הוראת פיזיקה בתנאי קורונה

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
benhev

Re: הוראת פיזיקה בתנאי קורונה

שליחה על ידי benhev » 11:36 16/06/2020

האם אין למחלקה חופש פעולה כלל? שום יכולת לקבוע את סדר היום שלה ואת אופי ההתמודדות שלה עם המצב?
האם דבר שנכון עבור מחלקות עם מאות סטודנטים נכון בהכרח גם למחלקה הקטנה שלנו?

לגופו של עניין, טרם קיבלתי התייחסות.
האם מצופה מאיתנו פשוט לא לקיים את ההנחיות כשאנחנו במעבדה?
זה גובל בבלתי אפשרי לשמור שני מטר של מרחק בין אנשים בחדרונים הקטנים האלו.
מי ייקח אחריות על הידבקויות, ההנלה?

ומה בנוגע לבחינות? האם נידרש להגיע להיבחן פיזית בזמן שמספר הנדבקים החדשים בכל יום רק עולה?
מה תעשה המחלה/ההנלה אם חלילה יימצא סטודנט/משגיח חולה קורונה במבחן?
מה יקרה ליתר הבחינות בזמן שהסטודנטים בבידוד?
מי ייקח אחריות על ההשלכות של הידבקות? אין לדעת אילו סטודנטים בקבוצה סיכון או מי מהמשפחה שלהם בקבוצת סיכון.
(ישנם כבר סיפורים על כיתות שלמות שנכנסו לבידוד בדיוק במצבים כאלה)

מתחילת הסמסטר המצב לא היה נוח לאף אחד, שיהיה ברור שאף סטודנט רציונלי לא חושב אחרת.
עם זאת, בעוד שמצופה מאיתנו הסטודנטים לקבל דברים בהבנה ולהתמודד עם המצב בצורה המיטבית (מתוך אמונה שטובת הסטודנט עומדת לעיניי הגורמים האחראים) נדמה שבכל פינה מתקבלות החלטות שלא לוקחות את הסטודנט בחשבון בשום צורה.
בסופו של דבר המסקנה שלי מכל האימיילים שיקבלתי מגורמים רשמיים מהאוניברסיטה היא שחיי הסדטונדטים הם הפקר וכל האמצעים כשרים בשם דחיפה קדימה לסיום הסמסטר בכל מחיר.

סלח לי על הבוטות, אבל ההמתנה לאישורי ההנלה במקום לקבל החלטות במסגרת האפשרית שקולה ללטמון את הראש בחול במקרה הטוב.
במקרה הגרוע זו גישה של זריקת אחריות רשלנית.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 12:16 16/06/2020

תארתי את המצב בצורה מפורטת.
אם יש לך טענות לגבי איך שמתנהלת האוניברסיטה - נא פנה אל ועד הסטודנטים.
אם יש בעיה עם המדיניות - אני מבקש שהפניה תהיה דרך ועד הכיתה.
דרשתי מאחראי המעבדה שהם יהיו מתואמים עם הועד.

סלח לי על הבוטות - אבל אתה שואל שאלות שהתשובה עליהן היתה כבר בהודעה המקורית.
מה שלקח זמן זה לקבל אישור רקטור על כך שאין בעיה עם עבודה במרחק של פחות מ-2 מטרים.

אז על מה אתה מתלונן בדיוק - שלא פתחנו מעבדות עד שאין אישור הנהלה על זה???
או שאתה מתלונן על כך שבסופו של דבר כן פתחנו מעבדות כאשר קיבלנו לבסוף אישור?

הערה: מעבדה ב נפתחה עוד קודם כיוון שהעסק של 2 מטרים לא היה קריטי לכל הניסויים.

deryt

שליחה על ידי deryt » 17:32 22/06/2020

שלום דורון,

רציתי לשאול שאלה לגבי מבחנים מקוונים.
כמו בן אני מרגיש לא בנוח להיבחן עם הרבה אנשים מסביבי על שולחנות שאנשים נבחנו עליהם יום לפני או מספר שעות לפני.
אבל מעבר להרגשתי האישית רציתי לשאול לגבי מוכנות לשינוי נהלים.
כולנו רואים את הגרפים ושומעים את החדשות, לא יהיה חסר הגיון לשער שייתכן בסבירות לא מבוטלת שבעוד שבוע מספר הנדבקים היומי יגיע כבר למאות רבות וכתוצאה מכך יוציאו הנחיה שאין גם בחינות באוניברסיטה.
האם ישנה הכנה למקרה כזה שיום או מספר ימים לפני בחינה לפתע לא נוכל לקיימה פרונטאלית ויהיה עליה לעבור לצורה מקוונת?
אני אישית חושב שבאמת לבסוף יחליטו שכלל הבחינות יהיו מקוונות (כתוצאה מעליה מתמדת בנדבקים), האם לא כדאי מראש לכוון לבחינה מסוג זה ולהיות "מבוטחים" במקרה שאכן זה יהיה אילוץ, ולא לבחירת המרצה\מחלקה?
בברכה,
תום.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 17:38 22/06/2020

שלום תום,

הייתי שמח לנהל דיון על הנושא ולהביע את דעתי. הבעיה היא שלדעה שלי (או שלך) אין שום משקל. ההחלטות מתקבלות ברמת ממשלה / הנהלה / רקטור, בתאום עם נציגי אגודת הסטודנטים. נקבעה מתכונת מסוימת של בחינות. יש מקצועות (בעיקר מתמטיקה/פיזיקה) שבהם רוב המרצים חושבים שרק מבחן במתכונת "רגילה" הוא ראוי מבחינה אקדמית. יש מקצועות אחרים שלגביהם מרצים חושבים שאפשר להתגמש (עבודות / מבחנים בעל פה / מבחנים מקוונים).

בברכה, דורון

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”