משוואות דיפרנציאליות

משוואות דיפרנציאליות

הודעהעל ידי Ariel » 10:47 11/07/2018

שלום אורי\איתי

ראיתי במבחן לדוגמא שהעליתם שיש את החומר של משוואות דיפרנציאליות בדף הנוסחאות. בהרצאה האחרונה עברנו על הנושא במהירות והקדשנו לו חצי שעה. לפחות אני קיבלתי את הרושם (גם מהדרך בה הנושא הועבר, גם מהעובדה שלא היה על זה תרגול כלל ואפילו לא ראינו דוגמא אחת בנושא) שאנחנו לא נדרשים לדעת את הנושא לבחינה.
אשמח להבהרה בנושא כי אני מאמין שאני לא היחיד שמרגיש כך. יש לנו יומיים מלאים בלבד ללמוד לבחינה בשל המבחן במרוכבות או לחלופין ניאלץ לעשות את השיקולים שלנו אם לוותר על אחת הבחינות ותשובתכם היא שיקול משמעותי בהחלטה זו.
תודה.
Ariel

Re: משוואות דיפרנציאליות

הודעהעל ידי ukeshet » 12:02 11/07/2018

שלום אריאל,

אינני מסכים עם דבריך. משוואות דיפרנציאליות רגילות נדונו בהרצאה האחרונה, בתרגול האחרון (שאיתי ביטל לבקשתכם) ובתרגיל האחרון.
מכיוון שההרצאה כיסתה רק צעדי אוילר, רונגה קוטה, ובחטף ריצ'רדסון, הבחינה לא תעסוק בנושאים מתקדמים יותר (עליהם תוכל לקרוא בספר הקורס).
אתה מוזמן להגיע לשעת הקבלה מחר.

בברכה,
אורי
ukeshet

Re: משוואות דיפרנציאליות

הודעהעל ידי Ariel » 12:08 11/07/2018

לא אמרתי שלא דנו בזה בהרצאה האחרונה, הדגשתי שזה היה בחטף משום שכיסינו את כל הנושאים הללו בחצי שעה.
איתי לא ביטל תרגול לבקשתנו, אלא רצה לעשות תרגול השלמה בזמן תקופת בחינות כי לא התאים לו זמן אחר במהלך השבוע. אני מאמין שזו אינה בקשה אלא שהתרגול לא התאפשר.

אני מבין מתשובתך שהנושא כן עשוי להופיע בבחינה. לצערי לא אגיע לשעות הקבלה כי יש לי יומיים בלבד לכסות את כל חומר הקורס ואני איטלץ לתעדף.
תודה.
Ariel

חזור אל מבוא לפיסיקה חישובית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד