מועד ב'

מנהל: gedalin

שלח תגובה
gedalin

מועד ב'

שליחה על ידי gedalin » 14:53 19/04/2009

מה שקרה לא קרה אף פעם בעבר: אחוז הנכשלים במועד ב' (90) גבוה מאשר היה במועד א' (50). וזה למרות ששאלות 3 ו 6 היו דומות מאוד לשאלות באותה נושאים במועד א'.

טעויות אופייניות:

1. מתברר שרוב התךמידים לא טרחו ללמוד את התרגיל על כוח הגרירה. חלק ניכר אף שכחו מה זה רדיוס העקמומיות, שיש תאוצה נורמלית ותאוצה משיקית וכו'.

2. משום מה הרבה היו סבורים שאנרגיה נשמרת אפ לרשום אותה כאנרגית הקפיץ ואנררגיה קינטית של הגוף הקטן. אבל יש כוחת חיצוניים שמסובבים את הדיסקה ודואגים להחזיק מהירות זוויתית קבועה. למה שאנרגיה תהיה קבועה ? לךק ניכר לא שמו לב שכוח צנטריפוגלי וכוח הקפיץ פועלים בכיוונים הפוכים, היו כאלה שלפי פתרונם התדירות בריבוע שלילית בהעדר סיבוב.

3. חלק ניכר חזר על אותה טעות שנעשתה במועד א': אנרגיה לא נשמרת בהתפרקות. לא לומדים את הפתרונות שאני מפרסם ? למרות שלמהירות יש שני רכיבים, משיקי ורדיאלי, רוב מוחלט התעלם מכך וערבב את שניהם במשואה אחת לשימור התנע.

4. כל מה שהיה צריך לעשות זה לחבר ווקטורית שני כוחות T כדי לקבל כוח F. מומנט הכוח הינו TR. זאת השאלה שקלה במבחן.

5. זאת השאלה הקשה במבחן, ונתתי עבורה נקודות אפילו עבור נסיון סביר לפתור.

6. גם זאת שאלה קלה. גם כאן נעשתה אותה טעות שעשו במועד א': במקום
F=dp/dt
רשמו
F=ma
שמזכה מיד באפס נקודות.

ראו פתרונות באתר במקום הרגיל.

אין לי הסבר למה שקרה, הרושם שלי במשך הסמסטר היה שונה לחלוטין, ציפיתי לציונים טובים. המלצתי לרמ"ח לאשר הרשמה לפיסיקה 2 גם לאלה שנכשלו ולפתוח קורס פיסיקה 1 בקיץ שיהיה חובה לנכשלים.  

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 1 לסטודנטים של פיסיקה”