חזרה על קורס

ניתן לפנות בשאלות בנושאים הקשורים לתוכנית הלימודים או בנושאים כלליים של "יעוץ". אם יש "נסיבות אישיות מיוחדות" יש לפנות באופן אישי למזכירות.

מנהלים: avivaf, avivaf

שלח תגובה
OmerZohar
הודעות: 15
הצטרף: 19:26 07/07/2007
מיקום: bash
יצירת קשר:

חזרה על קורס

שליחה על ידי OmerZohar » 19:29 07/07/2007

אביבה שלום,
נניח שאני רוצה לחזור על קורס שעשיתי בעבר, למשל הסתברות, לשם שיפור ציון בסימסטר קיץ הקרוב. האם צריך לזה אישור מיוחד או פשוט להרשם לקורס?

תודה!

avivaf
הודעות: 334
הצטרף: 10:56 30/04/2007

שליחה על ידי avivaf » 12:18 08/07/2007

שלום רב,
האפשרות לחזור על קורסים מפורטות באתר בFAQ:
לקיחת קורס פעם שנייה לשם שיפור ציון

הבקשה תאושר אם הציון בקורס שבו מדובר הוא נמוך בהשוואה לציונים אחרים בקורסי ליבה. ההנחה היא שבמקרה כזה הסיבה לציון נמוך היתה נסיבות אישיות יוצאות דופן או "הלם כניסה". אך קח בחשבון: האם זה ישפר את הממוצע שלך? האם כדאי להשקיע מאמץ בקורס לא מוצלח אחד במקום לנסות להעלות ציונים בקורסים החדשים שאתה לומד? אל תשכח: כל קורס נוסף גוזל מזמנך. מעבר לכך: בסיבוב השני אתה עלול להכנס לשאננות ולהוציא בסופו של דבר ציון נמוך יותר! (ראו דוגמאות המוזכרות בפורום הסטודנטים)

מקצועות הליבה הם פיסיקה 1-2-3, מכניקה, אלקטרודינמיקה, תרמו 1-2, קוונטים 1-2. לסטודנט חייבים להיות ציונים לפחות ב-5 מקצועות ליבה. הממוצע הפשוט (לא משוקלל) של ציוני הליבה צריך להיות גבוה מ-75. [מספר זה אינו "קדוש" ויעודכן בעתיד בהתאם לנסיבות]. אם לסטודנט יש יותר מ-5 ציוני ליבה הוא יכול להשמיט אחד מהם [או יותר, אבל אז לא אוטומטי] מהחישוב של הממוצע. אם הסטודנט עומד בקריטריון הזה, אז הוא יכול לשפר כל קורס (גם מתמטיקה). מקרים חריגים (מילואים וכיו"ב) יקבלו התיחסות אינדיווידואלית.

בברכה
אביבה

שלח תגובה

חזור אל “פניה אל רכזת הסטודנטים”