פרזנטציות

מנהלים: dcohen, dcohen

שלח תגובה
ddani

פרזנטציות

שליחה על ידי ddani » 16:40 18/10/2020

לכל תלמידי קוונטים 2 שלום רב,
השנה אחרי השבוע השלישי של הסמסטר התרגול ביום ראשון יהיה מועבר על-ידכם בכך שכל זוג מציג שאלה ופותר אותה.

הגשת התרגיל מראש ואופי הבדיקה:
  • באותו בוקר, עד השעה 11:00 של תאריך הפרזנטציה, יש לשלוח את גירסאת הpdf+latex בו אתם מתכוונים להעביר את התרגיל, הגשת הlatex+pdf מתבצעת כאן, ולבצע עליו פרזנטציה.
  • הציון יינתן לא רק על נכונות הפתרון, אלא גם על איכותו (תמציתי, אלגנטי, ללא שגיאות כתיב או תחביר באנגלית).
  • אין תיקונים לאחר ההגשה, מגישים פעם אחת בלבד.
התנהלות בזמן הפרזנטציה:
  • לכל המשתתפים (הסטודנטים דורון ואני) ראשיים לשאול שאלות ועליכם להגיב (כמו בהרצאה/תרגול רגיל), ניתן לשאול על ידי הרמת יד בזום ולאחר מכן אני אמצא זמן מתאים לעצור את הדובר, זמן הפרזנטציה 20+20 דקות לזוג.
  • כל מי שרוצה להשתמש בכלים מתוכמים (פאדים למינהם, כתיבה על מחשב וכו') מוזמן, אבל יש לצרף את דף הפתרון שלכם בlatex לאותה הרצאה.
  • פתרונות עבר נוטים להיות קצרים ועניינים, ומי שצריך לבצע שלבי ביניים בזמן השיעור עליו לערוך זאת בlatex (לשמור על גבול הטעם הטוב).
רישום לפרזנטציה:
  • יש לערוך את דף האקסל הבא, כל זוג מבצע תרגיל אחד בלבד, ישנו תאריך נקוב מתי מתבצעת הפרזנטציה.
  • הנושאים הראשונים הראשונים פתוחים לרישום על שיטת כל הקודם זוכה, תאריך אחרון לרישום התרגילים הוא 3/11, לאחר מועד זה הרישום ינעל.
התרגילים נלקחים מהטבלה, ורק אלו שהיו במבחן עבר הם מתאימים לפתרון כפרזנטציה.
זכרו כי המטלה השנה הינה חובה.

בהצלחה לכולם!
נערך לאחרונה על ידי ddani ב 16:10 21/10/2020, נערך פעם 1 בסך הכל.
דניאל דהן

ronts

Re: פרזנטציות

שליחה על ידי ronts » 20:40 19/10/2020

אהלן דניאל,

אני (רון צברי) ויותם ליפשיץ מנסים להרשם לתרגיל 4440 ואין אפשרות בכללי לשנות את הטופס.
אשמח אם תוכל לפתוח את הנעילה שלו.

תודה רבה

ddani

שליחה על ידי ddani » 13:35 21/10/2020

פתחתי הרשאות לשלושה שבועות נוספים.

אעיר כי נתנו מכסה של 40 דקות לכל שאלה, כלומר 3 שאלות במפגש של שעתיים, כפועל יוצא עבור הפרזנטציה הרביעית, תיתכן ותדחה לשבוע העוקב (וכך גם פרזנטציות שאחרי) אבל על הזוג להיות כבר מוכן באותו השבוע. זאת נוכל לקבוע לפי הקצב האמיתי בפועל, רק לאחר המפגש הראשון אוכל לכייל בהתאם את כל שאר הפרזנטציות. התאריכים הוגדרו לפי מתי תרגלתם את הנושא בעבודת בית באיחור של שבוע לאחרי ההגשה באותו נושא, כך שנושאים מסויימים יכולים להינתן בהמשך אבל לא להפך.

היה ויש לזוג אילוצים מיוחדים על אותו שבוע המתוכנן בגליון (נכון לפי הסידור הנוכחי) יש לציין זאת בגיליון בכדי שאתן להם העדפה (קליק ימני ולהוסיף הערה).
דניאל דהן

ddani

שליחה על ידי ddani » 00:07 09/11/2020

לאחר המפגש הראשון שהיה מאוד מוצלח לטעמינו אני רוצה להגיד כמה הערות שנאמרו במפגש לפני הפרזנטציות לדוברים בסט הראשון.
לרוב השאלות קיימות במאגר שנים רבות וישנם הרבה דיונים במהלך השנים בפורום, אני מצפה מכל זוג שיש לו שאלה מסויימת לעבור על הפורום לראות תגובות עבר בשאלה שלו וכך ללמוד על אי-הבהירות/יות שהייתה בעבר.
נסו לחשוב על השאלה מעבר לאיך שהיא נרשמה בדיוק, יש לי נטייה לשאול שאלות הבנה בסיסיות מבלי להיכנס לפרטי פרטים, לרוב זה יהיה בקונטקסט של מה שאנחנו דנו בסמיכות לנושא, איך ניתן לבדוק את התשובה מבחינה לוגית. וגם עבור הגדרות בסיסיות אני מצפה שתשלטו בהם (לדוגמא ניסיתי להבין מהדוברים את ההגדרה של מומנט הדיפול [שאלה שחוזרת על עצמה בפורום] בקונטקסט של המולקולה המדוברת).
לפעמים ישנם שגיאות במסמך שאתם מגישים, ובזמן אמת ניתן לתקן ולהבהיר זאת לכולם (זה קרה בסט הראשון ועשו עבודה מאוד יפה בלהבין את הבעיתיות ותיקנו זאת, אציין שזה לא טריוויאלי לכן כל הכבוד לכל מי שזה קרה לו). היה ולא הצלחתם לפענח את השאלה שלי בזמן אמת בגלל המעמד המלחיץ ניתן להתייחס זאת בדיעבד בפורום.
אדגיש כי אין הכוונה להכשיל אותכם, אבל ברגע שצצה בעייתיות כלשהי, אני אשאל בכדי שהדברים יעמדו על תיקונם לטובת הכלל.
דניאל דהן

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 07:03 09/11/2020

הסתקרנתי לראות איך זה עובד ולכן הגעתי למפגש הראשון.

גם אני חושב שהיה מוצלח.

אני גם מעודד את כל מי שהיה לחשוב בצורה ביקורתית על הפרזנטציות. אם הן עוררו שאלות, או אם אתם מרגישים שהשאלות או ההערות של דניאל עוררו עוד יותר שאלות, אז כדאי מאוד לא לראות בפרזנטציות "סוף סיפור" אלא להמשיך את הדיון אחרי זה - רצוי בפורום. אני מציע שמי שהציג שאלה מסוימת ינסה לענות על שאלות של החברים שלו בפורום, ואם יהיה צורך דניאל ואני נסייע לו להשיב...

שלח תגובה

חזור אל “- קוונטים 2”