ביצוע עבודות בקוונטים 2

מנהל: dcohen

שלח תגובה
מתן גל-קצירי

ביצוע עבודות בקוונטים 2

שליחה על ידי מתן גל-קצירי » 13:06 28/11/2007

דורון שלום רב
שמי מתן גל ואני סטודנט הרשום (כרגע) לקורס קוונטים 2.
עם התמשכות השביתה והפסקת התרגולים רציתי להעלות מספר שאלות\נקודות:

1. עלינו להכין את 5 העבודות הראשונות להגשה (כמו שהבנתי ממה שפורסם בפורום) זאת, מבלי שלמדנו ולו הרצאה אחת על החומר הרלוונטי. בנוסף, איננו אף יכולים לפנות למרצה הקורס בשאלות רלוונטיות לחומר. בהתחלה זה לא היה כ"כ מורגש. עם התפתחות נושאי העבודות זה מורגש יותר (עב' 4-5)

2. מאידך, נדרש מאיתנו להכין את העבודות להגשה, כאילו כן למדנו עד עכשיו, כיוון שנקבל עליהן ציון למגן.

3. רובנו המכריע לא אוטודידקטים (אחרת לא היינו מגיעים ללמוד באוניברסיטה), והחומר, למרות שמבחינה טכנית לא מחדש כלום לעומת קוונטים 1 עד כה
איננו מובן מבחינה פיזיקלית (גם המתרגל לא הסביר יותר מידי שיקולים פיזיקליים בפתרון בעיות), כיוון שבקורס הקודם לא התעסקנו כ"כ במשמעות הפיזיקלית של החישובים. גם בסיכום ההרצאות מופיעה לרוב המסקנה הסופית ולא פתרון מלא (הכרחי לתהליך למידה).

4. התרגולים (לפי מה שהבנתי מדבריך בתרגול הראשון) נועדו בעיקר כדי לנצל את הזמן עד סיום השביתה בצורה מיטבית ולאו דווקא ללמד את החומר

5. לאור זאת, הדרישה לביצוע כל העבודות למועדים המפורסמים נראית לא הגיונית, בעיקר לאחר שהצהרת שלא תהיה מוכן לפגיעה ברמת הקורס, על אף קיום השביתה.

חשוב לי לומר שזה לא מכתב תלונה, או קיטורים. אמשיך לבצע את העבודות כל עוד זה נדרש,
פשוט אשמח להתייחסותך\ הסבר להגיון העומד מאחורי המשך ניהול הקורס באפן זה במצב הנוכחי.
בנוסף, ברצוני להתריע (אני יכול לומר רק על עצמי ועל סביבתי הקרובה) שאיננו יודעים את החומר עד כה ברמה הנדרשת ולבקש שזה ילקח בחשבון עם החזרה ללמודים.

בתודה ובברכה

מתן גל
פיזיקה-הנדסת חשמל

*כתבתי את זה במקור כמייל, ולפי בקשת דורון אני מפרסם בפורום. כיוון שכך, נראה לי מעניין גם לדעת אם ישנם עדכונים בנוגע להתמשכות השביתה\ הערכות למועד הסיום\ הצורה בה יושלם החומר מאוחר יותר.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 15:38 28/11/2007

לאור העובדה שהתסריט "הגרוע" מתרחש,
ברור שעם ההתחלה המעשית של הסמסטר
מדיניות הקורס בהיבט של לו"ז תעודכן.

מי שהשקיע בתרגולים של 5 "השבועות" הראשונים
יהיה לו יותר קל לתפקד עם החזרה ללימודים,
כיוון שאני צופה שהסמסטר יהיה מקוצץ,
הרי שבמשך חודש יהיה מרתון הרצאות
(במקום תרגולים שכבר ניתנו).

פתרון תרגילים הוא ע"ס שיטת האמון כך שתוכלו לבצע מקצה שיפורים.
לציון שאתם נותנים לעצמכם אין הרי משמעות מבחינת הציון בקורס.

לגבי הגשת עבודות מגן - כאמור התאריכים יעודכנו וניתן יהיה להגיש
בתאריך הרלונטי מבחינת התקדמות ההרצאות.

irena

עכשיו כשחוזרים ל(סוג של) שגרה

שליחה על ידי irena » 09:08 22/01/2008

אפשר בבקשה לעדכן את תאריכי ההגשה של המגן המורחב?
ההגדרה המקורית הייתה "שבועיים אחרי התרגול הרלוונטי" אבל בינתיים אין בכלל תרגולים אז קצת קשה לדעת.
:oops: אני לא רוצה לדבר על אחרים אבל אני לא הצלחתי לעשות את תרגילי הבית ב"שיטת האמון" במהלך השביתה, אז אני מקווה שיש זמן עד שנצתרך להחתים את הטבלה :oops:

dcohen
יצירת קשר:

Re: עכשיו כשחוזרים ל(סוג של) שגרה

שליחה על ידי dcohen » 11:15 22/01/2008

irena כתב: ההגדרה המקורית הייתה "שבועיים אחרי התרגול הרלוונטי" אבל בינתיים אין בכלל תרגולים אז קצת קשה לדעת. :oops:
אז הכלל המחודש יהיה
"שבועיים אחרי ההרצאה הרלוונטית"

שלח תגובה

חזור אל “- קוונטים 2”