שאלה 6220 - שיכתוב נוסף

מנהלים: dcohen, dcohen

שלח תגובה
dcohen
יצירת קשר:

שאלה 6220 - שיכתוב נוסף

שליחה על ידי dcohen » 08:08 21/11/2020

שלום,

קיבלתי מאחד מכם "שטיפה" על השאלה הזו. אז ביצעתי שיכתוב נוסף של השאלה, כך שההקדמה כוללת במידה רבה את התשובה לחלק הקונצפטואלי של השאלה ועוד כמה הגדרות סטדנדרטיות. אני לא בטוח שזה נכון "להאכיל בכפית" את התשובה בגוף השאלה, אבל כנראה שאני מעדיף שקט תעשייתי...

https://physics.bgu.ac.il/~dcohen/cours ... _6220.html

בכל זאת ברצוני להבהיר מספר דברים:

(1) השאלה הזו דורשת ידע מאוד מינימלי של אטום המימן. זה חומר של קוונטים1. בנוסף, לא יתכן שסטודנט בשנה שלישית לא יכיר את הז'ארגון של פיסיקה אטומית שבו משתמשים על מנת לדבר על אטום המימן, ולא ידע מה זה אורביטלים, או מה זה פולריזציה (פיזיקה2? אלקטרודינמיקה?). למעשה זו הסיבה שאני "מתעקש" לכלול את השאלה הזו בשעורי הבית. על סמך ניסיוני ידוע לי שלפעמים סטודנטים מגיעים לשנה שלישית עם "חורים" בהשכלה. הקורס קוונטים2 זו ההזדמנות האחרונה ליישר קו עם סטודנטים אחרים שלומדים פיזיקה ברחבי העולם...

(2) השאלה הזו אינה שאלת מבחן, אלא שאלה פדגוגית. והיא דורשת, רחמנא לצלן, יכולת הפשטה מסוימת וחשיבה מחוץ לקופסא... מעבר לכך, לגיטימי לחלוטין שאם אתם רואים שאתם שכחתם מה זה אטום המימן, או מה זה אורביטל, או מה זה פולריזציה - אז (א) תפתחו ספר, או (ב) תגלשו ברשת, או (ג) תשאלו אותי בפורום או אחרי ההרצאה. אני כמובן מעדיף שקודם כל תתאמצו ותעשו את (א) או (ב) לפני שמגיעים אל (ג) - זה חלק מהאתגר של הלמידה. צריך ללמוד להסתדר.

(3) בלי קשר - אם יש שאלה שאתם לא מצליחים להתמודד איתה בפרק זמן סביר - והזמן לוחץ - אז לגיטימי להסתכל בפתרון ולרשום C בדיווח. אני מודע לכך שהפתרונות במאגר לא מושלמים (מבחינה פדגוגית) - לכן יש את דניאל ואותי לסייע לכם. אבל כאמור - אני מעודד אתכם לאתגר את עצמכם להסתדר לבד, ולא בגלל שאני מתעצל לתת ייעוץ.

בברכה, דורון

שלח תגובה

חזור אל “- קוונטים 2”