מחשבות, הערות והארות לאחר הפגישה עם תלמידי שנה א'

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
שלח תגובה
אחד שנמאס לו

מחשבות, הערות והארות לאחר הפגישה עם תלמידי שנה א'

שליחה על ידי אחד שנמאס לו » 10:27 29/01/2008

דורון שלום.
את המייל הזה אתה יכול לקחת לשני צדדים.
האחד, להתייחס ברצינות לטענו והשאלות שיהיו פה, והשני, פשוט להכניס את זה למדור ה"בידור" באתר הפיסיה
אני באמת מצטער, אבל כמה דברים שאמרת קצת הפריעו לי...ולעוד לא מעט אחרים שדיברתי איתם.
אמרת שהמרצים פה בשביל מחקר ולא בשביל ללמד ושאתם לא מקבלים כסף על הוראה וכו וכו וכו.
אם אתם לא מקבלים על זה כסף אז מדוע זה הדבר היחיד שהפסקתם לעשות במהלך השביתה? אתם הרי לא מקבלים על זה כסף.... אבל כדי לקבל עוד כסף, זה מה שהפסקתם לעשות.....ובצורה כזו או אחרת, פגעתם בנו. אם אתם לא מקבלים על זה כסף, איך אתם יכולים לדרוש על זה יותר כסף?!

אמרת שאנחנו שוליות שנמצאים כדי לראות מחקר....אני מצטער, אבל אני, כמו רבים מחברי הסטודנטים הגיע כדי ללמוד מהמרצים הטובים ביותר וכדי לקבל את כל הידע שאנחנו צריכים בשביל התואר/עבודה/המשך החיים. אמרת שהשביתה לא פגעה בנו כי יש הכל באינטרנט ואפשר ללמוד לבד.....אם כה הם פני הדברים, אז למה אתם שם, אם לא כדי "לא" לקבל כסף על ההוראה...

ולסיום, אוטודידקט יכול לדעת הרבה דברים, אך הוא לעולם לא ידע אם זה מספיק.

נ.ב.
אם אפשר, בבקשה, שהתגובה לא תהיה על שגיאות כתיב, על דיוקי לשון ועל עוד דברים מסביב שלא הכי קשורי לטענות.

תודה על ההתיחסות,
אחד שנמאס לו .(זוכר אותי מהתכתבויות בזמן השביתה?)

dcohen
יצירת קשר:

Re: מחשבות, הערות והארות לאחר הפגישה עם תלמידי שנה א'

שליחה על ידי dcohen » 14:52 29/01/2008

אחד שנמאס לו כתב:דורון שלום.
(1) המרצים פה בשביל מחקר
(2) ולא בשביל ללמד
(3) ושאתם לא מקבלים כסף על הוראה וכו וכו וכו.
(4) אם אתם לא מקבלים על זה כסף אז מדוע זה הדבר היחיד שהפסקתם לעשות במהלך השביתה?
(5) איך אתם יכולים לדרוש על זה יותר כסף?!
(6) אמרת שאנחנו שוליות שנמצאים כדי לראות מחקר...
(7) אמרת שהשביתה לא פגעה בנו
(8) כי יש הכל באינטרנט ואפשר ללמוד לבד....
(9) .אם כה הם פני הדברים, אז למה אתם שם,
(1) נכון מאוד.

(2) לא מדויק - הכשרת הדור הצעיר זה יעד מאוד חשוב.
אבל יש מקומות כמו מכון וויצמן שלא מכשירים סטודנטים לתואר ראשון,
אלא רק לתארים מתקדמים.

(3) לא מדויק. על תפקידים אדמינסטרטייבים (ועדות ומתן תשובות בפורום...)
אנו לא מקבלים משכורת. זה בהתנדבות.
הוראה אנו מחויבים לעשות אבל לא תמורת משכורת פר שעות פרונטליות,
אלא כחלק מהתפקיד (תחשוב על תורנות חדר אוכל בקיבוץ).
האם אתה חושב שפרופסור במכון וויצמן מקבל פחות שכר אם הוא לא מלמד?

(4) אל תהיה תמים -
מטרת השביתה להפעיל לחץ.
תמיד פוגעים בבטן הרכה.
אנחנו לא יפי נפש.

(5) מאיפה הבאת את האינפורמציה הזאת?
המרצים דרשו תיקון על שחיקת השכר ביחס למשק.
לא בקשנו תוספת שכר ובודאי לא שכר על הוראה....

(6) נכון. קבל את זה כמחמאה.
תחשוב על STAR WARS ולא על שולית הקוסם.
אתה לא "תלמיד בבית ספר" אלא "דור העתיד" למחקר.
אנו מתיחסים לתלמידים כאל עמיתים פוטנציאלים למחקר,
ומכשירים אותם ברוח זאת.

(7) לא אמרתי דבר כזה.
אם תחפש בפורום שנקרא "כדאי לשים לב"
תראה שאם כבר אז אמרתי ההפך.

(8) זה נכון, אבל גם טרחתי להסביר מה הערך המוסף
של ההרצאות שבגלל זה באתם ללמוד כאן.

(9) כדי לבצע מחקר ותוך כדי כך
גם להכשיר את הדור הבא של חוקרים.
אין אני מזלזל כלל וכלל במטרה המשנית,
זה חלק אינטגרלי מהתפקיד.
כך רואים זאת גם עמיתי.

!

אחד שנמאס לו

many many years ago in a galaxy far far away

שליחה על ידי אחד שנמאס לו » 12:54 31/01/2008

כצפוי, פירקת את הקטע לסעיפים שהוצאו מהקשרם ולא התייחסת לתמונה הכוללת.
למרות זאת...
בנוגע לסעיף 4 שלך אם האוניברסיטה היא מוסד מחקרי, איך הגעתם למסקנה שאנו הבטן הרכה?
ונניח שחשבתם לרגע שאתם צודקים, לא שמתם לב אחרי 30 יום שהבטן לא כל כך רכה? ואחרי 50?
אז בוא לא נהיה יפי נפש - הפסקתם את מה שהיה נוח להפסיק (תשאל אנשים למודי שביתות, נכים, הורים שכולים וכו' - מה שנוח לא מביא תוצאות) בסופו של עניין לא הזזתם לאף אחד חוץ מלסטודנטים.

בנוגע לסעיף 6: מתמחים בתורת הג'דיי לא דואגים בקשר להוצאות כלכליות, ואין להם צורך בהפוגת לימודים על מנת לפרנס את עצמם.

מקווה לתשובה עניינית יותר
and may the shwartz be with you

אחד שנמאס לו

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 13:08 31/01/2008

מצטער, אני לא נציג הסגל האקדמי.
המקום לדיון כזה הוא אולי ב-ynet
בכל מקרה השביתה היא הסטוריה.

avners

שליחה על ידי avners » 14:01 31/01/2008

כן, וזאת לא המחלקה להיסטוריה.

חוץ מזה, זאת הפילוסופיה של המחלקה והיא מוצגת לראווה באתר האינטרנט, וכמו שאני הכרתי את הקווים הכלליים של הפילוסופיה הזאת לפני שנרשמתי, ככה גם כולם יכולים לקרוא את זה, ומי שזה לא מוצא חן בעיניו יכול ללכת לכל אחת מהמחלקות האחרות לפיסיקה שיש בארץ (יש לפחות עוד ארבע), ואחרי שכבר ערכנו דיון דומה עם דורון בשנה שעברה על הנושאים האלה כבר הבנו שהמצב שם לא שונה בהרבה.

ולגבי הפגיעה של המרצים בנו בשביתה שלהם, אז מלכתחילה דורון אמר לך שהם לא יפי נפש ושהם פגעו בדבר היחיד שמעניים מישהו, כי אם הם היו מפסיקים את המחקר זה לא היה מזיז לאף אחד חוץ מלמרצים עצמם. ובכול מקרה זו אסטרטגיה של המרצים ולא של המרצים לפיסיקה.

ולפני שאתה מקטר על התשובות שדורון נותן, כדאי שתציץ מה קורה במחלקות אחרות, ברוב המחלקות אף אחד לא היה טורח לנהל איתך את הדו-שיח הזה, דורון כהן לפחות מחובר לפורום ועונה לרוב השאלות בכנות. עובדה שכמובן אפשר לייחס להתמכרות הידועה שלו לפורומים...

בקיצור, כשאתה תהיה בעל הבית, אתה תוכל לקבוע את החוקים.
"התמדה זה הכול,
אין שום סיבה להפסיק..."
"איזה כיף", הדג נחש מסבירים את החוק הראשון של ניוטון

infinity
יצירת קשר:

Re: מחשבות, הערות והארות לאחר הפגישה עם תלמידי שנה א'

שליחה על ידי infinity » 08:20 03/02/2008

אחד שנמאס לו כתב:דורון שלום.
את המייל הזה אתה יכול לקחת לשני צדדים.
האחד, להתייחס ברצינות לטענו והשאלות שיהיו פה, והשני, פשוט להכניס את זה למדור ה"בידור" באתר הפיסיה
אני באמת מצטער, אבל כמה דברים שאמרת קצת הפריעו לי...ולעוד לא מעט אחרים שדיברתי איתם.
אמרת שהמרצים פה בשביל מחקר ולא בשביל ללמד ושאתם לא מקבלים כסף על הוראה וכו וכו וכו.
אם אתם לא מקבלים על זה כסף אז מדוע זה הדבר היחיד שהפסקתם לעשות במהלך השביתה? אתם הרי לא מקבלים על זה כסף.... אבל כדי לקבל עוד כסף, זה מה שהפסקתם לעשות.....ובצורה כזו או אחרת, פגעתם בנו. אם אתם לא מקבלים על זה כסף, איך אתם יכולים לדרוש על זה יותר כסף?!

אמרת שאנחנו שוליות שנמצאים כדי לראות מחקר....אני מצטער, אבל אני, כמו רבים מחברי הסטודנטים הגיע כדי ללמוד מהמרצים הטובים ביותר וכדי לקבל את כל הידע שאנחנו צריכים בשביל התואר/עבודה/המשך החיים. אמרת שהשביתה לא פגעה בנו כי יש הכל באינטרנט ואפשר ללמוד לבד.....אם כה הם פני הדברים, אז למה אתם שם, אם לא כדי "לא" לקבל כסף על ההוראה...

ולסיום, אוטודידקט יכול לדעת הרבה דברים, אך הוא לעולם לא ידע אם זה מספיק.

נ.ב.
אם אפשר, בבקשה, שהתגובה לא תהיה על שגיאות כתיב, על דיוקי לשון ועל עוד דברים מסביב שלא הכי קשורי לטענות.

תודה על ההתיחסות,
אחד שנמאס לו .(זוכר אותי מהתכתבויות בזמן השביתה?)
חבל שסטודנט לשנה א' שיומיים במערכת מגלה כזו בקורת שלילית וחוסר כבוד.

הנושאים שדברת עליהם חוזרים כל שנה ואתה יכול למצוא את התשובות
להן באתר המחלקה, בפורום הזה או המקביל ב-bgu.co.il.

אני רק יכול להגיד לך שאני מקבל במחלקה מענה בכל תחום שלא הייתי מקבל במחלקה אחרת באוניברסיטה הזו ואני ממש מרוצה.

בהצלחה בהמשך !!!!
:shock:

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”