הוראת פיזיקה בתנאי קורונה

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
hendlero

Re: הוראת פיזיקה בתנאי קורונה

שליחה על ידי hendlero » 14:35 16/03/2020

שלום,

אני רוצה לומר שאני יכול להבין את הנסיון לקיים את המעבדות והבחנים, באופן כלשהו. ברור שהמטרה שלכם הינה לעזור לנו הסטודנטים, וכן למזער נזקים במידת האפשר במסגרת ההנחיות.
עם זאת, ברצוני להביע את התנגדותי ואסביר מדוע.
כסטודנטים, רובנו לא נמצאים בקבוצת סיכון אך יש לנו משפחות, מכרים ושכנים שכן. מוטלת עלינו האחריות החברתית בזמן שכזה, להימנע ככל הניתן מהפצת הוירוס. להפעיל שיקול דעת פעמיים, לפני שנוסעים בתחבורה ציבורית או מסתגרים בחלל סגור עם עוד אנשים.
ההנחיות שאנחנו כפופים אליהם, הם ההגבלה המינימלית המחייבת, מתוך מערך שיקולים גדול יותר. אין זה אומר שעלינו ללכת על הקו הדק המבדיל בין "מפגש חוקי" ל"מפגש לא חוקי".
לאור זאת, אני מאוכזב מהנסיון להפגיש אותנו.

בהערכה,
אורי.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 14:43 16/03/2020

למקרה שמישהו מפקפק באמינות שלי - להלן צילום של ההנחייה שקיבלתי אתמול.
כאמור - יתכן שהיום נקבל הנחייה חדשה.
קבצים מצורפים
Screenshot at 2020-03-16 14-40-34.png
Screenshot at 2020-03-16 14-40-34.png (51.28 KiB) נצפה 612 פעמים

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 16:24 16/03/2020

עדכון שקיבלנו מהדיקנית
שלום לרמ''חים

זה עתה סיימנו ישיבה בזום בין הדיקנים והרקטור. למרות ששטחתי בפני הרקטור את כל ההקלות הטכניות שאנו יכולים לבצע, חד משמעית אין אישור לקיים מעבדות הוראה או סיורים.

הדברים מאד דינמיים, ואנו מעריכים שבמידה ולאחר הפסח תהיה התייצבות בהתפשטות המחלה יהיה דיון נוסף.

יש עדיין הרבה שאלות פתוחות, נקבל מענים בהמשך. ברגע שנקבל מידע – אעביר לכם.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 13:14 07/05/2020

שלום לסטודנטים,

להלן עידכונים:

(1) מעבדות. הוגדר מתווה חזרה לפעילות. המדיניות המעודכנת נמצאת באתר. כל מי שרשום מתבקש לבדוק...

https://physics.bgu.ac.il/COURSES/LAB_A

https://physics.bgu.ac.il/COURSES/LAB_B

https://physics.bgu.ac.il/COURSES/LAB_C

(2) מועדים מיוחדים. באופן כללי ההנחיה של הרקטור לפני פסח עומדת בעינה - במידת האפשר לבצע את הקורסים ואת המבחנים במתכונת שאינה מחייבת הגעה לקמפוס. אבל בסופו של דבר הדיקנית שיכנעה את הרקטור שאם מבחן מתבצע במתכונת "לא סטנדרטית" אז בררת המחדל היא ציון בינארי על מנת למנוע זילות אקדמית וחוסר הוגנות. עם זאת לסטודנטים שנבחנים בינארית נשמרת הזכות להיבחן במבחן "נורמאלי" בפעם הבאה שהקורס ניתן. לגבי קורסים שבהם המרצים עמדו על כך שהמבחן יתקיים במתכונת "סטנדרטית" - משרד הפיזיקה פירסם/יפרסם איפה ומתי המבחן מתקיים.

אם יש עניינים לא ברורים, נא פנו אלי בשירשור זה. אני אענה מיידית.

בברכה, דורון

halevyyi

שליחה על ידי halevyyi » 17:09 08/05/2020

שלום,

לאחר מעבר על ההנחיות באתר המעבדה לשנה ב', לא הצלחתי להבין מהו המתווה לחזרה למעבדה וכיצד מתוכנן להשלים את השעות שאבדו.
האם התכנון הוא "לדחוס" את המעבדות עד סוף הסמסטר? חריגה בקיץ לאחר המבחנים? או אולי מתווה אחר?
בנוסף כיצד יהיה פתרון לסטודנטים אשר בקבוצת סיכון לקורונה, ויש המלצה עבורם שלא להגיע למעבדה?

ברור לי שייתכן וגם לכם אין תשובה חד משמעית, אבל אם כן אשמח להבין זאת.

בתודה,
יפתח

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 18:27 08/05/2020

שלום יפתח,

לפי הרישום שאתם מבצעים במהלך השבוע הקרוב, אחראי המעבדה יקבעו "לוח שעות עבודה". מה שאפשר להספיק במהלך הסמסטר עד תקופת הבחינות - מי שיכול - יופי. מה שלא תספיקו, או כאלה שלא יכולים להגיע - ישלימו את זה במהלך הקיץ. כפי שכבר הוצהר בתחילת השירשור - הסגל באוניברסיטאות התחייב לאפשר השלמה של שעות ההוראה לתוך הקיץ עד ספטמבר.

אני מציע למי שיכול לנצל את המתווה לאלתר. מי שלא יכול ישלים בהמשך.

אני מצטטט את צבי "לא מוותרים על אלו שלא יכולים להגיע אבל זה לטובת כולנו שנעשה כמה שיותר".

בברכה, דורון

Naamahar

שליחה על ידי Naamahar » 09:46 12/05/2020

שלום דורון,
האם תשובתך ליפתח תקפה גם למעבדה א?
החשש הכי גדול של מרבית הסטודנטים הוא שהמעבדה תגלוש לתקופת המבחנים. האם דבר כזה יכול לקרות?
האם תהיה אפשרות לסטודנטים לבחור לבצע את המעבדות בקיץ? או לפחות את החלק שלא סיימו עד לתקופת הבחינות.

תודה מראש,
נעמה

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 12:23 12/05/2020

אבקש מאולג להגיב.
על פי מיטב ידעתי הוא עדיין לא קיבל אישור על הפיסיביליות של שמירת מרחק 2 מטר בעבודה בזוגות.
אבל בלחי קשר לזה ברור שנתחשב בתקופת המבחנים.
יש מספיק זמן עד ספטמבר...

okrichev

שליחה על ידי okrichev » 14:48 12/05/2020

שלום,

בנתיים אין אישור לעבוד בזוגות במעבדות ההוראה אפילו בכלי הגנה. אני מקווה שהכללים האלה ישתנו לרגועים יותר בקרוב.
אולג.

illay

שליחה על ידי illay » 12:48 18/05/2020

שלום,
האם יש עדכון לגבי מעבדה א?
כמו כן, האם קיימת אופציה שבה נניח והמעבדה כבר לא תתקים הסמסטר אם החל מתאריך מסוים היא לא תתחיל? או שקיים תאריך מסוים שבו תתקבל החלטה?
אדבר רק בשמי, לי זה חשוב לדעת כי זה משפיע על התחיבויות כלכליות שאני לוקח, תודה רבה.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 13:12 18/05/2020

מדובר בנושא "חם". לצערי ההנהלה עדיין לא אישרה מתווה שמאפשר עבודה בזוגות.
אחד מהכיוונים הוא לאפשר עבודה בזוגות אם לובשים "קסדת הגנה" כמו בסרטים (star wars).
הכל עניין של כסת"ח - החשש מכך שלסטודנט יקרה משהו והוא יגיש תביעה נגד האוניברסיטה.
אז מנהלי מעבדה א מחכים לכך שיהיו "הקלות" בנהלים ושתתאפשא עבודה בזוגות.

כעקרון, כל עוד יתאפשר לפתוח את המעבדה מספיק זמן לפני ספטמבר - אז לכאורה לא תהיה בעיה, למעט ההפסד של תקופת הקיץ.
בכל מקרה נדאג לכך שלא תהיה התנגשות בין הלו"ז של המעבדות והלו"ז של תקופת הבחינות.
אגב, גם את תקופת הבחינות עומדים כנראה לפרוס על יותר שבועות.

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”