אי עמידה בנוהל בחינות

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
שלח תגובה
matanr

אי עמידה בנוהל בחינות

שליחה על ידי matanr » 20:52 13/02/2012

שלום רב,

שמי מתן ואני סטודנט להנדסת חשמל, כמו כן אני חבר ועד הסטודנטים לשנה ג' במחלקה.
לפני עשרה ימים, בתאריך 3.2.2012 התקיימה בחינת מועד א' בקורס פיסיקה 3 להנדסת חשמל.
חלפו-עברו להם עשרה ימים, ועדיין לא פורסמו ציונים.
ניסינו ליצור קשר עם המרצה והמתרגלים ע"י מייל היום, לא קיבלנו כל מענה עד כה.

אני מבקש להזכיר שלפי נוהל הבחינות החדש, על ציוני בחינה להתפרסם תוך עשרה ימים ממועד הבחינה. לפי הוראת שעה שהוציאה המזכירות האקדמית בסוף סמסטר ב' תשע"א, יום = יום קלנדרי ולא יום עבודה.

לטיפול ועדת הוראה של מחלקת פיסיקה אודה,
בברכה,
מתן,
וועד הנדסת חשמל שנה ג'.

Ilana Bar

Re: אי עמידה בנוהל בחינות

שליחה על ידי Ilana Bar » 21:01 13/02/2012

שלום מתן,

אבדוק עם המרצה ואנסה לחזור עם תשובה בהקדם.

בהצלחה, אילנה

Ilana Bar

שליחה על ידי Ilana Bar » 11:24 14/02/2012

מתן שלום,

נאמר לי שהמבחנים נבדקו ויצאו היום מהמחלקה לפיסיקה.

כל טוב, אילנה

matanr

שליחה על ידי matanr » 11:47 14/02/2012

אילנה שלום,

ראשית, אשמח לדעת מול מי אני מתכתב.
שנית, לא נותר לי אלא לשאול - מדוע רק היום יצאו המבחנים מהמחלקה? כאמור, חלפו יותר מעשרה ימים, ולפי נוהל הבחינות הציונים כבר היו אמורים להתפרסם אתמול, כלומר לצאת מהמחלקה לפיסיקה כבר ביום ראשון או אפילו לפני.
אוסיף, שלאורך השנים בהם עברנו קורסי שירות מהמחלקה לפיסיקה (פיסיקה 1 עם מיכאל גדלין, פיסיקה 2 ופיסיקה 3 עם הפרופ' רון פולמן וד"ר דניאל רורליך), פעמים רבות נתקלנו בבעיות מסוג אלה ובעיקר בעיכוב פרסום הציונים מעבר למתיר נוהל הבחינות (פיסיקה 3 לפני שנה - עיכוב של מעל לשבוע).
מדוע אירועים אלו חוזרים ונשנים, לפי הרושם, באופן קבוע במחלקה לפיסיקה?
כמו כן, מדוע עד כה לא קיבלנו כל התייחסות של המרצה ו/או המתרגלים למייל שנשלח?

אבקש לקבל את התייחסותך לנושא האמור, כמו גם את טיפולך המיידי בנושא כדי שעוד היום יתפרסמו הציונים.

בברכה,
מתן,
ועד הנדסת חשמל שנה ג'.

Ilana Bar

שליחה על ידי Ilana Bar » 14:48 14/02/2012

מתן שלום,

אתה מתכתב עם פרופ' אילנה בר - יו"ר ועדת הוראה בפיסיקה.
אתה צודק לגבי הנוהל ואיני יודעת מה הסיבה שבגללה לא סיימו את בדיקת המבחנים. לגבי שנים קודמות ולגבי זה שהמרצה והמתרגלים לא ענו, העניין ייבדק והמטרה תהיה להגיע למצב שיעמדו בלוחות הזמנים.
על סמך מה שנמסר לי מהמזכירות, הציונים לא יתפרסמו היום, מאחר והמחברות צריכות לעבור סריקה.

כל טוב, אילנה

matanr

שליחה על ידי matanr » 16:32 14/02/2012

ד"ר בר שוב שלום,
ראשית, אני שמח לדעת כעת מול מי אני מתכתב, ואני מודה לך על תשובתך.

אך לצערי ולדעתי, תשובתך מאוד מעורפלת, ומבלי להישמע חצוף - נראה שיש סוג של "התנערות" מאחריות בנושא.
לאמר ש"הנושא ייבדק" היא תשובה מאוד לא ברורה - בעיקר לגבי מועד הטיפול בנושא, שכאמור - לא רק שהוא אקוטי בגלל הצורך בציונים, אלא חמור מזה - הוא עובר על נוהל הבחינות שמופץ ע"י האוניברסיטה עצמה שדורשת מכלל אנשי הסגל וכלל הסטודנטים לכבדו ולפעול על-פיו. ברור לי שאני צודק לגבי הנוהל - כחבר ועד מזה 3 שנים, אני מכיר את הכתוב בו (כמעט) בעל-פה, אחרת לא הייתי מרשה לעצמי מלכתחילה להעביר לך את התלונות של הסטודנטים בנידון.
כמו כן, עד לכתיבת שורות אלה, כלומר מעל ל 24 שעות מאז שליחת המייל הראשונית למרצה ולמתרגלים - עדיין לא נענינו. בכלל. לפחות בזה הייתי מצפה לקבל איזושהי התייחסות מיידית והולמת. ובכל מקרה - את הציונים לא נקבל בזמן, וזה באמת ובתמים לא בסדר.
אוסיף גם, שלאחר בירור עם רכזת הסטודנטים לחשמל בפקולטה להנדסה (הגב' אביטל אדרי) ולמיטב ידיעתי נכון לעכשיו, גם הציונים בקורס פיסיקה 1 שניתן לשנה א' בהנדסת חשמל מתעכבים מעבר למה שמתיר נוהל הבחינות.

כלומר, הרושם המתקבל מצד המחלקה לפיסיקה (וכפי שציינתי מקרים אלו אינם יחידנים אלא חוזרים באופן קבוע), הוא שסגל המחלקה בעצם "מעל לחוק" - לא מחוייב לפעול לפי חוקי האוניברסיטה ושפעמים רבות פשוט מזלזל בסטודנטים ובזכויותיהם. כמובן שבאם היה המקרה הפוך והסטודנט לא היה עומד בחובותיו, הרי שלכל הפחות לא היה מורשה לסיים את הקורס בהצלחה, ובמקרה חמור יותר (כמו עבירה על אחד מתקנוני האוניברסיטה) - היה עולה לדין משמעתי, ננזף, מקבל נכשל בקורס ואולי אף מושהה מלימודיו באב"ג ובכלל.

אני, כסטודנט שעומד בחובותיו האקדמיים באוניברסיטה; כפעיל באגודה, חבר ועד הסטודנטים ופעיל במעורבות החברתית בקמפוס ובעיר, ושתורם רבות לרווחת הסטודנטים בפרט ול"שמה" של האוניברסיטה בכלל; וכאדם ש(לעניות דעתי) עומד בכללי היחס הבין-אישי הנדרש בין בני אדם בכלל ונותן כבוד לסגל האונ' בפרט:
מצפה מסגל האוניברסיטה לעמוד במחיובותיהם שלהם, וכמובן שמצפה מיו"ר ועדת הוראה אליה אני בא עם תלונה קונקרטית ואמיתית, לקבל טיפול מלא ומענה הולם ומיידי לבעיה שכזו.

בכבוד רב,
מתן,
ועד הנדסת חשמל שנה ג.

Ilana Bar

שליחה על ידי Ilana Bar » 17:11 14/02/2012

מתן שלום,

התשובה לא מעורפלת, כפי שאמרתי אתה צודק. יחד עם זאת אין לי מה לעשות כרגע. בבוקר בקשתי מהמזכירה להתקשר למרצה ועל סמך מה שנאמר לי עניתי לך. כמובן שכולם חייבים למלא אחר החוק, כולל המרצים וזה לא בסדר שהציונים לא הועברו בזמן, אבל להפעם אין מה לעשות כי הם לא סיימו לבדוק בזמן. לעתיד, נפעל שמקרים מעין אלו לא ישנו.

כל טוב, אילנה

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”