דף 1 מתוך 1

תכנון מערכת שעות

נשלח: 11:55 24/01/2008
על ידי amirber
פרו'פ כהן שלום,

מערכת השעות של קורסי הליבה מסודרת בצורה כזו שכמעט בכל יום ישנו שיעור שמתקיים בשעות הבוקר. לי וללא מעט שטודנטים נוספים אשר נאלצים לעבוד תוך כדי הלימודים הדבר מפריע למדי. מכוון שבמחלקה ישנו מספר לא קטן של סטודנטים אשר נכשלים בקורס זה או אחר ועקב כך "נתקעים" עם מערכת שמצד אחד מחוררת למדי עקב קורסי המשך שלא ניתן לקחת ומהצד השני לא ניתן להתחייבל עבודה בגלל שעתיים-שלוש בבקרים.

בסמסטר הנוכחי לדוגמא ויתרתי על הקורס תרמודינמיקה 1 מכוון שכבר יש לי התחייבויות לעבודה דבר אשר יאלץ אותי למשוך את התואר בסמסטר נוסף לארבע שנות ה"עונש" שנגזרו עלי כשנכשלתי בפיסיקה1 בשנה א'. במידה וההרצאה בימי חמשי של הקורס תרמו 1 היתה ניתנת בשעה יותר מאוחרת או ביום אחר בצמוד להרצאה אחרת (בדומה לימי ראשון) הייתי יכול להגיע לניצול טוב יותר של הזמן.

ברור לי שתכנון מערכת דורש התחשבות במערכות שונות ובמספר גדול של אילוצים, אבל ההרגשה של לא מעט סטודנטים (ובמיוחד כאלו ש"נתקעו") היא שעם קצת יותר גמישות או ריכוזיות של שעות הקורסים היינו יכולים ללמוד ולעבוד בצורה מיטבית.

תודה,

אמיר

נשלח: 14:44 24/01/2008
על ידי dcohen
תכנון מערכת שעות היא באחריות אביבה פרידמן.
לדעתי אין לך מושג כמה זה קשה,
ועם איזה אילוצים היא צריכה להתמודד
לאור ריבוי המגמות והמסלולים המשולבים.
אין פה עניין של חוסר רצון אלא של "אין ברירה".
אתה מוזמן לדבר עם אביבה ולהווכח בעצמך - לא תהיה הראשון שחשב שהוא "חכם" יותר...

נשלח: 19:47 24/01/2008
על ידי amirber
אילו ידעתי שתכנון המערכת באחריותה הייתה פונה ישירות אליה, אין ספק שמדובר בדבר מורכב (ובאמת שאין לי מושג עד כמה) אבל אשמח אם בהרכבת המערכת בשנים הבאות הדבר יילקח בחשבון.