שאלה מהמייל בנושא גוף קשיח

שלח תגובה
nagaryo

שאלה מהמייל בנושא גוף קשיח

שליחה על ידי nagaryo » 11:12 22/06/2019

שאלה: כיצד ניתן לחשב את מומנט כוח הכבידה שמופעל על גליל במישור משופע? אני זוכר שכוח הכבידה פועל על מרכז המסה ועל כן מרחק הכוח מציר הסיבוב הוא 0?

תשובה: אם ציר הסיבוב הוא במרכז המסה אז מומנט הכח הוא אפס

שאלה: אם כחה, כאשר גלגל עומד על מישור משופע, כיצד אני מחשב את התאוצה שלו? אני יכול לחשב לפי חוק שני של ניוטון אבל משהו באינטואיציה שלי אומר לי שזה תופס במידה ויש החלקה ולא גלגול.. אני מתייחס לשאלה אמריקאית בבחינה מועד ב 2016 שנמצא באתר הקורס. השאלה שואלת מי יגיע ראשון, גליל זהב או גליל עץ. אני רוצה למצוא תלות/אי תלות של התאוצה שלהם ברדיוס שלהם.

תשובה:
ללא החלקה או ללא חיכוך רק אומר מה הקשר בין התאוצה הקווית \(a\) של הגלגל לתאוצה המשיקית \(a_T\)
ללא החלקה \(a_T=a\) כל התקדמות של הגוף מרחק של צעד אחד קשורה לסיבוב (אורך קשת) של צעד אחד שעושה הגוף, שים לב ש\(a_T=\alpha R\) ולכן יש קשר בין התאוצה הקווית לתאוצה הזוויתית \(a=\alpha R\)
ללא חיכוך \(a_T=0\) לא מסתובב או לא משנה את מהירות הזוויתית במידה וכבר יש לו
בכל מקרה אתה יכול לתאר את התנועה הקווית של הגוף (תנועת מרכז המסה) במורד המישור בעזרת חוקי ניוטון
ואת התנועה הסיבובית בעזרת משוואות הדינמיקה של גוף קשיח
כיוון שלא התעסקנו בדינמיקה של גוף קשיח כאשר ציר הסיבוב לא סטטי, במקרה הזה ציר הסיבוב עוקב אחרי הגוף כאשר הוא יורד, אז לא מצופה ממך לפתור בעיות כאלה בעזרת דינמיקה. אם זאת ברוב המקרים אתה יכול לפתור בעזרת שימור אנרגיה.
לגבי שאלת בגרות, אני לא מכיר אותה, אבל אני מניח שמדובר בכך שיש להם מומנט התמד שונה וזה מה שמשפיע

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 1ד (במקור לרפואה ורוקחות)”