דף 1 מתוך 1

שאלות לגבי תרגיל 4

נשלח: 00:36 13/11/2010
על ידי elad.m
1. שאלה יותר כללית - מה ההסבר המתמטי לכך שאם גל פוגע בעל תדירות \(\omega\), גם התדירות של הגל החוזר והעובר תהיה \(\omega\)? לפי ההרצאות, זה משיקולי רציפות. אבל לא מובן באיזה אופן אפשר להראות את זה מתמטית... (מעבר לזה שזה "עובד")
2. בשאלה השניה, לא נתונות המתיחויות של המיתר השני והשלישי. זה לא נתון חסר? אם נשנה את המתיחות במיתרים אלה, לא תשתנה התשובה?
3. רק כדי לוודא - בשאלה 4, הכוונה לגל אור בתדירות כלשהי שמגיע מהאויר, פוגע בשכבת הציפוי שאחריה יש זכוכית, ומוחזר ממנה? אויר -- ציפוי -- זכוכית?
כמו-כן, כשנתון שעבור אורך גל \(\lambda_0\) אין החזרה, הכוונה לסך ההחזרה? כלומר, הסכום של הגל שמוחזר מהציפוי וכן הגל שמוחזר מהזכוכית ועובר דרך הציפוי? (אולי זה מובן מאליו... :/ )

Re: שאלות לגבי תרגיל 4

נשלח: 08:39 14/11/2010
על ידי יואב עציוני
1. מתמטית יש לך משוואה שבצד אחד פונקציה מחזורית עם תדירות אחת ובצד השני פונקציה מחזורית אחרת. אתה רוצה להראות שבהכרח התדירות של שתי הפונקציות זהה. אפשר לעשות זאתץ עי הכפלת שני צידי המשוואה ב פונקציה מחזורית כללית וסכימה על זמן מחזור, האורתוגונליות של הפונקציות המחזוריות מבטיחה ששיויון יתקיים רק אם לשני צידי המשוואה יהיו אותם תדירויות. הראיתי במפורש משהו דומה בפיתוח פורייה עבור פונקציה מחזורית במיקום.

2. אפשר למצוא את המתיחויות במיתרים האחרים, פשוט רשום משוואת הכוחות בשיווי משקל.

3. הכוונה לסך החזרה, גם הגל שמוחזר מהציפוי וגם הגל שמוחזר מהזכוכית ועובר דרך הציפוי וגם הגל שעובר פעמיים וכן הלאה