שאלות שנשאלתי במייל או בכיתה

ddani

Re: שאלות שנשאלתי במייל או בכיתה

שליחה על ידי ddani » 19:58 19/07/2011

chuchem כתב: למי שמכיר את תמונת הייזנברג ומבולבל לגבי מה כן נלמד הסמסטר ומה לא, שימו לב שבתירגולים ובתרגילי הבית כן עשינו שימוש במשוואת הייזנברג עבור הערך הממוצע, כפי שהיא מופיעה בנוסחאות במבחנים משנת 2005 למשל.

בהצלחה, מאיה
עדיין לא ברור לי ההסבר הזה, המשוואה שהתכוונת זה:
\(\frac{d}{dt}<A>=\frac{1}{i \hbar}<[A,H]>+<\frac{\partial A }{\partial t}>\)
והאם חלק משאלה כמו ב2010 מועד ב שאלה 2-ב שמבקשים תמונת הייזנברג עבור:
\(\hat {p}(t)\)
אפשרית שתינתן במבחן?

ובאותו נושא
בפתרון עבור
\(<p>_t\)
היה אפשר להשתמש במשפט הרנפסט ולפתור את זה מיידי?
(אני לא רואה סיבה שלא)
דניאל דהן

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 10:22 20/07/2011

ddani כתב:
chuchem כתב: למי שמכיר את תמונת הייזנברג ומבולבל לגבי מה כן נלמד הסמסטר ומה לא, שימו לב שבתירגולים ובתרגילי הבית כן עשינו שימוש במשוואת הייזנברג עבור הערך הממוצע, כפי שהיא מופיעה בנוסחאות במבחנים משנת 2005 למשל.

בהצלחה, מאיה
עדיין לא ברור לי ההסבר הזה, המשוואה שהתכוונת זה:
\(\frac{d}{dt}<A>=\frac{1}{i \hbar}<[A,H]>+<\frac{\partial A }{\partial t}>\)
בדיוק
האם חלק משאלה כמו ב2010 מועד ב שאלה 2-ב שמבקשים תמונת הייזנברג עבור:
\(\hat {p}(t)\)
אפשרית שתינתן במבחן?
אתה יודע מה המשמעות של אופרטור שמתפתח בזמן? לא, כי זה מה שנקרא תמונת הייזנברג והסמסטר לא הגענו לזה.
ובאותו נושא
בפתרון עבור
\(<p>_t\)
היה אפשר להשתמש במשפט הרנפסט ולפתור את זה מיידי?
איפה שאפשר להשתמש בהרנפסט כמובן שתתקבל אותה התשובה אבל איך הית מחשב דברים כמו השונות של התנע?

ddani

שליחה על ידי ddani » 12:11 20/07/2011

chuchem כתב:איפה שאפשר להשתמש בהרנפסט כמובן שתתקבל אותה התשובה אבל איך הית מחשב דברים כמו השונות של התנע?
אני ישאל יותר בבירור:
לאחר שעבדתי קשה ומצאתי את \(<x>_t\) האם אני יכול להשתש במשפט הרנפסט כדי למצוא את \(<p>_t\) {לא רואה סיבה שלא לכן אני שואל}
(לא התכוונתי למציאת \(<p^2>_t\))
chuchem כתב:אתה יודע מה המשמעות של אופרטור שמתפתח בזמן? לא, כי זה מה שנקרא תמונת הייזנברג והסמסטר לא הגענו לזה.
אם הייתי יודע אז לא הייתי שואל.
ובלי שום קשר אני לא זוכר כל מילה ומילה שנאמרה בכל שיעור ושיעור, לכן אני שואל בשביל תזכורת.
דניאל דהן

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 13:14 20/07/2011

ddani כתב:
chuchem כתב:איפה שאפשר להשתמש בהרנפסט כמובן שתתקבל אותה התשובה אבל איך הית מחשב דברים כמו השונות של התנע?
אני ישאל יותר בבירור:
לאחר שעבדתי קשה ומצאתי את \(<x>_t\) האם אני יכול להשתש במשפט הרנפסט כדי למצוא את \(<p>_t\) {לא רואה סיבה שלא לכן אני שואל}
(לא התכוונתי למציאת \(<p^2>_t\))
chuchem כתב:אתה יודע מה המשמעות של אופרטור שמתפתח בזמן? לא, כי זה מה שנקרא תמונת הייזנברג והסמסטר לא הגענו לזה.
אם הייתי יודע אז לא הייתי שואל.
ובלי שום קשר אני לא זוכר כל מילה ומילה שנאמרה בכל שיעור ושיעור, לכן אני שואל בשביל תזכורת.
אהרנפסט זה מקרה פרטי של הייזנברג. נסה לקבל את אהרנפסט מהייזנברג (זה נעשה באחד התירגולים), אז אם מדובר באופרטורי תנע ומיקום אפשר (אבל לא חובה) להשתמש באהרנפסט אבל עבור אופרטור כללי יש את הייזנברג. לא הצלחתי להבין אם עכשיו אתה מבין על אילו סעיפים משאלות משנים קודמות אתה יודע לדלג או שאתה עוד מבולבל לגבי זה. אם זה לא ברור פשוט תשאל שוב.

שלח תגובה

חזור אל “- קוונטים 1”