סקר: מקומו של הקורס פיסיקה 1

מנהל: gedalin

שלח תגובה
gedalin

סקר: מקומו של הקורס פיסיקה 1

שליחה על ידי gedalin » 08:27 10/05/2010

אנא להביע דעה: האם עדיף ללמוד "פיסיקה 1" בסמסטר א' או בסמסטר ב' ?

SHAGBI

Re: סקר: מקומו של הקורס פיסיקה 1

שליחה על ידי SHAGBI » 18:53 12/05/2010

עדיף בסמסטר ב' רק בשביל להוריד את הלחץ מהשוק שחוטפים מהמשוואות שלא כל כך ברור מה הן אומרות בשיעור הראשון, והניסיונות להבין מה רשום על הלוח בשיעורים הראשונים ומה משמעות המושג נגזרות חלקיות.
אני חושבת שרוב הסמסטר מצאתי את עצמי מתעסקת עם המתמטיקה ולא עם הפיסיקה, וחבל כי פיסיקה זה הרבה יותר מעניין :)

mlstudy

שליחה על ידי mlstudy » 00:59 14/05/2010

זה תלוי אם הדבר יעכב את קבלת התואר. אם כן, אני חושב שעדיף ללמוד בסמסטר א'.

המתמטיקה הוא אכן קושי רב בסמסטר א', אך איני יודע עד כמה הוא משמעותי לסטודנטים של פיזיקה. לסטודנטים מהנדסת חשמל, אולי הרבה בעיות היו נחסכות אילו היו עושים את הקורס "מבוא לשיטות מתמטיות" במקביל לפיזיקה 1, אך זה דבר שלא קורה (ומצד שני, גם לא ריאלי שיקרה עם העומס שכבר קיים בסמסטר א').

noamlev

שליחה על ידי noamlev » 18:20 16/05/2010

לסטודנטים של הנדסת חשמל אני חושב שאין ספק שעדיף ללמוד פיסיקה 1 בסמסטר השני
מהכרות עם סטודנטים שלמדו השנה בסמסטר א ראיתי שבעיקר הם מתעסקים במתמטיקה, וגם בשאלות שההבנה הפיסיקלית מספקת, הם נתקלים בקשיים של אינטגרלים, מערכות קורדינטות, משוואות דיפ' פשוטות וכו'.
המצב של רוב הסטודנטים בסמסטר א הוא שעם כל הלחץ וההלם של תחילת הלימודים, הם לא משלימים את הפערים המתמטים שיש להם במקביל לקורס, מה גם שנושאים כמו אינטגרלים או משדיפ הם עדיין לא לומדים אפילו עד אחרי המבחן, אז קשה לצפות מהם לשלוט בהם..
המצב שנוצר הוא שסטודנטים של חשמל, גם כאלה שיותר מתענינים בפיזיקה, התייחסו לקורס בפיזיקה כאל מקצוע שהם יגרדו עובר ויפטרו ממנו, וישקיעו את מעט הזמן שיש להם בעבודות בC לדוגמא או מטלות אחרות, וחבל כי יש הרבה שעם רקע מתאים היו נהנים ומרוויחים מהקורס יותר לו היה בסמסטר ב.

אצל פיסיקאים אני חושב שיש ללמוד בכל זאת בסמסטר הראשון
המצב שלהם שונה משלוש סיבות עיקריות:
א. הם לומדים שיטות מתמטיות לפיזיקאים - קורס שמטרתו היא לפתור את הבעיה שהוצגה לעיל
ב. הדרישות מהם בסמסטר א יותר שפויות - והם לא נדרשים לעשות בו קורס תכנות בC
ג. פיזיקה 1 בסמסטר ב יעכב את כל הקורסים הבאים בפיזיקה וגם אם זה לא יעכב את התואר, סטודנטים יגיעו לקורסי המשך עם בסיס רעוע..

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 22:10 16/05/2010

1. אפשר להזיז בסמסטר רק פיסיקה 1, פיסיקה 2, פיסיקה 3, קוונטים 1 וקוונטים 2. כל שאר הקורסים נשארים ללא השפעה והתואר לא מעוכב.
2. הכותב/ת: בבקשה לציין אם מפיסיקה או מחשמל וגם להוסיף התייחסות אישית - האם לו/לה היה עדיף ללמוד פיסיקה במסטר א' או ב'.

mlstudy

שליחה על ידי mlstudy » 00:38 17/05/2010

אני מחשמל

בלי התייחסות לציון הסופי שקיבלתי, אם הייתי צריך לעשות מחדש את הקורס (ולא הייתי יודע את המתמטיקה שלמדתי עד עכשיו), הייתי מעדיף לעשות אותו בסמסטר ב'.

דרך אגב, אמרת שהתואר לא מתעכב, אבל צריך לבדוק אם גם לחשמל הוא לא מתעכב (פיזיקה 2 חוסם קורס בשדות, ופיזיקה 3 במבוא למל"מ).

noamlev

שליחה על ידי noamlev » 11:16 17/05/2010

אני מפיסיקה חשמל משולב...
פיסיקה 1 למדתי עם פיסיקאים בסמסטר א לפני שנתיים, אבל יצא לי להכיר הרבה מחשמל שלמדו השנה פיסיקה 1 בסמסטר א.
לגבי עצמי, אני חושב שעדיף לפיסיקאים להתחיל בסמסטר א כי אם מזיזים קדימה פיסיקה 1 2 3 וקוונטים, אז לאורך התואר לכל הקורסים האחרים (תרמו למשל) נראה לי שיהיה קצת חסר רקע.

shiran

שליחה על ידי shiran » 11:12 24/05/2010

פיסיקה 1 צריך להשאר בסמסטר הראשון,(לפחות לתלמידי פיסיקה).

קודם כל אני רוצה לציין שהקורס של שיטות הוא רובו חומר של חדו"א 2, הוא עוזר לנו בעיקר בפיסיקה 2 ולא עזר ממש בפיסיקה 1, כך שהבעיות במתמטיקה שהנדסת חשמל נתקלו בהם גם אנחנו נתקלנו.
החומר היחידי שאולי אנחנו הבנו והנדסת חשמל לא, זה היה מציאת מומנט התמד (כאשר השתמשנו באינטגרלים כפולים ומשולשים,יעקוביאן וכו'..שזה כן למדנו בקורס של שיטות והנדסת חשמל לא למדו).

דבר שני, כמו שכבר אמרתי לך בעבר, לפי דעתי הקושי העיקרי (מבחינת המתמטיקה) בקורס הזה הוא חד משמעית משוואות דיפרנציאליות.
לזה יש 2 פתרונות אפשריים שאני יכולה לחשוב עליהם:
1.להקדיש 1-2 שיעורים בשביל ללמד את הנושא הזה (בלי הוכחות - רק דרך טכנית), לפחות שיהיה לנו סוג של רקע/הבנה לגבי כל הפיתוחים של התנועה ההרמונית/מרוסנת וכו'..
2.להוסיף את הנושא של משוואות דיפרנציאליות לסילבוס של הקורס של שיטות, ולדאוג לכך שהחומר יועבר לפני שמגיעים אליו בקורס בפיסיקה 1.

פרט לבעיה הזו, אין סיבה אחרת שהקורס לא יתקיים בסמסטר הראשון.
בנוסף לכך, זה לא סוד שהמחלקה שלנו יחסית קטנה,ומי שמגיע ללמוד פיסיקה הוא באמת אוהב את זה, אז חשוב שיהיה לפחות קורס אחד מטעם המחלקה שבאמת יתן לך מוטיבציה להמשך..כלומר,ידוע שהמתמטיקה היא "השפה" של הפיסיקאים ,ואנחנו זקוקים לה בשביל להבין את הפיסיקה, אבל,חשוב לתת לנו תחושה שאנחנו עדיין לומדים פיסיקה ולא מתמטיקה - כי זה מה שבאנו ללמוד מלכתחילה.

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 1 לסטודנטים של פיסיקה”