מועדי מיוחדים שלא ע״פ התקנון

ניתן לפנות בשאלות בנושאים הקשורים לתוכנית הלימודים או בנושאים כלליים של "יעוץ". אם יש "נסיבות אישיות מיוחדות" יש לפנות באופן אישי למזכירות.

מנהל: avivaf

שלח תגובה
zitrin
הודעות: 1
הצטרף: 13:18 18/03/2020

מועדי מיוחדים שלא ע״פ התקנון

שליחה על ידי zitrin » 12:01 23/03/2020

לתלמידי פיסיקה שלום רב,השנה מספר הבקשות למועדים מיוחדים שלא ע״פ התקנון הגיע לשיאים חדשים וכולל עשרות פניות לועדת הוראה מחלקתית. מצב זה אינו אפשרי ואנו מבקשים לשים לו סוף. ע״פ התקנון לכל סטודנט יש זכות לגשת לאחד או שניים ממועדי א׳ וב׳. מועד מיוחד מתקיים רק בתנאים המוצדקים ע״פ תקנון הבחינות האוניברסיטאי (מילואים, אשפוז, חפיפה בין בחינות וכו׳). צפיפות בין מבחנים מעבר למצוין בתקנון, החלטת סטודנט שלא לגשת לאחד המועדים בין אם לא הרגיש טוב או אם רצה לרווח את הזמן בין בחינות ולהמר על מועד אחד, לא מצדיקים מועד מיוחד וכל הבקשות תדחנה על הסף, למעט מקרים פרטיים חריגים ביותר. אף יותר מכך - אישורו של מועד מיוחד במצב זה אינו הוגן ונותן לסטודנט זה מעין יתרון על פני סטודנטים אחרים שנאלצו להתמודד עם החומר במסגרת הזמן שניתן להם. אם לא עברתם את המבחן במסגרת שני המועדים שנתנו, ללא סיבה מוצדקת וחריגה לכל הדעות תצטרכו להמתין לסמסטר הבא בו הוא ניתן.
ישנם מקרים חריגים - לדוגמה אם מישהו היה מאוד חולה אך לא מאושפז (עם אישור רפואי המפרט את סיבת המחלה, שהוצא בזמן המחלה ומפרט אותה, לא בדיעבד) או מספר מצומצם של מקרים יוצאי דופן פרטיים אחרים שבהם אנו מוכנים לשקול חריגות. מקרים כאלה נדירים וגם אם מאושרים - לא מאושר מועד מיוחד פר-סה אלא ניתן אישור לגשת אליו רק אם מתקיים מועד שכזה בלאו הכי - משהו שאי אפשר לבנות עליו (עוד סיבה לנצל את שני המועדים בזמנם). אנא הגישו בקשה למועד מיוחד שלא ע״פ התקנון רק אם מצבכם עומד בקריטריון זה - כלומר באמת חריג על פי כל קנה מידה - ואם מדובר במקרה רפואי - כאשר בידכם אישור רפואי מיום המועד שנבצר מכם להגיע אליו המפרט את סיבת ההעדרות (לא רק ״יום מחלה/מנוחה״). הסברים לא מגובים כי לא הרגשתם טוב לקראת המבחן אינם קבילים ויידחו.

באופן גורף נבקש שלא להגיש בקשות מיותרות שלא עומדות בתנאים הנ״ל ואינן חריגות בהחלט.
שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך והרבה בריאות בימים אלו ובכלל.

שלח תגובה

חזור אל “עניני סטודנטים וערעורים (אביבה)”