קורסים בפיסיקה

ניתן לפנות עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי.

מנהלים: dcohen, dcohen

שלח תגובה
dcohen
יצירת קשר:

קורסים בפיסיקה

שליחה על ידי dcohen » 16:21 17/10/2007

שלום לסטודנטים,

המחלקה לפיסיקה נותנת שרות של "דלת פתוחה" לכל הסטודנטים שלוקחים קורסים בפיסיקה:

(1) לכל קורס יש אתר הכפוף לפיקוח של ועדת הוראה.
הכתובת של הדף שמרכז את הקישורים לכל אתרי הקורסים היא
https://physics.bgu.ac.il/pages/students/courses
רשימת קורסי שרות, מרצים, מתאמים, ונציגי ועד כיתה מופיעה בקישור הבא (בתהליך עדכון)
https://physics.bgu.ac.il/courses/?seme ... mit=Search

(2) אנו מקפידים שבאתר הקורס תופיע מדיניות הקורס. אם יש בעיה אני מבקש מנציגי ועד הכיתה להגיש "אתראה לגבי בעיה באתר הקורס" במערכת התלונות. אם הבעיה לא תיפתר תוך שבוע, אז אפשר להגיש "תלונה" במקום "אתראה".

(3) לכל קורס אנו פותחים אתר (בדרך כלל אתר מודל) עם פורום שבו אפשר לקבל מענה לשאלות "בזמן אמיתי". אם יש בעיה, או משהו לא ברור - פנו קודם כל לצוות ההוראה דרך האתר.

(4) אם יש בעיות מערכתיות/כלליות שלא קיבלתם עליהם תשובה מסגל ההוראה - אנא פנו אלי באמצעות פורום זה, ואני מתחייב להגיב תוך 24 שעות. רצוי לפתוח שירשורים נפרדים על כל נושא.

(5) תלונות על קורסים בפיסיקה לאחר שהקורס כבר נגמר, ובפרט לאחר שהיה כבר מבחן,
לא נתייחס אליהם ברצינות. אם יש בעיות - נא הגישו תלונה או ספרו לי על כך באופן מיידי וזה יטופל.

(6) אחת הבעיות שהוצגה בפני היא העובדה שבזום מקליטים את הצ'אטים שלכם. אפשר אולי לבקש את המרצים לכבות את האפשרות הזו. בכל מקרה אני מבקש שתחשבו פעמיים לפני שאתם כותבים משהו שיכול להחשב כפוגעני כלפי החברים שלכם. זה מוקלט. אני ממליץ למחוק מהענן הרצאות שעלולות לקלקל את התדמית של הסטודנטים...

(7) אני רוצה להזכיר שהעברה של הקלטה לצד "שלישי" ללא אישור מרצה היא עבירה פלילית. אם מרצה מסוים הגדיר הרצאה בתור "סגורה" למשתתפים - נא כבדו את בקשתו. יש מרצים ואסיסטנטים שמאוד לחוצים לגבי הנושא הזה.

(8) באופן כללי, ובעיקר בימים אלה, חשוב מאוד שיהיה שיתוף פעולה ותאום בין המרצים, האסיסטנטים ונציגי ועד הכיתה. נא קיבעו פגישות כדי לדון בבעיות שמתעוררות מפעם לפעם. אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו מול שוקת שבורה בסיום הסמסטר. אם מתעוררת בעיה, ואין לה מענה, נא דווחו באופן מיידי, ואנו נעשה כל מאמץ כדי למצוא פתרון.

בברכה, דורון כהן
ראש המחלקה לפיזיקה
עדכון אחרון: 14 אוקטובר 2020
נערך לאחרונה על ידי dcohen ב 09:48 19/04/2009, נערך 2 פעמים בסך הכל.

matanref

Re: קורסים בפיסיקה

שליחה על ידי matanref » 08:17 15/10/2020

שלום שמי מתן
ת.ז ------ רשום קורס פיזיקה 2, אך הקורס אינו מתעדכן במערכת המודל.
אשמח לדעת מה הסיבה

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 08:41 15/10/2020

שלום מתן, מחקתי את הת"ז שרשמת (מטעמי אבטחת מידע).
הקורס פיזיקה 2 נראה לי תקין. נא הבהר כוונתך.
https://physics.bgu.ac.il/COURSES/PHYSICS2_physics/
https://moodle2.bgu.ac.il/moodle/course ... p?id=29196
בברכה, דורון

eliyaam

שליחה על ידי eliyaam » 21:51 15/10/2020

שלום רב!
שמי עמית אליהו, נציג ועד המחלקה להנדסת חומרים שנה ב׳.
כותב בשם סטודנטים רבים שמרגישים מבולבלים בנוגע לאופן ההתנהלות מול המחלקה לפיזיקה, בפרט לגבי קורס פיזיקה 2ב.
עד כה, גם בשנה שעברה, לכל הסטודנטים הרשומים לקורס מסויים נוסף הקורס במתאים לרשימת הקורסים במודל האישי של הסטודנט. השנה, הופיעו (אצלי ואצל סטודנטים רבים) כל הקורסים פרט לקורס פיזיקה 2ב.
מהקישורים ששלחת למעלה לא ברור איפה אנחנו נמצא את הקישורים לזום לתרגולים ולהרצאות, כמו כן חומר רלוונטי עדכני.
בנוסף, חלק מהסטודנטים קיבלו הודעות מייל לגבי מטלת קריאה מקדימה שלא השלימו. רובם לא יודעים בכלל על מה מדובר או איפה החומרים הרלוונטים נמצאים (שוב, אין לנו את אתר הקורס במודל). חלק מהסטודנטים כלל לא קיבלו את המייל המדובר.

אשמח לקבל את ההבהרות וההסברים על מנת שאעביר אותם למחלקה.

בברכת שנה מוצלחת,
עמית

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 09:49 16/10/2020

שלום עמית,

סיפקתי למעלה את הקישור לדף הקורסים, והקישורים האלה גם מוזנים לתוך קובץ הקורסים.
ספציפית הקישור הקבוע של פיזיקה 2ב הוא
https://physics.bgu.ac.il/COURSES/Physics2B
זה מוביל לאתר מודל שעדיין לא פעיל
https://moodle2.bgu.ac.il/moodle/course ... p?id=32099

זה שהוא לא פעיל עדיין נובע מכך שהמרצה נמצא בדיון עם נציגי ועד הכיתה.

סוכם איתם שהאתר יפתח עד סוף היום.
נציגי חומרים ונציגי רפואית לא דווחו למחלקה - לכן לא היית מכותב.
אני מציע שתיצור קשר עם המרצה ועם שאר נציגי הועד.

המרצה הוא יבגני בר לב
ybarlev@bgu.ac.il

בברכה, דורון

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 09:52 16/10/2020

אגב, מציע שתבדוק עם רמ"ד אקדמיה שהיא יודעת שאתה הנציג.
השם שלה יעל ריבולוב academia@aguda.bgu.ac.il
היא מקור האינפורמציה שלנו.

adivtal

שליחה על ידי adivtal » 00:07 09/11/2020

שלום רב,

בשנת-הלימודים שעברה נערכה ישיבה ארוכה וכבדת מטען רגשי במשרד יושבת-ראש האגודה הסטודנטיאלית בנושא קורסי השירות בפיזיקה.
היו הרבה הנהונים והובטחו הררים. כעת כשאני נאלץ לחזור על קורס פיזיקה 2-ג', חשמל ומגנטיות, ניכר לעיני כי לא קוים דבר!
חרף תלונתי החריפה, הדגש בקורס נותר על מתמטיקה מרחבית, חדו"א 2, כפי שלא למדנו מעולם והדבר בא בגסות על-חשבון האינטואיציה המתבקשת כל-כך בלימוד נושא חדש - חשמל ומגנטיות.

כאילו לא די היה באמור לעיל, מלאכת לימוד הקורס הוטלה על מרצה שנאלץ להיאבק במחסום השפה.
הדבר פוגע בשטף הרעיוני וביכולת להחזיק ריכוז מתמשך שכה דרוש להבנת התוכן הנלמד שהוא קשה בפני עצמו, במיוחד כשהדגש נותר על חדו"א 2 כאמור לעיל!

מדוע עלי לחפש כל תחליף אפשרי רק כדי לא להכשל שוב בקורסים אלו ?!
נראה שנותר לי להביע שוב את אכזבתי ואת תסכולי מהמחלקה לפיזיקה, המחלקה למתמטיקה ומהאוניברסיטה בכלל על שלקחו כל פעם את מיטב כספי ופשוט השליכוהו לפח האשפה!

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 07:23 09/11/2020

שלום אדיב טל (?),

המרצה של הקורס על פי מיטב הבנתי הוא יפים. העברית שלו סבירה. אני מציע להוריד את הנקודה הזו מהדיון. פיזיקה לא דורשת שהמורים יהיו עם שפה קולחת כמו של צברים של ילידי ישראל. יש הרבה אנשים שעלו מרוסיה, הם יודעים פיזיקה מצוין, ואפשר להיות טולרנטיים לניסוחים שלהם.

אני גם מבין שיש לסטודנטים שונים העדפות שונות - הוראה יכולה להיות ברמה יותר טכנית/פורמלית או ברמה יותר אינטואיטיבית. אין פה עניין של נכון ולא נכון. האספקט הזה מעולם לא עלה בדיונים מול הסטודנטים שאליהם אתה מתייחס.

מה שכן עלה בדיונים היו אספקטים רגולטיביים. אני מאמין שכל מה שסוכם מתבצע (תאום בין המרצה, לנציגי הכיתה, תאום עם המרצים המלווים במחלקות האם, תצורת אתר הקורס, וגם האפשרות לפנות אלי ישירות במידית הצורך - יש סיכום של כל מה שהוחלט בשירשור מקביל).

כיוון שמה שאתה כותב מעורפל , ואיני יכול לשפוט אם באמת יש בעיה גלובאלית, או שמדובר בבעיה אישית, אז אני מציע שננהג לפי מה שסוכם עם נציגי הסטודנטים. אנא פנה אל נציגי ועד הכיתה, ובקש מהם, אם הם נותנים לתלונתך גיבוי, לפנות בצורה מסדורת. על פי הנוהל שסוכם - קודם פונים אל המרצה ומבקשים שהוא ישפר את מה שלדעתכם דורש שיפור - אם זה לא עוזר- או אם הוא לא עונה - אז פונים בתלונה רשמית או אלי כאן בפורום.

היתרון של פניה אלי כאן בפורום - מענה מיידי. לפעמים זה מספק.

היתרון של תלונה רשמית (דרך פורום תלונות) - בדיקה יסודית שבה מעורבים כל הגורמים של ועדות הוראה.

אגב, גם אם מדובר בבעיה אישית לגבי "דרך ההוראה" - זה לגיטימי לחלוטין - ואני מצפה שתקבל שרות הולם מהמרצה ומהמתרגל במסגרת שעות קבלה. אם אתה לא מקבל התיחסות ראויה של צוות ההוראה - גם אז אתה יכול לפנות אלי. מהניסיון שלי זה מאוד חריג. סגל ההוראה אולי לא מלמד כמו שאת/ה רוצה אבל כן מאוד איכפתי לגבי הרצון של הסטודנטים להבין ולהצליח.

בברכה, דורון

adivtal

שליחה על ידי adivtal » 02:09 16/11/2020

שלום רב פרופ' דורון כהן,

אכן כתבת את שמי נכון (טל שם פרטי).

כאשר תלמיד מלין על אופן הוראה שאינו מאפשר לו להתרכז בלמידת תוכן קשה מלכתחילה בקורס מסוים, לא יועילו משפטי הפחתת חומרת מצב למיניהם.
מבחינת הסטודנט ששילם ממיטב כספו מודבר בכשל-תמורה לכל דבר ועניין.
אילו רכשת קורס החשוב לך מכל סיבה שהיא (התפתחות אישית או מקצועית), אני משוכנע כי לא היית מקבל טענות הגנה שכאלו.

איני מכיר את הכיתה הנוכחתית ולכן גם לא את ועד-הכיתה.

אף הלנתי בעבר על שעות השיעור המוקדמות מדי בבוקר. שעות כאלה אינן השעות המיטביות ללימוד תוכן מורכב או קשה. ספרות מקצועית ענפה בחקר למידה יכולה לגבות זאת. השנה השיעור הועבר דוקא לשעה הגרועה ביותר במערכת - 08:00 בבוקר.

שנה שעברה התרעתי על שגיאה בדף הנוסחות הקבוע שאתם מצרפים (חסרה החזקה 2 במטרים בקבוע החשמלי של קולון).
נראה כאילו כל שנה אתם מצרפים את אותו דף שגוי במטרה לבדוק את עירנות הסטודנטים.

אני לפחות זכיתי לחוות מספר פניני למידה משמעותית במהלך 12 שנותי בתור סטודנט באקדמיה. לאור זאת יש לי את הבסיס להשוואה שאולי חסר לכיתה הנוכחית שסובלת כעת בשקט (עדיין).

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 07:04 17/11/2020

שלום טל,

(1) לגבי שגיאה בדף נוסחאות - תוקנה - תודה על הסבת תשומת הלב.

(2) לגבי שעות הוראה - הן נקבעות לפי אילוצי מערכת שעות, ויש התחשבות בההעדפות של אנשי הסגל והסטודנטים במידת האפשר. אבל מרחב התמרון הוא די אפסי. הכתובת בנושא זה היא בכל מקרה מחלקת האם ולא המחלקה לפיזיקה. הפניה צריכה להתבצע על ידי נציגי הסטודנטים.

(3) לגבי הוראה "מותאמת אישית" - אין דבר כזה באוניברסיטה. ההוראה היא קבוצתית (אבל בנוסף יש שעות קבלה). אם יש טענות לגבי ההוראה - הטענה צריכה להיות "מוסכמת" בקרב הסטודנטים, והתלונה צריכה להגיע מועד הכיתה.

צריך להיות ברור שמחלוקת עקרוניות על דרך ההוראה המקובלת (בהנחה שהיא מבוצעת בצורה תקינה) היא לא נושא לדיון עם הסטודנטים אלא דיון שמתבצע תדיר בועדות הוראה. בפיזיקה 2ב אנו מבצעים בימים אלה פיילוט של "כיתה הפוכה" עם סדנאות תירגול אקטיבי. אם זה יצליח אולי ניישם את זה גם בקורסים אחרים. כמו בכל נושא יש דעות בעד ובנגד לגבי שינוי שיטות הוראה. בכל מקרה אנו משתדלים לעבוד בהרמוניה מול נציגי הסטודנטים ומול המתאמים במחלקות האם.

בברכה, דורון

adivtal

שליחה על ידי adivtal » 00:53 25/11/2020

שלום רב פרופ' כהן,

אבקש להבהיר כי מעולם לא דברתי על הוראה "מותאמת אישית". אני משוכנע כי יש סטודנטים רבים נוספים שהחסרונות המשמעותיים שהעליתי מפריעים להם. רבים פשוט לא יודעים למי לפנות או אם ניתן לפנות בכלל. אף יתכן שהם מתכופפים עד יעבור זעם ומתוך חוסר עניין בכל ההתעסקות שזה דורש.

הבהרתך כי שעות השיעור נקבעות במחלקת האם היא חשובה מאוד.

ביאוש מסוים,
טל אדיב
חוזר על קורס פיזיקה 2-ג' (חשמל)

שלח תגובה

חזור אל “פניות אל ראש המחלקה”