תרגיל 1480

מנהל: dcohen

שלח תגובה
ezsh

תרגיל 1480

שליחה על ידי ezsh » 19:25 25/01/2020

שלום דורון,

משהו לא ברור לי בפתרון של שני הסעיפים האחרונים בתרגיל זה וזה העלה בי תהיה:
אני מתקשה להבין איזו אנרגיה נמצאת במכנה של הקירוב מסדר שני ובאיזה בסיס אני צריכה לחשב את הביטוי <n|V|m> (כמובן שזה אותו בסיס). מכיוון שיש לי ניוון באנרגיות אני עוברת לבסיס חדש בו ההמילטוניאן לא מנוון. האם החישוב מתבצע בבסיס החדש שבו ההמילטוניאן לא מנוון או בבסיס הישן?

בתרגיל עצמו: מצד אחד אין שום הגיון בלהשתמש בבסיס הישן כי אז האנרגיות עצמן יגרמו להתבדרות של הקירוב מסדר שני. מצד שני הוא לקח שם את האנרגיות E_n להיות 2c- שאלו האנרגיות בבסיס הישן. אולי הזניחו שם את האיבר שמכיל u כי הוא קטן מאוד ביחס ל c? אם כן, והחישוב אכן מתבצע בבסיס החדש ורק הזניחו את u, לי נשאר רק איבר אחד של הפרעה מסדר שני שלא התאפס בעוד שבפתרון יש שלושה. האם יש טעות בפתרון?

תודה רבה!
שיר :D

ddani

Re: תרגיל 1480

שליחה על ידי ddani » 19:34 25/01/2020

פתרתי בתרגול את התרגיל הזה, נא להסתכל ברשימות אצלך עמיתך.

תמיד אנו עושים קירובים בסדרים מובילים של ההפרעה, בתרגיל זה מדובר על חזקות של u.
אם תעברי בסיס ואז תרשמי את הנוסחא לתיקון מסדר שני , במחנה יופיע לך איבר הפרעה וכמובן שזה תשובה לא מספיק טובה כי היא לא כתובה בסדרים של u, ברגע שתבצעי טור טיילור (היות וu קטן ביחס למשהו) את תקבלי תשובה זהה אילו לא היית עוברת בסיס.
דניאל דהן

ezsh

Re: תרגיל 1480

שליחה על ידי ezsh » 20:49 25/01/2020

אז בעיקרון בתרגיל הזה אני בכלל לא צריכה לעבור בסיס כי האנרגיה הnית שלי לא מנוונת?
אתה מתכוון שאני צריכה לעשות טור טיילור מסדר אפס ב u לפתרון שיצא לי (לתיקן מסדר שני) אחרי שעברתי בסיס?

שלח תגובה

חזור אל “- קוונטים 2”