בחירת מגמה

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
שלח תגובה
zelnik

בחירת מגמה

שליחה על ידי zelnik » 12:15 22/07/2007

רציתי להעלות את השאלה של בחירת המגמה, גם מבחינת הסטודנטים אבל גם מבחינת המחלקה.

יש כרגע 3 מגמות חד מחלקתיות של פיסיקה, שניתן לבחור בינהן. אם קיים מידע כלשהוא מעבר לסילבוס על כל מגמה שיכול לעזור בבחירת המגמה, אני לא מודע אליו. ברור שהקורסים הרלוונטים הם הדבר הכי חשוב בבחירה, אבל יש להניח שהיתה מחשבה מאחורי בחירת הקורסים לכל מגמה, ולכן אמורה להיות מטרה (מוצהרת או לא) עבור כל מגמה. מהי?

גם חשבתי שיכול להיות שהקורסים של המגמה אמורים להביא את הסטודנט למקום כלשהוא (בראיית המערכת) אבל זה לא בהכרח קורה. למשל תהיתי מה בדיוק המטרה של מגמת פיסיקה ומחשבים, שעל פי השם נשמעת מאוד הגיונית, אבל פרקטית לא ברור אם היא מצדיקה את עצמה (סתם מהסתכלות על הסילבוס הכללי).

ואם כבר הגענו עד פה, אז לזה כבר בטח לא אקבל תשובה, אבל כן תהיתי אם ניתן לגלות מה המטרה של בחירת קורסי החובה של פיסיקה (חלק מהמקרים יותר ברור כמובן מאחרים...)

dcohen
יצירת קשר:

Re: בחירת מגמה

שליחה על ידי dcohen » 12:32 22/07/2007

לגבי בחירת מגמה - זה עניין אישי.
סטודנטים שרוצים באים אלי לייעוץ.
בגדול: המגמות משקפות את "הביקוש" בשוק הסטודנטים.
אם יהיה ביקוש לפיסיקה + מלונאות אז מן הסתם תהיה מגמה כזאת.
אין לי משהו חכם לומר על הנושא.
אני אישית תמיד רציתי ללמוד פיסיקה-פיסיקה ולא היו לי התלבטויות...
אבל מה שמתאים לי לא בהכרח מתאים לאחרים.
zelnik כתב:ואם כבר הגענו עד פה, אז לזה כבר בטח לא אקבל תשובה, אבל כן תהיתי אם ניתן לגלות מה המטרה של בחירת קורסי החובה של פיסיקה (חלק מהמקרים יותר ברור כמובן מאחרים...)
למעשה התשובה לשאלה זו וגם לשאלה הקודמת היא פשוטה:
קיימת בעולם "נורמה" מה צריך ללמוד סטודנט על מנת שיהיה אפשר
להתיחס אליו כאל "פיסיקאי" בסוף התואר.
אין שום דבר "מקורי" בתכנית הלימודים שלנו, וכך צריך לדעתי להיות.
כנ"ל לגבי מה צריך לדעת "איש מחשבים".

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”