מספר שאלות בנושא העבודה החמישית

מנהלים: TA_nimrod, TA_Igor, TA_Adi

שלח תגובה
peled

מספר שאלות בנושא העבודה החמישית

שליחה על ידי peled » 01:01 28/12/2009

שלום,
אשמח אם תענו לי לגבי מספר שאלות :

1.ב COMPARE TO של הINDIVIDUAL , אני מחזיר ערך שלילי כאשר הFITNESS של המופע המבצע קטן משל האחר ?

כלומר אובייקט אחד "קטן" מהשני כשהFITNESS שלו קטן משל השני ? זה משתמע מכך שאחרי המיון אנחנו בוחרים את האיבר הראשון במערך להיות הטוב ביותר.. רק רוצה להיות בטוח.

2. את POPULATION מייצגים בתור מערך של INDIVIDUALS ?

3. בgetBest של הPOPULATION , אני אמור להחזיר עותק של הINDIVIDUAL הטוב ביותר באמצעות copy() או להחזיר את המצביע שלו ממש ?

4. בבנאי של POPULATION אני יכול להזין ערכים לתוך המערך ומיד לאחר ההשמה לעשות להם INIT GENOME (באותה לולאה ) אין בעייתיות עם זה נכון ? ויש צורך לעשות CASTING לערכים המוחזרים מREPLICATE (OBJECT) לפני ששמים אותם במערך של INDIVIDUAL ?

תודה מראש

בר כהן

Re: מספר שאלות בנושא העבודה החמישית

שליחה על ידי בר כהן » 01:49 28/12/2009

1.כן, כמו שאמרת, אם אני מבצע

קוד: בחירת הכל

x.compareTo(y)
אז כאשר x<y נקבל ערך שלילי, וחיובי במצב ההפוך.

2.כן

3.לא יודע כמה זה משנה במקרה של העבודה הזאת, אבל בגדול תמיד עדיף להחזיר עותקים כאשר השדה הוא פרטי.
אם היינו רוצים לאפשר שינויים , השדה המבוקש היה הופך להיות ציבורי, או שהיינו קובעים setters לצורך העניין.. ככה אני מבין את זה.

4.לגבי ה-initGenome כן, לא אמורה להיות בעיה. לגבי הקאסטינג, עוד לא יצא לי לבדוק את העניין לעומק, אבל ככל הנראה שכן.

בגלל שהממשק מצהיר על אוביקט בתור ערך מוחזר, והמחלקה מכריזה על אינדיבידואל בתור ערך מוחזר, אני לא בטוח למי יש את המילה האחרונה... אני מניח שלממשק :)

לילה טוב!

hodgav

Re: מספר שאלות בנושא העבודה החמישית

שליחה על ידי hodgav » 09:33 28/12/2009

וואלה עכשיו אני מרגיש רע עם עצמי שיש אנשים שכבר עמוק בתוך העבודה ה 5 ועוד לא הסתכלתי עליה :(

שלח תגובה

חזור אל “- מבוא למדעי המחשב 2010”