פיזיקה תרגיל 3

פיזיקה תרגיל 3

הודעהעל ידי limorj » 13:41 07/04/2017

שלום
בשאלה 2 סעיף ג - האם צריך להביע תחילה את הזווית של גוף 2 ברגע ההתנגשות בעזרת זמן ההתנגשות? (על מנת למצוא את המהירות) או שעליי להשוות רק את רכיבי הY של שני הגופים? (לגוף הראשון יש מהירות רק בציר הY)
לאחר מכן אני צריכה לחלק את שני המהירויות?

בשאלה 3 סעיף ב' באיזו נוסחא אני יכולה להשתמש על מנת למצוא את הזמן כפונקציה של הזווית? אני יודעת שאת המהירות הזוויתית אני יכולה למצוא כפונקציה של הזמן אבל לא הצלחתי לחשוב על דרך לעשות זאת הפוך...

אשמח לעזרה :)
יום טוב וחג שמח!
limorj

Re: פיזיקה תרגיל 3

הודעהעל ידי nagaryo » 08:36 08/04/2017

בשאלה 2 סעיף ג - האם צריך להביע תחילה את הזווית של גוף 2 ברגע ההתנגשות בעזרת זמן ההתנגשות? (על מנת למצוא את המהירות)
אפשר, אבל אז תציבי את זמן ההתנגשות שקיבלת בסעיפים הקודמים. בכל מקרה הכי טוב לבטא את המהירות בכיוון Y ן-X של כל אחד מהגופים ואז להחסיר (כמו שעשינו בתרגול) בשביל למצוא מהירות יחסית. כך לא מעניין אותך מה הזווית של גוף 2 ברגע ההתנגשות.

או שעליי להשוות רק את רכיבי הY של שני הגופים? (לגוף הראשון יש מהירות רק בציר הY)
בשביל למצוא מהירות יחסית צריך להשוות גם את הX וגם את הY (לפי ההגדרה של מהירות יחסית), כמובן החיסור בפועל יהיה רק על רכיב הY (כי לגוף הראשון אין רכיב X)

לאחר מכן אני צריכה לחלק את שני המהירויות?
לא צריכה לחלק את שני המהירויות. חילוק צריך בשביל למצוא את טנגנס הזווית של המהירות היחסית (ולעבור לקואורדינטות פולריות) . את יכולה להסתפק כאן בלהציג את המהירות היחסית בקואורדינטות קארטזיות.

בשאלה 3 סעיף ב' באיזו נוסחא אני יכולה להשתמש על מנת למצוא את הזמן כפונקציה של הזווית?
ראינו בכיתה איך
1. מבטאים את התאוצה הרדיאלית כפונקציה של המהירות הזוויתית (והתאוצה המשיקית כפונקציה של התאוצה הזוויתית)
2. ואת הזווית בעזרת המהירות הזוויתית (על-ידי אינטגרציה)
אז אפשר להשוות בין השנים, על-ידי המהירות הזוויתית.

אני יודעת שאת המהירות הזוויתית אני יכולה למצוא כפונקציה של הזמן אבל לא הצלחתי לחשוב על דרך לעשות זאת הפוך...
לכן את יכולה להימנע בסעיף הזה בכלל משימוש בזמן (כמו שרשמתי)

בהצלחה
nagaryo

חזור אל - פיסיקה 1ב מוגבר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים