התנהגות התלמידים של שנה ב

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
gedalin

Re: התנהגות התלמידים של שנה ב

שליחה על ידי gedalin » 08:37 23/02/2011

אז זאת הטעיה. יש להשוות תוצאות סופיות. בזמנך החופשי (לא על חשבון לימודים) נא לבנות השוואה נכונה ולפרסמה.

vinklerd

שליחה על ידי vinklerd » 16:21 23/02/2011

ראשית, זו לא הטעיה אם אומרים למי ששואל שאלו הציונים של מועד א'.
שנית, חלק מהטענה הוא שכמות לא סבירה של סטודנטים נאלצת לגשת בכל מבחן למועד ג'. כלומר, חלק גדול מדי מאלו שעוברים את הקורס עושים זאת במועד ג'.
לבסוף, הציונים הסופיים של כל קורס הם נתונים חסויים שאסור לתת לסטודנטים (כך אמרו לנו כשפנינו למזכירות להשיג אותם). עבדנו עם מה שיש לנו, אם היו לנו נתונים סופיים של כל קורס היינו שמים גם אותם.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 18:12 23/02/2011

מועד ג', כידוע, בא אחרי מועד ב' ולא אחרי מועד א'. לכן גם בעניין זה התרשים מטעה. בנוסף, הוא שימש יסוד לטענה הבאה
יווצר מצב בו נקודת המוצא שלנו בתור בוגרי תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון תהיה נחותה בהשוואה לבוגרי מוסדות אקדמאים אחרים.
כלומר, סטודנט המבקש להמשיך את לימודיו לתארים מתקדמים מתמודד מול בוגרי מוסדות אחרים שם נורמת הציונים גבוהה יותר משמעותית.
שימוש נכון והוגן בנתונים באחריותו של חוקר. זה שמבסס את מחקרו בנתונים חלקיים ומגיע למסקנות לא נכונות (תשווה את התרשים שלך עם התרשים שפרסמתי) מאבד את אמינותו. בתרשים שלך לא מצויין שהוא מתייחס למעד א' בלבד ולא ידוע מה המצב אחרי שני מועדים תקניים, לא מצויין למה מתייחסים נתונים של שני המוסדות האחרים. התרשים לא מחייב לשאול, הוא מוצג כתוצאה של בדיקה. לכן זאת הטעיה. לא מכוונת, אבל הטעיה.

vinklerd

שליחה על ידי vinklerd » 18:44 23/02/2011

למיטב זכרוני, כשהעברנו את המצגת הזכרנו שאלו ציונים של מועד א' (אם לא, אז זו באמת הייתה רשלנות שלנו). מטבע הדברים, כשמעבירים מצגת ששילבה נתונים כתובים ודברים שנאמרו בעל פה, לפורמט של פורום כתוב, דברים מסוימים נאבדים. אז כן, בדרך שהנתונים הוצגו פה זו הייתה הטעיה לא מכוונת.
אני לא אוהב לדון בפורום, וזו אחת הסיבות לכך. בעיני הפורמט הכתוב הוא פתח לאי הבנות שיוצרות אי דיוקים. אם תרצה, אני אשמח לדון איתך בנושא (שוב) פנים אל פנים.
מהודעותיך בעבר קיבלתי את הרושם שהפרשי הציונים לא מעניינים אותך. אם זה המצב, אני לא רואה סיבה להמשיך את הדיון הזה, מאחר שהתוצאה שלו ידועה מראש (או שאנחנו טועים כי הנתונים שאנחנו מציגים לא נכונים, או שאנחנו טועים כי הנושא בכלל לא חשוב ולא רלוונטי).

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 19:39 23/02/2011

בעיני הפורמט הכתוב הוא פתח לאי הבנות שיוצרות אי דיוקים.
בדיוק ההפך - מאיפה הבאת את האידאולוגיה המוזרה הזו. נשמע לי כמו אידאולוגיה של מאפיונרים.
אני לא רואה סיבה להמשיך את הדיון הזה, מאחר שהתוצאה שלו ידועה מראש
אכן אתה צודק בהחלט. יש פה מאבק בין שתי תפיסות עולם של "האקדמיה" ושל "הנדסה".

מבחינה אקדמית אנו שואפים שהציון "80" תהיה לו משמעות אבסולוטית (=פוטנציאל הצלחה בתואר שני).

מנקודת מבט של אנשי הנדסה ציון 80 הוא רלטיבי לאוכלוסיה של מחזור מסוים בפרובינציה מסוימת.

ברמה הלאומית השאלה היא האם בוגר אוניברסיטה בישראל יתקבל בעתיד עם שטיח אדום בהרווארד או בפרינסטון.
אם האוניברסיטאות "יפקטרו" את הציונים של תלמידי ישראל, אז תוך 10 שנים ישראל תחשב מצורעת.
יתיחסו לתואר שלנו כתואר שבא ממדינת עולם שלישי. זה מה שיקרה אם אידאולוגיה כמו שלך תנצח חס וחלילה.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 19:48 23/02/2011

vinklerd: אתה צריך להיות מעוניין בתיקון ולא אני. אם אתה לא מבין למה אשמח להסביר לך בשיחה אישית. לגבי הכתוב: איך אתה מתכוון לקרוא ולכתוב מאמרים מדעיים ???

omrigold

שליחה על ידי omrigold » 15:03 25/02/2011

הצעה - מאחר והנושא עולה שוב ושוב (במיוחד לאחר מועד א' של פיסיקה 1) בכל שנה, אפשר לפרסם כפי שראיתי שיש באוני' העברית ובאת"א התפלגויות ציונים לפי קורסים ואולי אפילו ממוצעי בוגרים. אני לא מדבר על הפורמט הקריא והיפה של האוני' העברית בו אפשר רק להתקנא (אני מניח שהטענות האלו הן ברמת האוניברסיטה ולא ברמת המחלקה, סתם מציין). עושה רושם שיש למידע הזה ביקוש.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 15:16 25/02/2011

אני אישית חושב שמידע זה לא צריך לעניין את הסטודנטים,
ולא אפעל למען פרסומו. יש דברים שעדיף להצניע -
כוונתי כאן להישגים הנמוכים של התלמידים והסטודנטים במדינת ישראל.

מספיק שועדת המל"ג של מתמטיקה כבר אמרה מה שאמרה,
ושעכשיו לפחות בהרווארד ובייל (בגלל הרכב הועדה) יודעים את המצב,
ויש מן הסתם דעה לא טובה על הסטודנט הישראלי.

את מה שצריך להגיד אומרים לעיתונות ולממשלה ראשי האוניברסיאות.
לאוניברסיטאות לא צריך להיות אינטרס
להיכנס לתחרות "מי הכי מוריד את הרמה" בשביל הסטודנטים.
פרסום מהסוג שאתה מציע יעודד את ההתדרדרות של מערכת ההשכלה בישראל.

את האנרגיה הפוליטית שלכם נתבו בבקשה למקומות הנכונים בבחירות הבאות לכנסת.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 16:44 25/02/2011

אותי מעניין יותר מידע על תרגילים/מבחנים.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 17:41 25/02/2011

מה שמיכאל אומר נותן לי רעיון -

בסוף שנה א כל הסטודנטים צריכים להבחן (בנוסף למבחנים האוניברסיטיים) גם במבחן ארצי

(א) בחדו"א
(ב) בפיסיקה 1+2

לאו דוקא מבחן קשה.
מה שיפורסם זה ציון ארצי לעומת ציון אוניברסיטאי פר-מחלקה.
זה יאפשר "לאפס" את השווי היחסי של האוניברסיטאות, ושל המחלקות השונות,
ויעודד אותנו לא להתפשר על רמה, לא לקצץ חומר, ולא לפקטר.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 18:48 25/02/2011

קראתי עכשיו מתוך סקרנות את דו"חות המל"ג -

http://www.che.org.il/template/default.aspx?PageId=538

וכיוון שירושלים בפוקוס מן הסתם תסתקרנו מה השורה התחתונה באספקט הוראה / מבחנים
4. The structure of exams should be reconsidered [...] selecting questions that test areas other than memorization.
יש גם ביקורת על התירגולים.

bigbang

שליחה על ידי bigbang » 19:09 25/02/2011

^ שווה רק לציין שמדובר על המחלקה למתמטיקה...

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 19:18 25/02/2011

ויש לי חשק גם לסכם מדוע אני חושב שהדעות של "אנשי המצגת" מסוכנות למדינת ישראל. הסיבה היא שזה בדיוק סוג הדעות שגרמו להתמוטטות של ההשכלה של תלמידי תיכון, ולכך שתעודת הבגרות של תלמידים לא שווה את הנייר שעליה היא מודפסת. לשם שלמות אציין שיש לדעתי שתי סיבות להתמוטטות של ההשכלה במדינת ישראל:

(1) אנשי ימין "יפי נפש" - חושבים שבתי ספר צריכים לחנך ל"ערכים" (עיין ערך סטאניליזם) ושזה חשוב יותר מלימודי מדע. (דעתי - את הערכים האמיתיים לא מלמדים בבתי ספר, באים עם זה מהבית, "ערכים" של בתי ספר = חינוך פוליטי ושטיפת מוח של גורמי דת).

(2) אנשי שמאל "יפי נפש" - חושבים שכל התלמידים נולדו שווים, ושאם זה לא כך אז צריך להשקיע יותר בחלשים. בכל מקרה כל תלמיד יש לו "זכות וטבעית" לקבל תעודת בגרות שתאפשר לו להמשיך בלימודים באוניברסיטה. לשם כך יש "למקד" את הבגרות ולהתאים אותה לרמת התלמידים. (דעתי - יש להשקיע את מירב המשאבים בטיפוח אליטות. בכל בית ספר צריך ליצור הקבצות "אא" של תלמידים מצטיינים, ולתת להם את המורים הטובים ביותר. יש לשמור על רמת בחינות הבגרות כך שאוניברסיטאות יוכלו להסתמך עליהם לצורך קביעת קריטריון קבלה ללא צורך בפסיכומטרי).

vinish

שליחה על ידי vinish » 17:12 26/02/2011

דעתי: אני לא חושב שמישהו במחלקה דורש\מבקש\מעוניין להוריד את רמת הלימודים באוניברסיטה שלנו כדי לקבל ציונים גבוהים יותר ואני לא חושב שמישהו רוצה שתשנו את הסקלה למדידת מי מתאים למחקר ומי לא (80 אם הבנתי נכון).
כל מה שאנחנו הסטודנטים, אוטוטו בוגרים, (שוב פעם זו דעתי בלבד) זה שוויון הזדמנויות עם בוגרים מאוניברסיטאות אחרות.
לפי מה שאומר פרופ' גדלין 90 בעברית = 90 באת"א = 90 בטכניון = 90 באב"ג, לפי מה שקראתי בשרשור ממוצע הציונים של הסטודנטים באב"ג נמוך מזה של הסטודנטים במוסדות אחרים במי יודע כמה שנים האחרונות אז אחת מהטענות הבאות חייבת להיות נכונה:

או שבאופן גורף הסטודנטים באב"ג פחות טובים מהסטדונטים בשאר המוסדות בשנים האחרונות (זה מה שאתם טוענים?!), לדעתי תמיד יכולה להיות סטיית תקן ותהיה שנה שבה הסטודנטים פחות טובים, אבל 5-6 שנים ברצף? זה קצת תמוה בעייני.
אם זה המצב אז צריך לשים את הקלפים על השולחן... הסטודנטים באב"ג פחות טובים מהסטודנטים ממוסדות אחרים?

או שבאמת קצת קשה יותר לקבל פה ציונים כמו במוסדות אחרים, מה שמעלה את השאלה: למה שני סטודנטים ברמה שווה בפיסיקה משני מוסדות שונים, מקבלים ציונים שונים כל כך, שמקשים (מן הסתם) על הסטודנט עם הממוצע הנמוך יותר (במקרה זה אנחנו) להתקבל למחקר באקדמיה או בתעשיה?
למה אנחנו, במידה ואנחנו באותה רמה כמו סטודנטים ממוסדות אחרים, צריכים להיות בעמדת נחיתות? אני (ואולי עוד כמה סטודנטים) רק רוצה שוויון.

או שיש עוד טענה שלא חשבתי עליה ואשמח לשמוע אותה.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 18:00 26/02/2011

vinish: למה לטחון מיים ולהמשיך לטעון טענות ללא ביסוס ? תשיגו מבחנים של השנים האחרונות מאוניברסיטאות אחרות וניתן לסטודנטים לפתור אותם. לגבי מה שכתוב בשרשור על ממוצע נמוך באב"ג, כל עוד זה דיבורים לא מבוססים על נתונים אמינים (הגרף של הסטודנטים לא קשור למציאות) אינני מוצא לנכון להתייחס לזה. לפי מה שידוע לי, רמת הדרישות די דומה בכל המוסדות. אם יש לך מידע שונה נא להציגו (מידע ולא רכילות).

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”