תרגול 6 שאלה ראשונה

מנהל: gedalin

שלח תגובה
ddani

תרגול 6 שאלה ראשונה

שליחה על ידי ddani » 12:37 18/06/2011

שאלה הראשונה שנפתרה בכיתה ממש לא ברורה לי סעיפים ב וג

סעיף א'
\(m_1-m_2=5log_{10} (\frac{d_1}{d_2})\)

why is the luminosity the same for two different stars???
\(m_2=M\)
מה הקשר???

סעיף ג
\(m_1-m_2=2.5log_{10}(\frac{L_1}{L_2})\)
מישהו אמר לנו שאנחנו במרחק שווה שמש-כוכב A או B? או שזה שיטת חישוב מקובלת שתמיד משווים יחס בין
L מסויים לL אחר (אנחנו נמצא בנקודת יחוס של מרחק שווה אחד מהשני??)

אם יש למישהו רעיון בנושא אני ישמח להבהרה, תודה
דניאל דהן

elad.m

Re: תרגול 6 שאלה ראשונה

שליחה על ידי elad.m » 14:23 18/06/2011

רעיון בנושא ולא יותר:

לגבי סעיף א' הנוסחא שכתבת נראית סבבה, ואני מניח שלא עם זה יש לך בעיה.
לגבי \(m_2=M\), לא נראה לי שהכוונה שהלומינוסיטי שווה, זה רק הסבר (לקוני, יש לומר) של איך עוברים מהנוסחא שכתבת בסעיף א' ("נוסחת הקשר בין בהירות נראית של שני כוכבים") לנוסחא שמקשרת בין בהירות נראית של כוכב ובהירות מוחלטת של אותו הכוכב. זה סתם עניין של הגדרה. ואז אם יש לך גם בהירות מוחלטת וגם נראית, קיבלת את המרחק, שזה מה שנתבקשת בסעיף הזה (ב').

לגבי סעיף ג', אני חייב לציין שאני לא זוכר שזה נאמר בתרגול (לא כתוב לי במחברת, וזה באמת חסר) או בכל מקום אחר, אבל בהשוואה לתרגילים דומים ולתוצאה שהתקבלה, נראה שהכוונה ל"מערכת כוכבים בינאריים" (ואכן מוזכר שזו מערכת, אז נעשה את ההשלמה הקטנה הזו לבד. כמובן שנזניח את רדיוס הכוכבים סביב עצמם לעומת המרחק מכדור הארץ).

אבל - זו רק אינטרפרטציה, לא מתחייב על כלום.. :wink:

amirber
יצירת קשר:

Re: תרגול 6 שאלה ראשונה

שליחה על ידי amirber » 10:06 19/06/2011

אם תביט בשורה שמעל ל \(m_2 = M\) תראה שזה כאשר כוכב נמצא במרחק של 10 פרסק, זו הייתה תזכורת להתייחסות לנושא הבהירות המוחלטת. ההתיחסות לכוכב זוגי (סיריוס A ו-B) היא למערכת שבה המרחקים בין הכוכבים קטנה בהרבה מהמרחק אלינו, רמז לכך שזו מערכת זוגית: מדובר על שתי מסות שסובבות מרכז מסה משותף! שים לב שלא העתקת את הנוסחה האחרונה שרשמת בצורה נכונה.
סע,
יש'ך עוד...

שלח תגובה

חזור אל “- אסטרונומיה / חקר החלל”