דף 1 מתוך 1

אין נימוק לפסילת הערעור

נשלח: 14:14 08/02/2010
על ידי danny.oren
צהריים טובים,

כתבתי ערעור מפורט מאוד אחרי שקיבלתי את תוצאת המבחן ולצערי הנימוק לפסילת הערעור היה "ציון לא שונה".
אודה אם אוכל לקבל התייחסות עניינית.


אני מצרף את הערעור:

ערב טוב,

ערעורי מתייחס לשאלה 2 סעיף ג' בו קיבלתי 0/5 נקודות.

את שאלה זו הבנתי היטב וקיבלתי את מלוא 15 הנקודות עבור שני הסעיפים הראשונים שלה. גם הפתרון שלי עבור סעיף ג', 12321, נותן TRUE כרצוי.

תחילה לא הבנתי מדוע הפתרון שלי לא התקבל ואחרי התייעצות עם חבריי הבנתי שהבעיה היא בכך שלא כל האיברים שונים בפתרון שנתתי.

להבנתי יש כאן ניסוח שניתן לפרש אותו לשני כיוונים. אני מצטט מהשאלה "תנו דוגמא לזוג תורים Q1, Q2, כך שבכל תור ישנם בין 3 ל 5 איברים שונים מטיפוס אינטגר, עבורם רצף הפקודות..".
ההבנה שלי של השאלה הייתה שבכל אחד מהתורים צריכים להיות בין 3 ל-5 איברים ששונים אחד מהשני. כלומר, אם יש לי 5 איברים בתור, זה בסדר ש 3 מהם יהיו שונים ו-2 יהיו שווים. אם יש לי 4 איברים בתור, זה בסדר ש-3 יהיו שונים ואחד שווה. ואם יש לי 3 איברים בתור, אז כולם צריכים להיות שונים. בדוגמא שנתתי, 12321, אכן יש 3 איברים שונים כפי שהבנתי שביקשתם.

בדיעבד אני מבין שכוונתכם הייתה שכל האיברים צריכים להיות שונים אחד מהשני, ומספרם יכול להיות בין 3 ל-5. עם זאת, אני מאמין שהפירוש שלי למשפט זה בשאלה אפשרי בהחלט גם כן.

כבר במהלך הבחינה עלה בי ספק קל בנוגע לכוונתכם המדוייקת ולכן שאלתי בקצרה מרצה שהזדמן לכיתה בנוגע לעניין, אך לצערי נעניתי שהשאלה ברורה לדעתו. לו היה את הזמן והמקום לפרט לו כפי שכתבתי כאן (אינני בטוח שירד לסוף דעתי במהלך הבחינה), לדעתי יתכן ותשובתו הייתה שונה.

לדעתי ההבנה שלי של השאלה הזו היא טובה. קיבלתי ציון מושלם על שני הסעיפים הראשונים וגם התשובה שלי בסעיף האחרון היא נכונה לוגית (ואפילו מדגימה פולינדרום כמו שלמדנו..) והיא רק לא מקיימת את התנאי המדוייק, שלעניות דעתי אינו ברור דיו, של כמות האיברים השונים.

לדאבוני כאמור הורדו לי כל הנקודות על סעיף זה, בעצם בגלל עניין של ניסוח, וכולי תקווה שלאחר קריאת ערעור זה תשקלו העלאת הציון עבור הסעיף המדובר.

רב תודות,

-

Re: אין נימוק לפסילת הערעור

נשלח: 19:05 08/02/2010
על ידי rubichi
לדעתי הערעור לא התקבל מהסיבה הפשוטה שאם היו שואלים על איזה Q אתה יכול לעשות את ההשואה שלו עם ההפיכה שלו, והיית נותן את הפלינדרום, זה היה נכון... ולפי התשובה שנתת זה נראה כאילו התבלבלת בקריאת השאלה...

Re: אין נימוק לפסילת הערעור

נשלח: 19:55 09/02/2010
על ידי danny.oren
לכן אני כתבתי מגילה שמסבירה בדיוק את העניין..

Re: אין נימוק לפסילת הערעור

נשלח: 02:10 11/02/2010
על ידי yairyog
אם זה מנחם אותך, אותי שיכנעת :)