחרונה בעמוד 256

אם זה שווה למשהו אחר, האם לא ניתן להשתמש במשפט?

אם אז מגדירים פונקציה חדשה ואז היא תקיים את תנאי השיוויון ל-0 וההזזה לא משפיעה על כל התנאים שקשורים בנגזרות.

זכור לי שנאמר פעם שלכל גרף פונקציה, בכל נקודה, ניתן לייצג חלק מהמשתנים כפונקציה של האחרים. האם אני מתבלבל וזה נכון רק לתנאים של משפט הפונקציה הסתומה, או שיש משהו כללי יותר?

כמעט, דיברנו על כך שקבוצות רמה של פונקציה מספיק יפה (עומדת בתנאים של המשפט) היא באופן מקומי גרף של פונקציה עם פחות משתנים
קו רמה הוא מקרה של משוואה אחת שמושוות לאפס. משפט הפונקציה הסתומה מטפל במצב של כמה משוואות שמושוות לאפס, אבל דיברנו על זה שמדובר בעצם בחיתוך של קבוצות רמה.
"התמדה זה הכול,
אין שום סיבה להפסיק..."
"איזה כיף", הדג נחש מסבירים את החוק הראשון של ניוטון
avners

הודעהעל ידי bigbang » 10:26 20/04/2011

אני לא ממש מבין את החלוקה לפסקאות בע"מ 256... ההתייחסות היחידה שאני רואה לנק' היא בנגזרות באותה נק'. השאלה היא מה השלב הספציפי בהוכחה שלא היה עובד אם הערך בנק' היה שווה לקבוע אחר.

תודה.
bigbang

הודעהעל ידי avners » 13:10 20/04/2011

אני מציע שתחזור על ההוכחה ותשים לב שהעובדה שמדובר על קבוצת ההתאפסות מתחייבת בכדי להגדיר את הפונקצהי הסתומה. אני מסב את תשומת לבך למשוואה המגדירה

בלי זה לא היית יכול להגדיר את הפונקציה. מה שמחזיר אותי לשאלה אחרת שלך
אם זה שווה למשהו אחר, האם לא ניתן להשתמש במשפט?

וגרם לי לחשוב על דרך אחרת לענות עליה (כמובן מבלי להשפיע מהותית על התשובה) נניח שאתה מסתכל על קבוצת הנקודות שעבורן

אז מותר לך בהוכחה להגדיר את הפונקציה

ולהמשיך את ההוכחה כרגיל. שתי הדרכים הן כמובן שקולות.
"התמדה זה הכול,
אין שום סיבה להפסיק..."
"איזה כיף", הדג נחש מסבירים את החוק הראשון של ניוטון
avners

חזור אל - חדו"א של פונקציות מרובות משתנים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים