סמסטר אביב - כללי משחק

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
שלח תגובה
dcohen
יצירת קשר:

סמסטר אביב - כללי משחק

שליחה על ידי dcohen » 18:17 31/03/2020

שלום למרצים ולסטודנטים,

כרגע אין הוראות ברורות לגבי מועדי ג של סמסטר קודם, מדיניות עבור קורסים בסמסטר אביב, ומה קורה עם המעבדות. הבלבול רב בקרב חברי הסגל והסטודנטים. אל תחשבו שיש פחות בלבול בהנהלה. לכן מה שאני כותב הוא על סמך השכל הישר שלי, ונא להתיחס לכך בהתאם.

(1) על פי מיטב הבנתי (ע"ס התכתבות עם הרקטור) סמסטר אביב יוארך, ומועד הסיום שלו יהיה לכל המאוחר סוף ספטמבר.

(2) סביר מאוד שלקראת סוף ספטמבר כבר נעבוד בתנאים די נורמליים, כך שבררת המחדל צריכה להיות מדיניות קורס נורמלית.

(3) מי שצריך לקחת מעבדה - צריך להרשם - על פי בררת המחדל יהיו מעבדות במתכונת רגילה תחת ההנחה לעיל (הארכת סמסטר, חזרה לתנאים נורמליים).

(4) ההימור שלי הוא חזרה לתנאים נורמליים בתחילת מאי (אחרי החגים).

(5) אם ההנחות לעיל יתבררו כבלתי נכונות, ואי אפשר יהיה לסיים את סמסטר אביב בצורה נורמלית, אז נזדקק לפלאנ-בי.

(6) כרגע לדעתי אין שום פלאנ-בי רצינית: לא עבור מעבדות ולא עבור מבחנים בקורסים רבי משתתפים.

חג שמח, דורון

yotamlif

Re: סמסטר אביב - כללי משחק

שליחה על ידי yotamlif » 19:49 31/03/2020

כרגע ההערכה היא שמועדי הג׳ מסמסטר קודם יתקיימו באיזור המועדי ג׳ של הסמסטר הנוכחי?

akamao

שליחה על ידי akamao » 20:01 31/03/2020

חברי הסגל שלום,

אנשים לא סיימו מועדי ג'(ובעקבות זאת לא סגורים על מתי המועדים? האם זה
יהיה תוך כדי הסמסטר ואם כן מתי?), אף אחד לא סגור על המעבדות(איך יתבצע?
מתי?), על תקופת המבחנים(איך זה יתבצע?)
ובעקבות כל זאת הסילבוסים לא מעודכנים(של המעבדות ושל שאר הקורסים בנושא המבחנים).
לאף אחד אין תשובות לשאלות, אנחנו נמצאים בתקופה של חוסר ודאות וכל
הפרמטרים קשורים ותלויים בהרשמה שלנו לקורסים ולכן יש צורך ממשי בהארכת
תקופת השינויים. לאחר תקופת השינויים אנחנו מחויבים לקורסים שלקחנו ואי
אפשר לשנות את הסילבוס וכמו כן התשלום עבור האוניברסיטה יהיה אותו תשלום
עבור הקורסים.
ההבהרות שהאוניברסיטה מספקת אינן מספיקות, ולכן הארכת תקופת השינויים עד
שתסתיים חוסר הוודאות הזאת ויענו התשובות על השאלות הנ"ל הכרחית.

בברכה,
מאור אקא
ועד פיזיקה שנה ב'

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 20:44 31/03/2020

שלום מאור,

היתה היום פניה למזכירות האקדמית (מירה גולומב) בנושא זה.
התשובה היתה שלילית.
תפעלו דרך אגודת הסטודנטים - להם אולי יש יותר כוח פוליטי...

בברכה, דורון

avivaf

שליחה על ידי avivaf » 20:56 31/03/2020

לגבי המעבדות - במידה והן לא תתקיימנה ניתן לבטל את הרישום באופן קולקטיבי ללא קשר לתקופת השינויים.

בברכת בריאות טובה וחג שמח,
אביבה

yotamlif

שליחה על ידי yotamlif » 21:14 31/03/2020

דורון, ההערכות הן שמועדי הג׳ יתקיימו במועדי ג׳ של הקיץ?
ברור לי שאין תשובות חד משמעיות כרגע, אבל גם לשמוע על האפשרויות השונות הנשקלות יכול לעזור בהפגת חוסר הוודאות וקבלת כל מיני החלטות בכל מיני נושאים.
תודה.
נערך לאחרונה על ידי yotamlif ב 21:30 31/03/2020, נערך פעם 1 בסך הכל.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 21:29 31/03/2020

כיוון שלא מצאו דרך כללית איך לבצע בחינות בתנאי קורונה,
למעט במקרים מיוחדים שאפשר להחליף בחינה בעבודה,
הרי שהנושא נשאר פתוח.

לדעתי לא תהיה הנחיה ברורה בנושא זה עד אחרי פסח.
בגדול הססמה היא "כשידעו מה קורה עם המעבדות אז גם ידעו מה קורה עם מועדי ג".

אני אישית מנסה לשכנע את הפקולטה לאשר למספר סטודנטים "עובר בלי ציון" על סמך עבודה כדי שיוכלו לסגור תואר.
אפילו על זה אי אפשר לקבל אישור עקרוני גורף, וכל מקרה נבדק לגופו.

אין טעם לשאול שאלות נוספות בנושא זה - אם הייתי יודע משהו מועיל הייתי כותב אותו -:)

akamao

שליחה על ידי akamao » 16:47 01/04/2020

טוב לאחר השיחה עם דורון מספר דברים הובהרו ואלו התרחישים האפשריים:
1. נגמר הבידוד אחרי פסח (או בכל תקופה אחרת בהמשך) חוזרים לשגרת האוניברסיטה עושים את המעבדה לפי המשך הלו"ז ניגשים לתקופת מבחנים ולאחר מכן משלימים את המעבדה בקיץ עד ספטמבר)
2. (תרחיש שהוא יחסית בדיוני ואף אחד לא יודע איך הוא יתנהל) תקופת הבידוד נמשכת עד תקופת המבחנים ועושים מבחנים במתכונת מקוונת(לא ברור איך ייעשה ומה הנהלים), ברגע שנגמר המבחנים והבידוד נעשה מעבדה.

ראוי לציין גם שתקופת המבחנים כרגע לא מקובעת ונתונה לשינויים בעקבות המצב, כמו כן גם נהלי הבחינה המקוונת גם נבדקים וגם שהנושא יהיה גמיש ומדובר מול הועדים.
יש כרגע התחייבות של ראשי האוניברסיטאות מול הועדת תקציב של האוניברסיטה שהאוניברסיטה תמשיך את ההתנהלות עד סוף ספטמבר וזה אומר שהמרצים והאוניברסיטה מחויבת לתת לנו לסיים את הקורסים והמעבדות עד סוף ספטמבר.

בנוגע לתקופת שינויים אני שלחתי מייל לאגודה ולגורמים הרלוונטים, בעיניי צריך להאריך אותה עד שהכל יתבהר.
אם יהיה צורך ניתן יהיה לבטל את הרישום למעבדה בכל תקופה.

dcohen
יצירת קשר:

מועדי ג - מניעה חמורה

שליחה על ידי dcohen » 19:01 01/04/2020

שלום לחברי הסגל,
לידיעת הסטודנטים,

כרגע קיבלתי את הסכמת הדיקנית למדיניות הבאה:

סטודנט שיש לו זכאות למועד ג בגין מניעה חמורה,
יכול לקבל "עובר ללא ציון" על סמך מבדק כלשהו
(המרצה יכול לחייב הגשת עבודה או על סמך זום עם הסטודנט בעל פה).

כיוון שאין ציון אלא רק עובר/נכשל - אין זילות אקדמית בפרוצדורה זו.

אבקש את המרצים באופן דחוף (לפני החופשה) ליידע את אביבה לגבי המדיניות שלהם בנושא זה.
אביבה תעביר את המדיניות פר-קורס ואת רשימת הסטודנטים שבהם מדובר אל הדיקנית.

בכל מקרה נדרש אישור דיקן.

הוראה זו מתייחסת לקורסים בפיזיקה.
נציגי הסטודנטים יכולים לבדוק מה המדיניות בקורסים של מחלקות אחרות.
לי אין סמכות להעביר הנחייה לגבי קורסים של מחלקות אחרות.

בברכה, דורון

dcohen
יצירת קשר:

פרסום מדיניות קורס

שליחה על ידי dcohen » 10:07 02/04/2020

היום זה הדדליין לפרסום מדיניות קורס.
אני מצטט את ההנחיות, ואת הפרשנות הפרטית שלי.

הציטוט:
במידה והמרצה החליט לא להתייחס בסילבוס לשתי החלופות מעלה, חובה לרשום בסילבוס: "הרכב הציון בקורס יישמר, אך המטלה המסכמת בקורס עשויה להשתנות בהתאם לתנאים בסוף סמסטר ב'". השורה מעלה יאפשר לבחור באופציה של חלופה למבחן במידה ולא ניתן לקיים מבחן. משקל החלופה יהיה זהה למשקל המבחן בהרכב הציון ואת זה לא ניתן יהיה לשנות.
הפרשנות שלי:
בקורס נורמלי שבו הציון נקבע על פי בחינה, נניח משקל הבחינה 100%, לא נוכל לשנות את הרכב הציון. אבל נוכל להחליף את ה 100% בכל חלופה אחרת. כך שלמעשה ההנחיה לעיל היא (מבחינת הקורסים הנורמליים) ריקה מתוכן ומשאירה את כל הקלפים פתוחים.

בטח אקבל "שטיפה" על מה שאני כותב, אבל זו הבנת הנקרא שלי את ההוראות. ברור שבקורסים מעוטי משתתפים, בפרט אלו של תואר שני, רצוי לנסח מדיניות קורס שאינה בנויה על מבחן, ושניתן ליישמה גם בתנאי קורונה.

dcohen
יצירת קשר:

מועדי ג אחרי פסח

שליחה על ידי dcohen » 12:29 05/04/2020

הודעה ששלחה אביבה היום בבוקר
שלום רב,

הבוקר נשלחה הודעה לתלמידים במס-מייל:

"בכל הקורסים, פרט לפיזיקה3, יהיו אחרי פסח מועדים מיוחדים במתכונת שהוגדרה על ידי המרצים עם ציון מאוני. המועד המיוחד של פיזיקה3 יהיה בתאריך עתידי לא ידוע כיוון שההנהלה סירבה לאשר את המלצת הדיקנית לתת ציון נכשל/עובר על סמך מבחן בעל פה."

אבקשכם לעדכן באתר הקורס את המתכונת בה יתקיים המבחן.

בהמשך נתאם תאריכים למועדים מיוחדים.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 12:38 05/04/2020

עשינו את כל המאמצים לאפשר גמישות מכסימלית שתאפשר לסטודנטים להשלים מועדי ג אחרי פסח. לאור העובדה שאי אפשר לעשות את המבחנים במתכונת של מועדי א/ב ביקשתי שהדיקנית תאשר את האופציה של עובר/נכשל ללא ציון על בסיס מבדק שהוא לא תיקני. הדיקנית אישרה אבל הרקטור לא אישר. המרצים (גם אני) יישרנו קו עם הרקטור, גם אם חלקינו לא אוהב את הרעיון של ציון ע"ס מועד שאינו במתכונת זהה למועדי א/ב. בפיזיקה3 המרצה העדיף לחכות, זה אומר שהוא מעונין בקיום מבחן במתכונת נורמאלית (תינתן אתראה של לפחות 3 שבועות).

אני מניח שהדעות תהינה חלוקות גם בקרב הסטודנטים וגם בקרב הסגל לגבי השאלה מה הדרך "הנכונה" לפעול בה. אין כאן נכון או לא נכון - אנו עושים את המיטב במסגרת האילוצים כל אחד על פי תפיסתו. אני העדפתי לאפשר בקוונטים2 השלמת מועד ג באמצעות עבודה במהלך פסח, למרות שהציון יהיה "לא תיקני". הדעות לגבי זה היו חצויות בקרב הסטודנטים שבהם מדובר (יש כאלה שמרוצים, ויש כאלה שלא מרוצים).

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”