התנהגות התלמידים של שנה ב

לוח מודעות מחלקתי עבור תלמידי תואר ראשון
כללי הפורום
אם אתם מעונינים לקבל התראות דוא"ל לחצו על הקישור "הרשם לקבלת עדכונים מנושא זה" בתחתית העמוד (שימו לב - האופציה מופיעה רק אם אתם מחוברים). אין לפרסם כאן הודעות ללא אישור מפורש של משרד הפיסיקה. נחסמה הגישה לתגובות על מנת למנוע אינפלצית התראות. פניות לרכזת הסטודנטים או לועדת הוראה אפשר לבצע במדורי הפורום הייעודיים. פרסום הצעות לפרויקטים ונושאי מחקר - לא כאן - יש מדור יעודי.
שלח תגובה
yossi naor

התנהגות התלמידים של שנה ב

שליחה על ידי yossi naor » 20:44 17/02/2011

מפני שאני לא יכול להגיב בשרשור הקודם אז פתחתי חדש.
שלום רב אני סטודנט לתואר ראשון שנה 3 במחלקה, עד כה לא הבעתי את דעתי בנושא השרשור האינסופי שהיה בין המרצים לתלמידי שנה ב, אך בעקבות מה שקראתי כעת אין בכוונתי לא להגיב.
כולנו עברנו בחלקה את מה שאתם טוענים אך אתם לא רואים את הכל מזווית נכונה. הכעס העיקרי שלכם הינו לגבי אחוזי נכשלים ושיטות לימוד.
לגבי המרצים.. אל תשכחו שבראש ובראשונה הם חוקרים.. ההוראה זה חובה מבחינתם.
לא כל אחד מאיתנו הוא איש הוראה בחסד עליון ויש טובים פחות וטובים יותר.. לכן אל לנו הסטודנטים להסתמך על המרצה בלבד. כמו כן אם אתם חשים שהקורס היה ברמה גבוהה מאד.. תגידו תודה כי זה טוב בשבילכם.. אם הוא היה לא מספק מבחינת חומר וידע.. פשוט תפנו לספרים.. כל הידע נמצא שם תהיו בטוחים.

לגבי ציונים, אל תשכחו ששנה ראשונה היא מסננת וגם מלמדת אותנו הסטודנטים כיצד ללמוד.. לכן מהבנתי לא ממש מסתכלים על ציוני שנה ראשונה בקבלה לתואר שני שזה המטרה של רובנו.. המטרה זה להכין אותנו במבחינת ידע, וכיצד להשיג אותו טוב יותר... פרופ' אהורני התחיל אצלנו כל קורס בכך שהדגיש שהספרים זה העיקר , ולכן נתן לנו רישמת ספרים (דבר שהוא חובה בכל קורס דרך אגב) שממנו הוא לוקח את החומר לשיעור, והשיעורים הם בונוס בשביל הבנה.. זה דבר ש"רובנו" לא מסכימים איתו כי בבית ספר ובפסיכומטרי הורגלנו שנותנים לנו הכל עד ליד.. אך בעולם האמיתי זה לא עובד ככה.. ולכן אין מה לבוא בטענות.. החינוך כאן הוא חינוך לערכים טובים.
לגבי אחוזי נכשלים.. ממה שאני יודע השנה הראשונה היא מסננת וזה הגיוני קל להתקבל למחלקה.. סיפור קטן.. סטודנט שהתחיל איתנו סמסטר ראשון היה נראה בלשון המעטה כאחד שלא קשור למחלקה ( במילים עדינות נראה ומתנהג כמו סרסור) שאלתי אותו למה התחלת פיסיקה? זה מקצוע תובעני.. אז הוא אמר לי כי היה לו הכי קל להתקבל מכל מה שניסה.. לא הפליא שהוא פרש בסמסטר זה.
הסמסטר השלישי הוא הסמסטר האמיתי שרואים מי מתאים למחלקה כי בוא כבר מתחילים ממש ללמוד פיסיקה נון סטופ.. ולכן לא מפתיע אותי תלונות שנה שניה כי הם עכשיו עוברים את הסמסטר הזה שהוא הקשה מכולם.. מכאן רק שתדעו זה הרבה יותר מהנה ומעניין (בהחלט לא קל, אך כמו שאתם יודעים אם קל לנו אנו כנראה בירידה).

וכעת אני אתייחס לפעולה שקרתה היום.
אנו מחלקה קטנה ורובנו מכירים האחד את השני.. גם סטודנטים וגם מרצים. לכן יש תחושה של קרבה בין כולנו מה גם שכולנו בסופו של דבר עוברים אותו מסלול.
לכן כל פעולה של חוסר נאמנות כלפי המחלקה פוגעת בכולנו. אם רוצים לשפר יש דרכים (כמו אותו סטודנט ב2005, שאני מוכרח לומר שמדהים אותי לראות שכל הדרישות שלו כיום אנו נהנים מהם, ולחשוב שזה לא היה לפני תקופתו), לכן יש לפעול בהיגיון ובהגינות, ולא לפגוע במחלקה.
אם לא טוב לכם במחלקה, אני לא צוחק.. פשוט תעזבו. התחילה במחזור שלי תלמידה מצטיינת שסיימה את השנה הראשונה בממוצע של 94 אני חושב ובכל זאת פרשה בסמסטר השלישי.. מפאת חוסר עניין והתנהגות לא לרוחה של המרצים ( מיותר לציין שהיא מתואר משולב לכן השוותה למחלקה השניה שאליה היא התשייכה).
כמו כן כמו שפרופ' דורון כהן נוהג לומר ביום פתוח, "אנו לא זקוקים לכם" ,כמו בכל משפחה נאמנות היא מעל הכל!!! ולכן מעל הכל אני מגנה ומתבייש בהתנהגות של אותו סטודנט. פשוט לא ראוי!!!

dcohen
יצירת קשר:

Re: התנהגות התלמידים של שנה ב

שליחה על ידי dcohen » 20:54 17/02/2011

להלן קישור לתגובות נוספות
http://myforum.bgu.ac.il/phpBB3/viewtop ... =45#p24237

שלח תגובה

חזור אל “הודעות לתלמידי תואר ראשון”