דף 1 מתוך 1

מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 19:42 27/06/2011
על ידי amitaid
בשאלה 2, סעיף ד', נדרשנו למצוא שדה מגנטי של גליל חלול עבה עם אורך L נתון שזורם דרכו זרם בכיוון \(\hat\varphi\).
בניסוח השאלה נכתב "בכל מקום במרחב".

אני ספציפית נבחנתי בכיתה 501, ולאחר הבחינה, שמעתי מאנשים שנבחנו בכיתה ליד, שהוסבר להם שניתן להתייחס לגליל כאינסופי בחישוב השדה המגנטי, כלומר, לחשב את השדה המגנטי רק במרחק קטן מהגליל ובתוכו.

מבחינתי, זה משנה לחלוטין את השאלה. מבעיה מורכבת שצריך להתחיל לשבור עליה את הראש על האם אני מבצע אינטגרלים כאלו עם חוק ביו-סבאר או אם אני משתמש במומנט דיפול מגנטי וסוכם טבעות אינפיניטיסמליות, זו הופכת לשאלה פשוטה ביותר של חוק אמפר וסירקולציה פשוטה.

אני לא מבקש פקטור או משהו בסגנון, אבל רק להבין שיכול להיות שהיה פה קצר בתקשורת בין המבחן לסטודנטים ולהתחשב בזה בבדיקה. לי ספציפית נגמר הזמן בזמן שעבדתי על פתרון השאלה הזו.

Re: מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 10:01 29/06/2011
על ידי arnonben
מצטרף לזה.
גם אני בזבזתי הרבה מאד זמן על השאלה (וכנראה גם פתרתי בסוף לא נכון...)
אם הייתי יודע שזה גליל אינסופי - מפשט מאד את הבעיה

Re: מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 13:14 29/06/2011
על ידי Tomer Ygael
גם אני הייתי רוצה להצטרף לטענה זאתי.
גם אני חשבתי על זה המון זמן ובסוף רשמתי משהו ממש כללי.
זה דיי ברור שאם היה מובהר לנו שמותר להתייחס לגליל כאינסופי הבעיה הייתה ממש פשוטה.

Re: מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 20:03 05/07/2011
על ידי gideonc
קודם כל - אני מסכים עם הטענה שהשאלה מנוסחת באופן בעייתי. לכן, בבדיקת השאלה, התחשבנו במי שהניח שאורך הגליל סופי (אפילו אם בדפי הטיוטה הופיעו חישובים המעידים על כך), ולא הורדו לו נקודות גם אם הוא לא הצליח להגיע לפתרון. אני ממליץ לאלו שהתלוננו כאן לבדוק את מחברת הבחינה כאשר היא תתפרסם ולוודא שלא הורדו לכם נקודות על הסעיף הנ"ל.
מצד שני, בשאלה 2, אשר משקלה 20 נקודות, היו 4 סעיפים. כלומר, הסעיף המדובר הוא בעל ערך של 5 נקודות בסך הכל. לכן, אם ביזבזתם עליו זמן רב בבחינה, אנחנו לא יכולים לקחת אחריות גם על זה. בסופו של דבר, ניהול הזמן בבחינה הוא באחריותכם.
בנוסף, ומבלי להמעיט באחריות שלנו על ניסוח ברור של השאלות בבחינה, התרגילים שפתרנו במהלך הקורס יכולים (לדעתי) לרמז על הכוונה בשאלה. זאת באנלוגיה לשאלה על קבל לוחות ששוכחים לציין בה שאורך הלוחות גדול בהרבה מהמרחק ביניהם. סטטיסטית, רוב הסטודנטים הבינו את הכוונה (אני מודע לכך שזה נאמר במפורש באחת הכיתות) - לדעתי, מהסיבה הזו בדיוק. אני טורח לציין את זה כי אני חושב שזה טיפ חשוב לבחינות בעתיד - בד"כ רוח המבחן מתאימה למהלך הקורס וסגנון השאלות אמור להיות דומה לשעורי הבית והתרגולים. בנוסף, אם משהו לא מסתדר לכם בשאלה מסויימת, או שאתם לא בטוחים במאה אחוז מה שואלים אתכם - תשאלו. זו כנראה לא הפעם האחרונה שתיתקלו במבחנים בשאלות בעלות ניסוח בעייתי.

Re: מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 22:20 06/07/2011
על ידי arnonben
הי,
הכוונה שלא ידר ציון בכלל?
כי לי הורדו 3 נק' בדיוק בסעיף הזה...

Re: מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 11:45 07/07/2011
על ידי lublinm
תגיש עירור

Re: מועד א', שאלה 2ד

נשלח: 03:00 09/07/2011
על ידי gideonc
יכול בהחלט להיות שפיספסתי בבדיקה שמגיעות לך הנקודות על הסעיף הנ"ל - טעויות קורות. בדיוק בגלל זה המלצתי פה בפורום שתוודאו שלא ירדו לכם נקודות שלא לצורך. הפרוצדורה הפשוטה ביותר לתיקון ציון במקרה כזה היא פשוט להגיש ערעור ולהסביר שם בדיוק איפה לדעתכם נפלה טעות בבדיקה.