קורסי בחירה במתמטיקה

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
שלח תגובה
dcohen
יצירת קשר:

קורסי בחירה במתמטיקה

שליחה על ידי dcohen » 08:49 09/11/2008

Differential geometry [201-1-0051]

Hopf Algebras [201-2-0171]

Introduction to Lie Groups [201-2-4141]

details --

מכתב מועדת הוראה של מתמטיקה

שלום דורון,

בהנחה שיהיו מספיק נרשמים, אנו מתכננים להציע את הקורסים הבאים הסמסטר, אשר עשויים לעניין גם סטודנטים מפיסיקה. הדרישות המוקדמות כמובן כוללות קורסים במתמטיקה ברמה גבוהה מזו הניתנים לתלמידי המחלקה לפיסיקה, אך כמו תמיד, סטודנטים טובים יוכלו לפנות למרצה בבקשה לקבל אישור להצטרף לקורס.

לתואר הראשון, הקורס בגיאומטריה דיפרנציאלית עשוי להיות רלוונטי. מדובר בקורס הדן בגיאומטריה של עקומים ומשטחים במרחב. מרצה הקורס הוא ברק וייס
הקורס לא מוצע בהכרח כל שנה.

לתארים מתקדמים, אנו חושבים להציע קורסים באלגבראות הופף (מרים כהן) ובחבורות לי (אורי און). הקורס בחבורות לי עדיין לא פתוח להרשמה - מדובר במשהו שאנחנו חושבים להוסיף ברגע האחרון, לבקשת הקהל, כך שאם יש מסטרנטים או דוקטורנטים שלגביהם הקורס רלוונטי, כדאי שיפנו למרצה בהקדם. הקורסים באלגבראות הופף הוא קורס חדש, והקורס בחבורות לי מוצע רק באופן ספוראדי, אחת לכמה שנים.

אם הקורסים נראים לך רלוונטיים לתלמידי פיסיקה, אשמח אם תוכל להעביר את האינפורמציה לתלמידי המחלקה.

(כמובן שאנו מציעים קורסי בחירה אחרים, וייתכן שלא שמתי לב לקורס אחר שיכול גם הוא לעניין את תלמידי המחלקה לפיסיקה).

בתודה,
אילן

idobd

ייתכן ואני מעוניין באלגבראות הופף

שליחה על ידי idobd » 10:24 09/11/2008

אבל זה מאד תלוי בשעות הקורס.
אם הקורס בימים ב' או ד' אז יש סיכוי.
אחרת, כנראה שלא.

עידו.
כל טוב!
עידו בן-דיין
המחלקה לפיזיקה אב"ג

avners

שליחה על ידי avners » 16:43 14/11/2008

אם זה עוזר למישהו להחליט אם הוא רוצה לקחת אחד מהם, אז להבנתי בגיאומטריה דיפרנציאלית יהיו תרגילי הגשה ומבחן, באלגבראות הופף יהיה מבחן בית בסוף הסמסטר ובחבורות לי הציון יקבע לפי הרצאה שצריך לתת מתישהו לאורך הסמסטר.
"התמדה זה הכול,
אין שום סיבה להפסיק..."
"איזה כיף", הדג נחש מסבירים את החוק הראשון של ניוטון

Yoav Pollack

שליחה על ידי Yoav Pollack » 13:28 16/11/2008

מישהו יודע עד כמה גיאומטריה דיפרנציאלית תהיה שימושית? לדוגמא עבור יחסות כללית?
וכמה הרמה המתמטית גבוהה מזאת שנלמדת בפיזיקה?
Yoav Pollack
תמונה

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”